Jump to content
IGNORED

'De ima da se pazari?


foto

Recommended Posts

7 hours ago, gospa buba said:

zeno ne postoji barila od 360, barila se kupuje kad padne ispod 150! :D

nisam protiv novotarija.

lazem, jesam :)

sent from bubamoto
 

a ja kad su na sve za 99

Link to comment

Sad mi nista nije jasno, jel oni prodaju klot testeninu za 1000 po kg ili su to neke od ovih punjenih sto im stoje po FB i Instagramu?

Link to comment

pa nii je klot pasta, nit je 1000 dinara. ima razne testetnine, s razlicitim cenama. ako sam dobro uspela da vidim sa fb slike, kilo taljatela je 800 dinara. 

kilo rezanaca za supu u kiosku na pijaci inace kosta 600 dinara. uopste mi nije jasno zgrazanje cenama. odnosno, jasno mi je, ima nas raznih :D

 

 

Edited by darling
Link to comment
12 hours ago, Host said:

Priblizno isto dzula dobijes i od suve i od sveze paste, razlika je malo u odnosu masti i ugljenih hidrata jer se sveza pravi sa jajom. 

 

 

 

 

 

pa pravi se,neka,i suva sa jajetom tj napravi se sveza sa jajetom pa se osusi...o tome i ja pricam...testeninue bez jaja ne racunam

 

a 1000dinara za kilogram paste je van pameti-kilogram brasna je 35din,jaje je 5-8din(sigurno ne daju 15din)..,i sigurno ne stave 10jaja na kilogram brasna,nema potrebe.. ide tu i malo vode....al dobro svako moze da ceni svoju robu kako hoce,plus i to sto se prodaje u Beogradu je veliki faktor..tu svasta moze da se proda..pa onda i treba..

 

inace testenina kalira mozda 6tinu kada se susi tako da nije velika razlika..koliko ja znam pakovanje od 400g suve paste je dovoljno za 4-5 ljudi da im je to glavno jelo

Link to comment

ja sam zivela u domacinstvu gde dvoje skuva pola kile paste za rucak, i ostane tek nesto malo za kasnije da se jede ladno, al samo za jednog :D

 

Link to comment
14 minutes ago, Ras said:

Kada je u pitanju tanka pasta, pene, pa i fusili, meni su domaće jeftine (premija, žitko...) neuporedivo bolje/ukusnije od barille. 

sad da ne ispadnem ravnozemljas, harpovac il slicno, ali kod barile nemam trunke sumljetm, ove za nase trziste ne mogu da se porede sa recimo onim koje sam kuvao u trstu. i tijesto i pesto. da li je receptura losija, il sam kodnas imao srecu da kupujem uzegle taljatele i ostalo, bemliga sad.

Link to comment

Toni, ne dovodim u pitanje to što kažeš, nisam bio u prilici ni da proveravam, osim u CG.

Nisam imao loša iskustva sa kupovinom u smislu neispravne robe, već mi tekstura i ukus barile nikako ne odgovara. Recimo, meni je daleko prihvatljivija Divella.

Link to comment

 

 

 

 

 

Recimo, meni je daleko prihvatljivija Divella.

i meni. divella i del castello, biram obe pre barile, ako je cena odgovarajuca, naravno. od domacih su bile one neke ciklama ljubichasto pakovanje, mislim da je samo durum pisalo na njima, kratko testo, ta je bila odlichna, ali ne vidjam neko vreme vec. mislim barila jebemumater kad nemeresh rezance raskuvati ph34r.gifhihi.gif

 

nashla al numem zakachim zliku.

 

 

sent from bubamoto

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment

U pravu si za te ciklama, nema ih par meseci unazad. Verovatno su presvučene u nešto drugo, ali čak i ne pamtim ko ih je proizvodio, da bi sada mogao da ih prepoznam.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...