Jump to content
IGNORED

'De ima da se pazari?


foto

Recommended Posts

On 17.6.2018. at 0:38, Ras said:

Umesto gotovog bbq sosa možeš da koristiš kečap i sam napraviš (bbq) sos.

 

Potrebno je malo ulja, soli, bibera, žutog šećera, kečapa, crnog luka i paradajza.

 

Luk i paradajz se seckaju najsitnije moguće, kako bi na kraju imao teksturu sosa.

Zagrej ulje na tiganju, dodaj crni luk, posoli i pobiberi i dodaj kašičicu žutog šećera. Vrlo brzo krene karamelizacija, pa dodaj paradjz i malo kečapa. Proprži još kratko na tihoj vatri da se sve sjedini.

 

Ako koristiš Heinzov kečap imaćeš ukus identičan onom iz Meka.

 

Za ilustraciju:

 

 

 

 

Tek sad vidim post, sry.

Ukratko, nekako mi deluje lakše da ga samo uzmem sa police :D

 

Al u jednom napadu inspiracije, možda se okušam :)

Link to comment

Ne znam da li se uopšte isplati petljati se sa pripremom nečega ako je jedan od sastojaka kečap. U samom kečapu ima svega i svačega tako da namirnice ne možeš da kontrolišeš. Uzmeš lepo sa police gotov proizvod, a vreme koje si namenio za spremanje hrane iskoristiš za nešto što spremaš od nule. 

Link to comment
29 minutes ago, pacey defender said:

Ne znam da li se uopšte isplati petljati se sa pripremom nečega ako je jedan od sastojaka kečap. U samom kečapu ima svega i svačega tako da namirnice ne možeš da kontrolišeš. Uzmeš lepo sa police gotov proizvod, a vreme koje si namenio za spremanje hrane iskoristiš za nešto što spremaš od nule. 

+1

Link to comment

ja obozavam pravo maslo a kad nema pravog moze i biljno. i ja navikao kao klinac, keva malo sta drugo koristila za kuvanje.

 

a nema nista bolje od jaja na maslu. ja ih samo tako i jedem. 

Link to comment
1 hour ago, adam said:

ja obozavam pravo maslo a kad nema pravog moze i biljno. i ja navikao kao klinac, keva malo sta drugo koristila za kuvanje.

 

a nema nista bolje od jaja na maslu. ja ih samo tako i jedem. 

 

 

35771080_10216697000755336_6594240950870

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...