Jump to content
IGNORED

'De ima da se pazari?


foto

Recommended Posts

14 hours ago, darling said:

Ove ja spremala u subotu ljudima, jos ja uzela dve kutije. I slogirala se od cene, ali su puno bolje od onih obicnih suvih. I kuvaju se samo pet minuta.

 

Taljatele su doduse najmanji problem za spremanje od nule, ako imas masinicu. Sve ostalo je meni pakao. 

Link to comment
14 minutes ago, Host said:

Proveri da li u tvojoj radnji mozes da kupis De Cecco, de facto standard za zabarsko testiste masovne proizvodnje.

 

Probaću.

Link to comment

Bilo jedno vreme i u Aromi, ja pokupovao velike količine, ali više nema, dugo nigde nisam video, odlična testenina, i Đejmi je rado koristi

Link to comment
2 minutes ago, renne said:

Bilo jedno vreme i u Aromi, ja pokupovao velike količine, ali više nema, dugo nigde nisam video, odlična testenina, i Đejmi je rado koristi

 

Ko i Federer Barillu :)

Link to comment
2 hours ago, aram said:

Meni od tih fabrickih najbolja La Molisana, imal to tamo?

ne, al ima kod mene u kuci, njih sam uzela umesto voiello sa aflatoksinom, dobro sam ubola :kecman:

Link to comment

Najbolja fabrička koju sam probao je Garofalo, šteta što je nema kod nas (bar ja nisam vidjao).

Skoro kupih neku Reggia, više nego ok za te pare, ispod 100 dinara/500g.

 

Po meni su sasvim dobre i ove domaće od durum pšenice, tipa Danubius.

Ne jedem pastu baš često, i dugo sam imao zalihu Barille pa mi dosadila, što neko već reče, ima čudnu strukturu, pa sad kad kupujem gledam da kupim neku drugu.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...