Jump to content
IGNORED

'De ima da se pazari?


foto

Recommended Posts

4 hours ago, darling said:

breskve ubijaju ove godine, a jos im nije ni pocela sezona :)

 

ne znam dal je negde zavedeno ali ja patim od fobije da se breskvicini sokovi (:ph34r:) slivaju niz bradu i vrat nakon porinuća primarnog gastrointestinalnog trakta u meso ploda. 

Link to comment

Aj da pitam ovde, ne znam di bi... Da li je neko probao onaj heinze-ov barbicue sos i koliko je on sličan onom malom što ima u MC-u, KFC-u i sl? Podpitanje: koji na našem tržištu je najbliži tom ukusu? Ne pamtim da sam video mnogo njih osim tog heinze.

Link to comment

Umesto gotovog bbq sosa možeš da koristiš kečap i sam napraviš (bbq) sos.

 

Potrebno je malo ulja, soli, bibera, žutog šećera, kečapa, crnog luka i paradajza.

 

Luk i paradajz se seckaju najsitnije moguće, kako bi na kraju imao teksturu sosa.

Zagrej ulje na tiganju, dodaj crni luk, posoli i pobiberi i dodaj kašičicu žutog šećera. Vrlo brzo krene karamelizacija, pa dodaj paradjz i malo kečapa. Proprži još kratko na tihoj vatri da se sve sjedini.

 

Ako koristiš Heinzov kečap imaćeš ukus identičan onom iz Meka.

 

Za ilustraciju:

 

 

 

Link to comment
9 hours ago, Mil@n said:

Aj da pitam ovde, ne znam di bi... Da li je neko probao onaj heinze-ov barbicue sos i koliko je on sličan onom malom što ima u MC-u, KFC-u i sl? Podpitanje: koji na našem tržištu je najbliži tom ukusu? Ne pamtim da sam video mnogo njih osim tog heinze.

Pa heinzov bbq sos je esencija bbq sosa, kad kažeš sos, misliš na heinz, tako da je to to

Link to comment

Ne razumem kako je heinzov sos esencija bbq soseva?
U suštini, kao što Ras kaže, bbq sos je paradajz i šećer i varijacija začina. S tim da industrijski verovatno koriste melasu umesto šećera

Link to comment
On 13.6.2018. at 18:26, darling said:

 

nego, jel imamo negde da se diskutovalo kako se kiseli kupus? mojim s donje strane planete doslo vreme, a javile se neke nedoumice koliko soli na koliko kupusa. fala ko mi nadje link :)

 

 

Da li su se uželeli kiselog kupusa ili kiseljenja kupusa :)Ako je samo prvo i žive u Melburnu ima da se kupi ovaj sasvim solidan kis'o kup's:

 

20180618001.thumb.jpg.1223c44a307dddfb53e731d4ab030f4d.jpg

Link to comment

a vidi ovaj kupus sto ima oci, to je neki za decu :D

 

 

tenks, moji su kiviji, domacini koje vole sve sami i u velikim kolicinama. kupus stavljen prosle nedelje, jos nisu prijavili nista neobicno da se desava s njim, ko da bih se ja razumela il mogla da im pomognem :D bilo kako bilo, drzim fige da ne bace celo bure ko prosle godine. 

Edited by darling
Link to comment

Sve jasno, imam i ja “takvih” rođaka ovde. Kada odlazimo ne puštaju dok nam i zadnju rupu u kolima ne popune domaćom hranom, alkoholom i tako to :)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...