Jump to content
IGNORED

Torte i kolači


Amelija

Recommended Posts

e ispao mi komisbrot neverovatno dobro, a sve bez recepta, onako odokativno, koliko sam čega imala.ostala belanca od torti, dodala malo šećear, tek toliko da belanca mogu da se umute, seckane orahe, suve šljive, suve kajsije, malo suvih smokava, sve seckano, malo integralnog brašna, koricu i sok od pola pomorandže, malo putera, malo komadića seckane crne čokoladesad kad bih htela da to ponovim ne bih uspela, nema šanse , pogotovo ako bi bilo za neku priliku :D

Link to comment
  • 3 weeks later...
evo moje dve posne torte od kojih mi se samo jedna dopada. ova prva.
imam pitanje za mau glede prvog recepta od ova dva (torta sa vinom)@mau, da li si možda zaboravila neku masnoću (ulje) za biskvit jer gledam malo okolo te neke posne recepte i kod svih ide uljepravila bih tu prvu tortu, samo me zanima da li je taj biskvt mnogo suv ???
Link to comment
zivota mi nisam i niti je bio tvrd, suv...nego bas onako kao svez medenjak i vrlo kompaktan. nista se nije rasipalo. mislim da masnoca dolazi od oraha. :)
ok, hvala, držaću se tvog recepta :)nosiću tu tortu za sv. nikolu drugarici
Link to comment

ur welcome.ko sto rekoh, ako vec nemam dezert sa nekim fantasticnim mlecnim/jajnim kremom & vocem, onda volim ovakve kolace sa super yummy testom i nekakvim frostingom. a videces, stvarno je super yummy! :D

Link to comment

napravila ovu mauinu posnu tortu, mirisalo opasno dobro dok se peklo, a i posle.e sad moram da čekam do sutra uveče da je probam ... valjda će je ova moja drugarica poslužiti ... pa javljam o utiscima

Link to comment

da izvestim da je torta sjajna, svima se dopala.i što je bitno, jebala sam kevu aci pekaru, čiji su kolači ostali u drugom planu :Dono što bih dodala je malo ceđene pomorandže na kore pre mazanja a posle hlađenja, naravno.

Link to comment

ne znam da li se ovde ostavljaju preporuke za slatke objekte, ali ovi ozbiljno rulaju sa nekim stvarimahttp://amarettipasti...a.com/index.htmprobao sam napolitansku pastieru i to mi je na jedno probanje jedan od najboljih kolaca koje sam probao u poslednje vreme ovde, pravi italijanski klasik, nepretenciozan a mamojeban. zito, rikota, muskat, prhko testo..... i to za samo 160 din.cokoladni tart je malo tezi za moj ukus ali se oseca kvaliteti imaju divne biskvite razne.

Edited by gazza1
Link to comment

a ja danas u toro grilu pojela brauni sa kuglom sladoleda i slatkom od borovnica.brauni topao i sladak, sladoled leden, borovnice kiselkaste.neopisivo dobro bilo, žao mi posle što se to ždranje nije desilo sutra, tj. na smak

Edited by duda
Link to comment
ne znam da li se ovde ostavljaju preporuke za slatke objekte, ali ovi ozbiljno rulaju sa nekim stvarima
e fala, ja volim da overavam poslasticarnice, mada mi generalno italijanski kolaci nisu nesto. lepo to izgleda, fini oni izlozi, sta god da sam narucila, okej, al nista posebno. lepo si rekao, nepretenciozno, ali ja od kolaca trazim bas suprotno.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...