Jump to content
IGNORED

Torte i kolači


Amelija

Recommended Posts

okačiću ja tortu, samo dok je nafilujem, a to će biti danas popodne.pravim drugarici za slavu umesto cveća :s_d:pravila onu što sam je nahvalila par postova ranije, samo umesto tog likera od kave kojeg nemam, dodala ceđenu pomorandžu i rum i jedan sloj filovala sa džemom od kajsije.

Link to comment

što niko ne otvori neki slavski topik pa da razmenjujemo iskustva itakotomeni slava već prošla, a i u takvoj sam gužvi bila, nisam stigla ništa da slikam.e da je meni neki kum kao renne :huh:

Link to comment
dva kila, okruglo
Ovo se zove izazov a ovo odgovora na izazovbajadere, pečeni lešnik glavni sastojak, šareno , volu deca :Psudspqftn3cgli05ccc3.jpgkuglice zvane Šumadinka, suve šljive u prepečenici, orasi i čokoladau6v3vlodf6i41s7a0tql.jpgposne kiflice sa džemom od kajsijabrfxeg3pgsgw5emjzwim.jpgvoćna salama, suvo voće raznooooo, osnova pečeni lešnik, suve kajsije...3w33jw30q0c0eqvs3dot.jpgsvekrvino oko -_- kojer nisam ja , svekrva , orah u smokvi , okolo grilijaš 7q4lt4m5fdqnt7c67l0.jpgi na kraju torta karton od pre neki dan, rodjendanski poklon i ona i u njojeioayzktd6s6pqo4d94y.jpgbaklave sa suvim šljivama se lade i budem ih uslikala ako stignem uz slavski kolač sutra, ako ne ostaje da mi se veruje na reč da su dooobre -_-od lizanja šerpi meni je šećer sigurno 10 :lol:
Link to comment

MaxiVidina torta od kafe.755491818842e7dee5a1z.jpgSliku pozajmio sa bloga http://tortatorta.blogspot.nl/2012/07/kafe-torta-coffee-torte.html moja nije stigla da se slika, a i ne bi bila ovako fotogenicna.Uopste ne sumnjam u maxiine sposobnosti al' da ne bude da hvalim nesto bez da sam probao. U subotu bila velika zurka tako da sam mesio 4x meru 24jaja :)Torta je neverovatno lepo izbalansirana. Sok od pomorandze u kori daje svezinu i vlaznost, cokolanda u filu daje cvrstinu i dopunjuje ukus.Inace torta od kafe je moja omiljena. Moj (prababin recept) je malo drugaciji. Kora samo belanci i prepeceni lesnici, dok je fil isti samo bez cokolade. Tu vladaju dva dominantna ukusa, kafa i prepecen lesnik. Ovaj maxina varijanta je suptilnija.

Link to comment
od lizanja šerpi meni je šećer sigurno 10 :lol:
prvo, za sve ove slastice :Hail:drugo, isti problem imam sa lizanjem šerpi :lol:treće, kakva ti je ovo kutija, jel' se to u nju stavlja isečena torta pa svaki komad posebno ?
Link to comment

Fala dobri svete :blush: evo odmaram od probanja i kuvanja, slano kreće sutra. Novembar je moj kuvarski mesec, umori me i pravljenje i izedanjeDudo, kartonska torta nije za slavsku trpezu, to sam pravila na poklon bratanici pa je u svakom parčetu bilo nešto, od raznih slatkiša do djindjuva , a i uspešno urolanih modnih detalje za noge :DGospodjo Buba , za oči treba oko 250 gr smokvi, imala sam mešavinu što turskih što iz Bara, tako kažu teteke na pijaci pa ko birala da budu slične veličine al sam neke oči zbog veličine fiknula na četvrtinu da se gosti ne prejedu :lol:U svaku smokvu se kad joj se odseče drščica stavi pola jezgre oraha , od ove sume od 250 grama ja sam imala 2o kugli, što će reći jedno 20 polovina jezgre . Improvizuješ, višak repromaterijala se pojede dok si rekla keksZa omotač se ušpinuje 100 gr šećera sa pola čače vode i 50 gr margarina doda se 150 gr mlevenog keksa, trnutno posna plazma i 80 do 100 gr mlevenog badema koji ja više volim od oraha. I , pošto volim začine ja dodajme malu kašičicu mlevenog djumbira u jednoj varijanti, u drugoj, muškatnog oraha, kad pravim sa orasima umesto sa bademom. Malo sve to prokuvaš , ohladiš ne mora skroz , uzmaš na dlan po kašiku malo rastanjiš i uviješ oko smokve sa orahom. I uvaljaš u šta već voliš, ja sad napravila grilijaš sa bademom . Kad se dobro sve ohladi i stegne sečeš na pola ili ako si stipsa ko ja na četvrtine :DRene jesu te torte koje pominješ posne, if yes baci recepat i ti , nije da ću sad da pravim al da imam :)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...