Jump to content
IGNORED

Torte i kolači


Amelija

Recommended Posts

dudo, te kafanske mogu da se kupe u većim samoposlugama. ne znam ko je proizvođač, a pakovanje je od pola kila (tvrda plastičnaj kutija). kad su sveže, a orasi valjaju, budu kao u boljoj kafani. u svakom slučaju pre nego što ih poneseš na svadbu, smaži jedno pakovanje za probu.kafanske orasnice se prave od seckanih i mlevenih oraha, belanaca i šećera, limuna možda malo cimeta. razmeru ne znam. nikada ih nisam pravila. ne znam ni da li imam negde recept. konsultuj gugla, verovatno ćeš tamo naći odgovarajućii recept.
praviću ja sama, već sam sve izguglala, nego, mami me da probam recept sa bloga ''prstohvat soli'', to je recept sa celim jajimasutra pravim a još se dvoumim :isuse:
Link to comment

gotovi kolačiorasnice, zadovoljavaju. zapravo vrlo dobres tim da bih ubuduće primenila sledeću meru:na jedno belance 100g šećera i 200 g oraha, s tim da je 120 mleveno (i ide u smesu), a 80 g seckanoja sam radila sa 100g mlevenih na 1 belance i bila mi je smesa malo premekana i teža za rad, ali su zato lagane i vazdušaste, mislim da je ipak 120 g malo bolja mera kada se sve uzme u obzirbelanca sam mutila sa ukuhanim šećerom, dobije se smesa kao šaum za vasinu tortu, onaj lepi svilenkastidsc02893x.jpgonda u to orasi i terajspremne za pečenje :dsc02894ew.jpgpečenedsc02896ki.jpg

Link to comment

e sad salčići. spektakularni su i zavređuju poseban post -_-renne, nisam radila po tvom receptu, ipak sam se odlučila za ove bez kvasca, sa namerom da dobijem one divne, milimetarske slojeve i u tome sam i uspela(zato sam te poslušala za orasnice :) )elem, recept je sledećizamesi se testo od 600 g brašna, 2 čaše belog vina, malo soli, sok i korica jednog limunato sam bogme umesila žestoko, mora baš da bude glatko testo, kad se razvuče, izgleda ovakodsc02888hz.jpgdalje, 600 g sala (ošišćenog i samlevenog) se umuti sa još 300 g brašna i podeli na 3 dela.to sam mutila mikserom, onom spiralnom žicom, jer je baš teško da se muti ručnodsc02886oh.jpge onda ide premazivanje i to sam premazivala 2/3, pa se ceo proces ponavlja 3 xdsc02889kp.jpgdsc02890yf.jpgi na kraju ovako i ide na odležavanje najmaje pola sata i tako svaki putdsc02892yi.jpgposle mi se više nije dalo da slikam proces, evo konačan rezultatdsc02899tz.jpgi zajednodsc02902gi.jpgznači salčići zakivaju, sada mi je jedini problem da ih sačuvam do polaska :D posle ću još (kad stignem) da napišem jedan post kao odu gljivi zvanoj puh

Link to comment
super, svaka čast. A dobila bi te divne slojeve, i to još tanje, da si radila sa kvascem :)
ej, verujm mi, ne može tanje od ovoga što sam dobila :fantom: :D al' sledeći put probavam te sa kvascemmalo sam se plašila jer nekako nisam majstor za razvlačenje tog testa sa kvascem, jednom mi nešto nije uspelo , pa znaš ono, koga zmija ujede ...
Link to comment
ej, verujm mi, ne može tanje od ovoga što sam dobila :fantom: :Dal' sledeći put probavam te sa kvascemmalo sam se plašila jer nekako nisam majstor za razvlačenje tog testa sa kvascem, jednom mi nešto nije uspelo , pa znaš ono, koga zmija ujede ...
Ne vidi se od blica jesi li možda ubacivala pekmez na preklop, nije da je neophodno, ali dobija se prava perverzija od salčića. U svakom slučaju, izgleda opako dobro.
Link to comment
Ne vidi se od blica jesi li možda ubacivala pekmez na preklop, nije da je neophodno, ali dobija se prava perverzija od salčića. U svakom slučaju, izgleda opako dobro.
pa da, stavljala sam pekmez, unutra, ne razumem šta misliš pod tim ''na preklop ''
Link to comment
od šljiva domaći?
aha, i još po malo seckanih suvih šljiva.to su oni na trougleoni na ''knjigu'' su sa domaćim od kajsije pomešano sa seckanim suvim kajsijama ... pervezija :lolol:ed.i da, još da mi je cmrlj da slika, gde bi mi bio kraj :D Edited by duda
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...