Jump to content
IGNORED

Torte i kolači


Amelija

Recommended Posts

@ ljutko. fala snajka :D. naoko mi izgledalo neshto komplikovano, al vidim da nije. super, bice sad neki bozici i vaskrsi, pa cu se istaknem. ja sam slichan varijat pravila sa suvim shljivama i brazilskim orajima (ili kajsija i orah domacinski), pa sve u chokoladu za kuvanje vrste menaz. i to je jedno zlo :s_w:

Link to comment
Super su ti kolaci.Nije nista od ovog posno sto sam pravio.Послато са GT-I9000 користећи Тапаток 2
Majstore, kuvaru kad ti pohvaljuješ, to mi je ko diplomski :s_w:
@ ljutko. fala snajka :D. naoko mi izgledalo neshto komplikovano, al vidim da nije. super, bice sad neki bozici i vaskrsi, pa cu se istaknem. ja sam slichan varijat pravila sa suvim shljivama i brazilskim orajima (ili kajsija i orah domacinski), pa sve u chokoladu za kuvanje vrste menaz. i to je jedno zlo :s_w:
E Bubo, mislila sam i na jednu sličnu varijantu sa suvim šljivama ko i ti al koliko sam suvih šljiva sad upotrebila odustala sam da gosti ne bi imali problema odredjene vrste u roku od odmah :DTo ću sebi jednom da napravim za neke orgije :lolol: Inače našla na Kaleniću kod jedne tete sve gotovo u raznim varijantama, u čokoladi šta oš od voćki
Link to comment
bubo, kako praviš te šljive sa orajem u čokoladi ?mislim, imam neku predstavu o tome, al' da se ne akam sa isprobavanjem, bolje proveren rad :)
shljive gledam da su vece i bez koshtice, brazilski oraj koliki je toliki je (moguce da cemo se u recesiji preorjentisati na neke druge oraje, sha je tu je ^_^). potrpaju se orasi u shljive, topi chokolada na pari, ja volim, zbogradi sjaja i estetike, a i ukusa, da dodam u chokoladu shtogod putera, margarina ako je posno, ne mnogo, mislim svakako ne vishe od 50 grama na 200 grama chokolade (chini mi se da beshe tako) i onda prosto uvaljavash te shljive dok je chokolada techna i na pari i slazesh na recimo papir za pechenje (ili tako neshto, ovo me nose dzejmi i ona blek lejdi, sto zavodi dok peche, ali sve mece na mastan papir! :lolol:) i kad se ohlade to je to. nema neke filosofije. kvari mi poso sto sve odoka :(sad sigurno mogu neke varijacije, sa cimetom itakoto. ja volim ovu strejt. sutradan su najbolje, i drugi dan, ako se tempira ^_^
Link to comment

ma meni tu zagonetka oko tog umakanja u čokoladu.ja kao zamislila da nabijem (da prostiš) tu šljivu sa orajem na onaj štapić za ražnjiće pa da je umusam u čokoladu, al' se mislim, šta posle, cureće čokolada pa će mi se pokvariti oblik a volela bih da to bude onako fensi a što se tiče te blek lejdi, nešto je ne gledam odavno, mom mužu nedostaje, on nalazitm da je iznimno seksi, naročito dok onako bezobrazno liže prstiće :D

Link to comment

evo moje dve posne torte od kojih mi se samo jedna dopada. ova prva.1. torta sa vinom i cokoladomvarjacom se lagano sjedini 250g mlevenih oraha, 200g brasna, 200g secera, skoro cela kesica praska za pecivo, kasicica cimeta, vrh kasicice mlevenog karanfilica, 3 kesice vanilin secera ili se curne vanila sirupic/aroma i 3dl vina (ja sam koristila novi bozole jer sam pekla bas 15. nov, a kapiram da moze bilo koje osim porta sto bi bilo too much). to se pece u okruglom plehu na pek papiru oko 30 minuta na 180 stepeni, mada sam ja malo vise.kad se ohladi, po pravilu se ta torta sece na dve kore, ali sam je ja ostavila celu, jer sam fan carrot-cake-like torti koje su jedna celina sa frostingom po vrhu. onda se te dve korice namazu dzemom od kajsije. ja sam koristila dzem od sljiva jer sam imala domaci sa celim sljivama, pa pomazala po vrhu i sa strane. fora je i da se dzem prethodno zagreje malo. stavi se u neku ciniju pa u serpu sa vrucom vodom.onda se zalije debljom glazurom (ja bogami stavila barem 150g chokija) od cokolade koja se istopi na ulju i vodi, uz dodatak ruma i prah secera po ukusu. miris koji dopire iz rerne je bozanstven, a zna se da su crna cokolada i crveno vino ljubavnici.2. torta s medomopet varjacom sjediniti 200-250g meda, 150g secera, 3 vanilin secera, 60g istopljene cokolade, 250g mlevenih lesnika, 3dl ulja i 3dl kisele vode, 18 kasika brasna i jedan prasak za pecivo. to je sve za 3 tanke kore. posto je med drugacije konzistencije od ostalog, idealno se mera podeli na 3 pa se svaka kora mesa pojedinacno, ali ako na svako malo prodjete pored smese i malo promutite varjacom dok se prva kora pece, onda moze i sve odjednom da se umuti, pa tako deli. pece se na 150 stepeni oko 10-15 minuta. tanke su pa su brzo gotove. ovo je mera za klasicni okrugli pleh od 26cm precnika, ali ja sam je pekla u pravougaonom za moju malu rernu. ako hocete onaj veci pleh, onda uvecajte meru proporcionalno. korice da se ohlade pre filovanja.fil: uspinuje se 350g secera u 15 kasika vode, moze i vanile da se doda. u to se ubaci 250g mlevenog keksa, 100g mlevenih lesnika i 60g otopljene cokolade. to se ostavi da se ohladi i stvrdnuce se, ali nema veze. onda se umuti jedan margarin i to se sjedini sa ovom tvrdom smesom i dva posna slaga umucena sa kiselom vodom. medjutim, posto ja nemam taj postan slag, ja sam lepo uzela kokosovo mleko, poremetila ukuse, ali ne znam da kazem sta je bila mera. jednostavno sam u umuceni margarin mikserom mutila sa komadima ove uspinovane mase i zalivala ovim mlekom dok to nije zalicilo na glatki, a dovoljno cvrsti fil. onda se ove tri kore nafiluju s filom, poslednja i sa strane. na kraju se nastruze choki po vrhu, a sa strane lepe lomljeni lesnjaci. tetkinim gostima su se svidele obe jako, a meni samo prva. medjutim, ja i nisam ljubitelj klasicnih choko torti kao sto je ova druga.eto, to je to. :D

Link to comment

hvala mej, sve je sačuvano :)jedna od ove dve (najverovatnije ova prva, po tvojoj preporuci) biće isprobana za sv. nikolu.jel' može da se koristi neko obično crno vino (imam gomilu takvih u podrumu, pa da ne tražim baš mlado vino)ed:aha, sada vidim da si već napisala, da može i neko drugo vino

Edited by duda
Link to comment
ma meni tu zagonetka oko tog umakanja u čokoladu.ja kao zamislila da nabijem (da prostiš) tu šljivu sa orajem na onaj štapić za ražnjiće pa da je umusam u čokoladu, al' se mislim, šta posle, cureće čokolada pa će mi se pokvariti oblik a volela bih da to bude onako fensia što se tiče te blek lejdi, nešto je ne gledam odavno, mom mužu nedostaje, on nalazitm da je iznimno seksi, naročito dok onako bezobrazno liže prstiće :D
pa ja ne uzbudjujem mnogo oko estetike, priroda im je da su nako rustik, sto bi se reklo, tako da se ja ne zezam sa shtapicima nego samo promuljam, recimo sa 2 viljushke tamo vamo. treba jedino paziti da je chokolada sve vreme na pari, da se ne zgusne i malo pozurish, dok je techno. teorijski, ako ti je do 'prezentacije', mozesh da umotavash pojedinachno u neki fini papir, kao bombonice. mada se niko od konzumenata ne jedi oko izgleda ^_^chuj, blek lejdi seksi lize prstice (od shes metara :lolol:), al sto ulazi u kameru i ne da ti da zivish. mislim, dzaba kuvanje, ona moze i da autogeno zavaruje u 12 epizoda, isto bi se gledalo ^_^
Link to comment
ma meni tu zagonetka oko tog umakanja u čokoladu.ja kao zamislila da nabijem (da prostiš) tu šljivu sa orajem na onaj štapić za ražnjiće pa da je umusam u čokoladu, al' se mislim, šta posle, cureće čokolada pa će mi se pokvariti oblik a volela bih da to bude onako fensia što se tiče te blek lejdi, nešto je ne gledam odavno, mom mužu nedostaje, on nalazitm da je iznimno seksi, naročito dok onako bezobrazno liže prstiće :D
možda može da se stavi na nekakvu rešetku pa da se čokolada ,,ocedi,, i ne kvari oblik...nemam iskustva samo mi se čini da sam gledala Rudolfa kada je umakao nešto u čokoladu i stavljao na rešetku zarad oblika..a priznaćemo da je Rudolf ipak 1 autoritet u poslastičarstvu,bar od onaga što sam ja do sada u svom životu videla a njega sam gledala i kada mi je od zabrane šećera zdravlje zavisilo Edited by ivy
Link to comment

e devojke, hvala vam na idejama.možda i odustanem od one posne torte, mogla bih da iskoristim tu bubinu foru sa umotavanjam u papir pa to da poklonim umesto cveća.strašno me nerviraju ti cvećari oko slava, nabiju cene, pa za cenu pristojnog buketa mogu da napravim fenomenalnu tortu, tako da mi je to postala praksa u poslednje vreme.da ne pričam koliko se svi više obraduju torti, sa cvećem uvek bude problema, jer niko nema toliko vaza.a što se tiče najdžele (o njoj pričamo jel'), jeste žena neverovatno seksepilna, što se mora priznati, mora :s_d:ed:al' gde naći te papiriće za umotavanje

Link to comment
e devojke, hvala vam na idejama.možda i odustanem od one posne torte, mogla bih da iskoristim tu bubinu foru sa umotavanjam u papir pa to da poklonim umesto cveća.strašno me nerviraju ti cvećari oko slava, nabiju cene, pa za cenu pristojnog buketa mogu da napravim fenomenalnu tortu, tako da mi je to postala praksa u poslednje vreme.da ne pričam koliko se svi više obraduju torti, sa cvećem uvek bude problema, jer niko nema toliko vaza.a što se tiče najdžele (o njoj pričamo jel'), jeste žena neverovatno seksepilna, što se mora priznati, mora :s_d:ed:al' gde naći te papiriće za umotavanje
nemam pojma za papirice, ja sam imala neke u kuci. da te ne shaljem sad u - cvecaru po papir ^_^elem, oko tih poklona za odrasle ljude, mene gospa modesta josh onomad nauchila da se odraslim ljudima, u zavisnosti od ljudi, za slave, rodjendane i ostale odrasle prigode pokloni neki ansambl od maslinovog ulja, shpageta i ostalih jestivih aksesoara. i svi su mi srecni, a ja ne pechem nishta.mada, sad sam jednom detetu iz preduzeca obecala da cu i tortu da mu pechem, samo da me ne tera da mu idem na svadbu. alaj sam pregovarach :D
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...