Jump to content
IGNORED

Torte i kolači


Amelija

Recommended Posts

Znate onaj debeli beli fondan (koji iz meni nepoznatih razloga zovu marcipan) koji stavljaju na mladenačke torte (nenormalno je elastičan i neprobojan)? Videla sam da ga neki i jedu, iako deluje potpuno nejestivo. Pitam se od čega se to pravi.

Edited by halloween
Link to comment
a što se tiče najdžele (o njoj pričamo jel'), jeste žena neverovatno seksepilna, što se mora priznati, mora :s_d:
jok o najdzeli, o lorejn paskal ja pricham, uputi choveka na 24h kujna, i ostavice najdzelu ez vi spik :P
Link to comment
jok o najdzeli, o lorejn paskal ja pricham, uputi choveka na 24h kujna, i ostavice najdzelu ez vi spik :P
aaaaaaed.al' neće ovaj moj odustati od najdžele, nema šanse, ona je tačno njegov broj :lolol: Edited by duda
Link to comment

joj ja sam sa tipa 9-10 godina pojeo celo crevo tog marcipana. od tada ga nisam ni pipnuo, gadi mi se sve sto u sebi ima nagovestaj marcipana.inace jako mi ide na zivce taj fondan, deluje mi kao neki karton koji muljaju po rukama i onda lepe na sasvim dobru tortu. izgleda privlacno i ukusno poput bele plasticne stolice u bolnickoj cekaonici.

Link to comment
view_image-201x300.jpg
erlend lu je trebalo da se posveti agronomiji ili suvoj gradnji poslije naivan.supera, najdyela smara mada yelim da pravim njenu nutela tortu, a marcipan je car Edited by morgana
Link to comment

sta to znachi, da treba da kupimo tu knjigu i mozda je prochitamo, ili shta?edip. cijelo crevo marcipana sam izjela 2000 godine na nervnoj bazi i na madjarskoj granici, u vozu, kada sam shvatila da u tashni imam 2 pasosha, svoj, i gospodinove kume. koji je dospeo kod mene u budimu, jer je nju mrzelo da svoj nosa po dzepovima. ona je dakako ostala medj madzarima, a pasport je otishao sa tashnom. uto doba su pretresanja i skidanja s voza razi detaljnog trkeljisanja prtljaga bila ekstenzivna. marcipan mi je pomogao da izgledam smireno i zadovoljno, a duznosnici nisu bili zainteresovani za moj lik (sto je 1 retkost, obichno preturaju dok se ne izbezume :P). ostalo je legenda, a marcipan volem, ali po malo ^_^

Edited by thermal bug
Link to comment

Toliko sam se najela okrajaka baklave sa suvim šljivama sve ih umačući u preostali sos da nisam imala snage da ih uslikam.Smatrajte da su bili dooobri i bez slikaŠećerni sirup će mi na uši izaćiPosle sam jela neki nepečeni ajvar od zelenog paradajiza slan ko smrt da ubijem to slatko u sebi. Sad pjem šumeći ranisan srećna ko nektar iz božije bašte da srčemJa kad bi morala da kuvam za televiziju ko Nejdžela jednom nedeljno imala bi dijabetes i 120 kila :cry:

Link to comment
sa suvim shljivama i brazilskim orajima (ili kajsija i orah domacinski), pa sve u chokoladu
čoko-šljiva! :s_w: <i čoko kasjija>
elem, oko tih poklona za odrasle ljude, mene gospa modesta josh onomad nauchila da se odraslim ljudima, u zavisnosti od ljudi, za slave, rodjendane i ostale odrasle prigode pokloni neki ansambl od maslinovog ulja, shpageta i ostalih jestivih aksesoara.
meni neku dobru čokoladu (tipa crne) ili alkoholda znaš :P
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...