Jump to content
IGNORED

Torte i kolači


Amelija

Recommended Posts

ja roknem sladoled od vanile usput
ovo zvuči baš zanimljivo. ja bih još odozgo posle pečenja nabacila čoko glazuru.i sigurna sam da je sjajno uz vanila sladoled.
što ne napraviš čokoladnu dekadenciju, ne može biti čokoladnija i softnija, doduše nema oraja
daj recept, ima ih dosta na netu, ne znam koji je praviedit:@zverila, meni ta suskava torta skroz liči na refomu ??? Edited by duda
Link to comment
@zverila, meni ta suskava torta skroz liči na refomu ???
nope. bar ja kad pravim dobijem drugaciju strukturu fila bar u odnosu na one reforme koje sam jeo (koje su imale nekako vise tecni fil :) )+sve koje sam jeo su bile katastrofalno preslatke. ova moja je samo preslatka :)i osetno je drugacija tekstura u ustima.ovde su kore kao u puslice, totalno naduvane i krckave.zato je bitno seckati orahe rucno - ako se stave u masinu neku, ona ce da proizvede dosta sitno mlevenih oraha, koje ce da spuste koru i proizvedu efekat reforme.ili mozda "moja" reforma nije "tvoja' reforma? Edited by Zverilla
Link to comment
ili mozda "moja" reforma nije "tvoja' reforma?
verovatno je u tome stvar je ja reformu tačno pravim kako si ti opisao ovaj recept, tj. sa seckanim orasima a i baš istim filom.e sad, super je reforma kada se napravi kako treba, ali pravila sam je već nekoliko puta, pa da se ne ponavljam.@rene, dobra ti ova dekadencija al' nekako mi nije za slavu,probaću je nekom drugom prilikom, za društvo za koje sam sigurna da će uživati.osim toga, za slavu uvek pravim duplu meru torte i to pravougaonu, da bi mi bilo praktičnije za sečenje, a sa ovom to definitivno ne bih mogla, nemam tako veliki kalupna kraju će izgleda biti neka varijanta čokoladne torte klasične (znači ipak bez oraja) ali ću malo da eksperimentišem sa dodatkom pekmeza od šljiva (za fil, naravno).kombinacija šljiva-čokolada mi je fenomenalna, mislim da će biti dobra i u torti.jedna prijateljica-ukrajinka, kada god ode u kijev, donese mi taj neki njihov dilajt, suve šljive u čokoladi sa orahom. e to je jedna od retkih poslastica kojoj ne mogu da odolim pa da sam na ne znam kakvoj dijeti.je li neko probao ovo ? savršeno.large_a11cd5037d8650470a2622c815b78937.jpg
Link to comment
death by chocolatenikada nije izdala, smeta samo onima koji ne vole cokoladu.
reci mi samo, jel' budu sočne ove kore ?buni me što se prave samo sa 2 jaja, a brašna ima relativno mnogoi generalno, jel' sveukupno torta sočna ? mada, sa ovoliko čokolade bi morala da bude :)i da, zašto čekaš da se fil stegne pa da stavljaš sledeću koru, zar se u tom slučaju onda kore ne odvajaju ?
Link to comment

izvini, sad tek videh post. kore budu onako prhke, kao kod one starinske beze torte, a socna je, otprilike koliko i zaher, samo nema tog smetajuceg dzema. bela cokolada daje filu tu nekakvu masnjikavost, da drzi kore spojenim.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...