Jump to content
IGNORED

Torte i kolači


Amelija

Recommended Posts

Zora u glavnoj ulici, nešto malo pre Madlenijanuma. Naravno, govorim o old skul poslastičarnicama, pošto vidim da pominješ Moskvu i Ipanemu, što je, ipak, druga vrsta lokala. Što se sitnih kolača tiče, ima odlična vitrina u Gajevoj, ili nekoj sličnoj ulici u neposrednoj okolini Gospodske, jedna baba je glavna, odlične cene i kvalitet, takođe old skul.
Zora je preskupa , a kvalitet je cao...Sad se tamo samo ulazi za zito za sahrane na zemunskom ;)
Ne znam stvarno otkud ti to - imaju sigurno pet šest odličnih vrsta torti, od petnaestak koliko prodaju. Najbolji mi je bila Grilijaš torta. Sitni kolači su im fantazija, od onih starinskih, sve do nekih gotovo pralina. Sladoled zakiva, imaju i od maka, između ostalog. Najpoznatiji su po veoma atraktivnim voćnim korpicama. Kesten pire im je bio odličan prošle godine, ove još nisam jeo.
DJ odlican...
Link to comment
a niko da primeti da je rahmetli postala i slasticarna preko puta doma omladine, gde se nekada islo na sudzuk i bozu. fina stara porodica to drzala, turci makedonskog porekla.
Uh ovo nisam primetio a bili su jedni od retkih sa kadaifom.@Kud-Genijalci ima boza i kod Jadrana. Ja je ne volim ali stoji u pozadini. Kod njih su po IMHO najbolje shampite u gradu a i Shvarcvald prilicno zakiva. Ove nove stvari koje su uveli tipa cizkejk i havana snit slobodno zaobici. Edited by pavllle
Link to comment
  • 1 month later...

jos jedne baklavice, ovog puta mesavina libanskih, turskih i arapskih u lole ribara, preko puta radio beograda, mislim da je tamo nekad bila kockarnica, veliki lokal, ima da se sedi i kafenise, zove se hanan. ima onih baklava s takozvanim kajmakom i veliki izbog potpuno novih oblika i ukusa. nisu lose, zgodno je sto ima svakakvih, upravo jela cetiri vrste, dobre, sasvim zadovoljavajuci secerni udar, ali sto se mene tice dukat i dalje rula.

Link to comment

sto me nervira sto u srbiji kad neko provali dobar posao, svi odmah isto prave. cula veceras da ce i bivsi big bull u vasinoj da postane baklavice. niko da se seti lanac sutlijasa baba sutlac da otvori angry.gif

Link to comment
  • 1 month later...

palnirala da za potrebe izvesne zgode u sopstvenu cast napravim tortu skromnog a radnog naziva "netocka" a koja bi bila neka kombinejsn zaher torte i cokomusa, sa dodacima narandze. napravila ovih dana dzem od narandze pa me to inspirisalo, a plan je da testo bude kao za zaher+kandirana korica od pomorandze, premazano dzemom, pa onda gore mus od cokolade + slatka pavlaka i zelatin a sve spravljeno sa crnom cokoladom sa naradzinom koricom, ijopet... gore cokoladna glazura... kako vam se cini? da se upustam u takvu petljanciju, or da se drzim klasike, hm, hm ...?

Link to comment
palnirala da za potrebe izvesne zgode u sopstvenu cast napravim tortu skromnog a radnog naziva "netocka" a koja bi bila neka kombinejsn zaher torte i cokomusa, sa dodacima narandze. napravila ovih dana dzem od narandze pa me to inspirisalo, a plan je da testo bude kao za zaher+kandirana korica od pomorandze, premazano dzemom, pa onda gore mus od cokolade + slatka pavlaka i zelatin a sve spravljeno sa crnom cokoladom sa naradzinom koricom, ijopet... gore cokoladna glazura... kako vam se cini? da se upustam u takvu petljanciju, or da se drzim klasike, hm, hm ...?
upusti se u petljanciju, pa nas počasti izveštajem a može i slikom.ja bih u mus stavila običnu crnu čokoladu bez narandžine korice, jer već ima dovoljno narandže, a mus bi trebalo da bude gladak, bez mrvica i gromuljica.
Link to comment
upusti se u petljanciju, pa nas počasti izveštajem a može i slikom.ja bih u mus stavila običnu crnu čokoladu bez narandžine korice, jer već ima dovoljno narandže, a mus bi trebalo da bude gladak, bez mrvica i gromuljica.
tak sam i ja dumala...da mus i glazura budu glat i klot, a ostatak sa varijacijama narandze... ocem, fotkam pa kacim (mada, tek posle subote ...)
Link to comment

u dzem neki alkohol ako nema dece ili kontro ili slicni liker u mus, nema gromulja, ima pomorandzastog ukusa.edit. a mozes i saher kocke da pravis, one su uvek hit.

Edited by cmrlj
Link to comment
sto me nervira sto u srbiji kad neko provali dobar posao, svi odmah isto prave. cula veceras da ce i bivsi big bull u vasinoj da postane baklavice. niko da se seti lanac sutlijasa baba sutlac da otvori angry.gif
mene jos vise nervira sto sve dobre koradzijske radnje propadose (u poslednjih 6 meseci, dve za koje sam znao) i sto sad mogu da se kupe samo one grozne gumaste kore pune zelatina, od kojih baklava nista ne valja :(zalio mi se jedan od tih koradzija da je zatvorio radnju jer je morao da prihvati neki H... standard a to kosta djavo i po. i onda mu lakse da ne radi, nego da pukne par tisuca evra koje ce zaraditi za godinu-dve :(
Link to comment
sto me nervira sto u srbiji kad neko provali dobar posao, svi odmah isto prave. cula veceras da ce i bivsi big bull u vasinoj da postane baklavice. niko da se seti lanac sutlijasa baba sutlac da otvori angry.gif
al to drzi isti lik koji drzi baklave ovde kod tanjuga, s tim da ima da se vide pravi turci medju gostima, ima kebab i raznih drugih klopica. corba od leće kida, 100 dindži, super. otalo pomalo kiselkasto, valjda im je to fora.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...