Jump to content
IGNORED

Torte i kolači


Amelija

Recommended Posts

al to drzi isti lik koji drzi baklave ovde kod tanjuga, s tim da ima da se vide pravi turci medju gostima, ima kebab i raznih drugih klopica. corba od leće kida, 100 dindži, super. otalo pomalo kiselkasto, valjda im je to fora.
pa to i ja sad znam, al kad sam pisala nisam znala ko ce da otvara baklave, ni da ce da bude corba. a i dalje stojim pri tome da bi me vise radovao sutlac baba :D@joe d turske dukat najbolje.
Link to comment

Рогач је божји дар људима, који, нажалост, углавном не цене он што им је дато...Дивна намирница а 75% људи никад чуло.

Link to comment

sto je glup onaj kurtoskolac il kako se vec zove. zasecerena kora leba posuta ukusom, jos jedan prilog tezi da su kolaci u madjarskoj bulja.

Link to comment
e. ko voli egzotiku, toplo preporuchujem: kuskus i rogach. proban, odlichan.1c26f485d9998b2e64b61f24bd80f073_header.jpg(nije moja slika, ja se ne bakcem oko estetike toliko ^_^)
wow,ovo izgleda suuper :wub: pravim čim mognem
Рогач је божји дар људима, који, нажалост, углавном не цене он што им је дато...Дивна намирница а 75% људи никад чуло.
+1 za rogač..divan i mirišljavi..ja sam ga jedno vreme trpala svuda..ne kao osnovnu namirnicu nego jednu,dve šake,da zamiriši kao začin..u mafne,skoro svaku piškotu.. Edited by ivy
Link to comment

Ја сам правио скоро крем намаз од рогача, исти онај који има да се купи у ДМ-у evilsmile.gif савршенство.А тек домаћа далматинска рогачица :wub:

Link to comment

Ситни колачи? Не знам ни ко су ни где су ни пошто, госпоја добила за 8. март.А има свакавих чуда, чоколадне бомбице, па чоколадне пралине пуњене пафреом од лешника, па марципан уваљан у какао прах, домаће бајадере, па слатко од малина у шлагу у чоколадној корпици... итд.mamagoca.rs

Link to comment
mene jos vise nervira sto sve dobre koradzijske radnje propadose (u poslednjih 6 meseci, dve za koje sam znao) i sto sad mogu da se kupe samo one grozne gumaste kore pune zelatina, od kojih baklava nista ne valja :(zalio mi se jedan od tih koradzija da je zatvorio radnju jer je morao da prihvati neki H... standard a to kosta djavo i po. i onda mu lakse da ne radi, nego da pukne par tisuca evra koje ce zaraditi za godinu-dve :(
HACCP
Link to comment

i bi netocka... ;-) sve kao sto smo planirali; saherkora sa dodacima kandirane narandze, a mus od ciste crne cokolade + ulupana pavlaka + zelatin. dzem od narandze. fotke i nisu neke, al nisu bas ni bili uslovi za fotkanje... nazalost, ostala je u senci rolnica/sarmica od blitve sa filetima smudja u sosu od belog vina - koje su bile spektakularne, a i valdorf salata je bila odlicna /sa drskama umesto korena celera - i to ce od sada, u celom banatu, biti norma; dozvali ste nas pameti, ovde :-) parce.jpgcelak.jpg

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...