Jump to content
IGNORED

Torte i kolači


Amelija

Recommended Posts

Aha, to je ono s mesom, sto ga je otvorio Turcin koji se ocepio. Na pripadajucem topiku su ga malo popljuvali, valjda su baklave OK. Lici li taj lokal na nesto? Moze li se zensko odvesti tamo, a da joj neki milogled ne prozdrire doner nad glavom?

Link to comment

to je to. nije neka atmosfera, ali su baklave najbolje. mozes li zensko da vodis tamo? zavisi od zene, ako je neka na note bolje je vodi u mali princ, imas na obilicevom vencu.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Počela već pomalo da smara ova sveopšta neobaklavizacija Srbalja.post-5688-13345056015052.jpgNego, imali u stonom gradu kakva bečka poslastičarnica, zavičajni klub bokelja, udruga katoličkih redovnica, štagod, gde bi mogla da se ovih dana mezeti pinca, pinjica, sirnica, fugača oliti uskršnja pogača.post-5688-1334505977373.jpgŠifra: Menjam veru za doručak!

Link to comment
ma najjace da samo mrski katolici prave pinicu <_<
Ja mislio tako do malopre, sad čitam negde da je u Boci to ekumenska poslastica.
Link to comment
dada, evo bas jedem :D
A ti si onda tamo izgleda. Sad ukucam u gugl "pinica u Beogradu". Tu me obraduje 150 hiljada hitova, kad ono sve do jednog neka pivnica u Beogradu. :( Edited by francuski sobar
Link to comment

ma da, komisbrot, milhsbrot, pinica (pinca ili pinjica), to bi trebalo da je sve isto ili vrlo slicno, slatki hleb sa grozdjicama i sl suvim vocem, orasima* i rumom ili likerommogu da napisem recept kasnije, ne pravim ja (nego samo jedem) pa ne znam napamet *mislim da je najcesce samo sa grozdjicama, ipak, no vise volim kad ima i orahaedit, sobaru, ako ti se bas bas jede, sto ne probas da nadjes po supermarketima neki zaostali bozicni panetone?

Edited by morgana
Link to comment

pa komisbrot bi trebalo da je isključivo sa belancima, vidim na slikama da se ova pinica onako fest žuti.@morgana, baci ako imaš neki dobar recept za tu pinicu. sve mi liči da je to ono testo za koje mora dobro da se oznoji stražnjica :D

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...