Jump to content
IGNORED

Torte i kolači


Amelija

Recommended Posts

pravila sam ovaj stolen  

 

 

s izmenama: 300 grama grozdjica, 300 grama kandirane pomorandze (umesto po 90 grama od raznih), 100 grama secera (umesto 300) i 250 grama sira abece (umesto maskarponea). divan je. odlian recept. 

otkud tebi 300g kandirane pomorandje? i zashto ja to nemam, nego sirotinja <_<

Link to comment

zato sto se ne druzis s ljudima koji znaju :D

 

ima u mojoj prvoj prodavnci "zdrave" hrane, nije skupa, mislim da je kilo nesto oko 600 dinara. vlazna je i lepljiva, vade je iz kese koja stoji u velikoj kutuiji. pre je bilo i limuna, sad ga vec dugo nisam videla. kandirana pomorandza je velika tajna mreze rinfuznih distributera, nije izlozena, nego moras da pitas. smatraj se obavestenom :D nema bas u svakoj radnji, ali u dosta njih mozes da nadjes.

 

inace, kod mene na pijaci madjari iz madjarske ponekad donose kandirano voce u pakovanjima od 100 grama , ima raznog, i prodaju po 150 dinara, sto je meni skupo. pijacni prodavci rinfuza i semenke imaju raznog kandiranog voca, ananas, pomelo, brusnice, al meni je to sve ishlapelo, uzasnog ukusa od stajanja na vazduhu, a dosta i nehigijenski (golubovi :(). zato taj super kolac pravim tako sto stavim grozdjice i pomorandze i super. sledeci put cu samo pomorandzu..

Edited by darling
Link to comment

Ево да и ја као нови члан допринесем већем уносу калорија[emoji6]

Један рецепт за торту који преписујем из свеске са рецептима покојне баке. Обично ову торту правимо само кад су какви празници типа Божић/ Ускрс па имамо времена да проведемо пар сати око припреме једне торте.

Торта

5 јаја, 5 кашика брашна, 5 кашика шећера и мала кашика од црне кафе прашка за пециво. Испеци као патишпању.

Друга кора исто само додати један пакетић цимета.

Обје коре подјелити на два дијела.

Фил:

Један литар млијека и пола киле шећера кухати уз стално мијешање док не постане гушче и отприлике као карамел. У то додати 200 грама ораха и 200 грама путера.

Коре слагати, једну свјетлу, једну тамну и прије него их премажете са филом попрскати сваку кору са мало рума. Филовати сваку кору филом док не поторшиш цијели фил.

Глазура: 250 грама чоколаде и 125 грама путера истопити на пари и премазати торту.

Торта је одлична[emoji3]

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment

dada, ja sam smetnula potpuno svog dilera suvog voca sa zemunske. kod njega valja.

 

ako bih se reshila da proizvodim sama, shta bih chinila? probao neko?

 

jednostavno je, evo ti recept http://www.damijenestoslatko.com/slatko/razno-slatko/usecereni-dumbir/  ali odakle ti neprskane pomorandze? :)

 

 

@ frank pemblton   od te kolicine dobije se pet stolena. jedan odnesi mami, jedan na poso, jedan komsijama, jedan zeni, jedan tebi. a ne moras sve odjednom da pojedes, posto on zrenjem dobija na ukusu. taj recept je dosta jednostavan. 

Edited by darling
Link to comment

kandirana pomorandza koja se prodaje kod nas je italijanska i u dobroj veri sam da je okej. taj kolac pravim jednom godisnje, to je sva kandirana pomorandza koju u sebe unesem. imam u frizideru neki dzem od pomorandze sa sicilije i sigurna sam da je okej. fudlendov domaci dzem od pomorandze vec ne bih kupila. 

 

kod citrusa su najveci problem fungicidi kojim su tretiranu u transportu da se ne bi uplesnjivili. 

 

ne kazem da ne jedem, sigurno mi nesto prodje ispod radara, al ovo malo sto mogu da kontrolisem, potrudim se. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...