Jump to content
IGNORED

Torte i kolači


Amelija

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

pravila sam rafaelo po receptu

 

200 grama bele cokolade

100 ml slatke pavlake

50 grama kokosa

 

zagrejati slatku pavlaku tik do vrenja, preliti preko cokolade izlomljene na sitne komade, ostaviti minut, a onda izmesati dok se cokolada potpuno ne rastopi. usuti 50 grama kokosa, izmesati. ostaviti u frizider da se ohladi i stegne.

 

praviti kuglice. u svaku staviti peceni lesnik. uvaljati u kokos.

 

super jednostavan recept, pobro ovacije. nasi ljude bas vole slatko :D  

Link to comment

uspela mi zbrljotina slatka pavlaka + lemon krd :)

 

bafqa.jpg

 

 

piskote sam umakala u mleko + amareto.

pola litre slatke  pavlake i jedna trecina tegle lemon krda (dodavala i probavala dok nisam bila zadovoljna). nek prenoci u frizideru. 

odozgo peceni badem (koji sam posula pre posluzivanja).

 

veoma fino. sklepala sam ga za pet minuta. komentarisali su da ima plemenit, gospodski ukus. moze da prodje i za fensi veceru. 

Link to comment

izvini jesi ti danas radila neshto ishta drugo? <_< :lolol:

 

sad moram ovo smakom da pravim. ubicu se. a dok vaskrsavam, da mi reche neko optimalni recept za kako cu pitu zbunedvom da napravim, na slatko. imam 4 sata da izvrshim taj dogadjaj.

 

poshto su mi doterali onoliki dulek iz kikinde i sad gospod zna shta cu shnjim <_<

Edited by gospa buba
Link to comment

ovo je od juce, a dva (svetska :D) deserta sa sve valjanjem kuglica spremila sam za 15 minuta.

 

amandman na zbrlj s piskotama: ako je za fens priliku, da se dekonsturise u fensi casi :D

Link to comment
...da mi reche neko optimalni recept za kako cu pitu zbunedvom da napravim, na slatko. imam 4 sata da izvrshim taj dogadjaj.

izvrshila sa kulinarike neshto. peche se. kao shtrukla zbundevom :lolol:

 

recite mi, beogradzani, koje kore kupujete za pite. uzasno me nerviraju ove shto se prodaju po prodavnicama, shto su glatke ko papir i mrve se od gledanja. nekad su bile ljucke kore, hrapave i elastichne, da moze chovek da rukuje. ovo sad moram da kupim dva paketa da bih bacila jedan <_<

Edited by gospa buba
Link to comment

znam koje je sasha.

 

dakle dosta sam zadovoljna. shtrukla bundevara, ovako (modifikovala sa kulinarike)

 

jedne kore (tj 3x po 4 kore, takav mi pleh bio)

kilo rendane bundeve

 

fil:

pola litra techne pavlake (uzeti recimo 1/2-3/4 od toga, resto ostaviti za zalivanje)

3 sholjice shecera (pravila sa dve, sad cenim da mora ipak 3, nisam pametna)

1 sholjica ulja

2 sholjice kukuruzne palente (nisam imala griz ali sad nisam ni nesrecna)

1 kashika ekstrakta vanile

1/2 prashka za pecivo

 

umutiti fil snazno, i stalno meshati pre sipanja, jer hoce kukuruz da se slegne.

 

dve kore zajedno na donji red, razmazala 1 kutlachu fila ugrubo

jedna kora odozgo, isto 1 kutlacha fila

treca kora - 1 kutlacha fila, pa preko trecina bundeve raskoshno da se rasporedi.

 

tako smotala 3 shtruce. dublji pleh treba da bude u igri, debele su.

 

presekla popreko nozem odma presne (u plehu! :lolol:), prelila sa ostatkom pavlake malo razblazeno vodom, sa 2 kashike shecera (znachi malo shecera). da odstoji preliveno da se upije taman kolko treba rerna da se zagreje na 180-200.

 

pekla odoka dok nije ozgo bilo braon a po malo josh kljuchao sos po ivicama. hepi, shto se mene tiche. ja ne volim klot bundevaru da pliva u sheceru bez ishta.

 

 

ovo bi bio otprilike bazis. sledeci put da se spreme slatka pavlaka i suvo grozdje. mozda i neke oraje. ce vidimo.

 

 

 

edip. prvi put u zivotu sam to, kad kazu iseci na komade dok je presno. uvek sam mislila da ce sve da se razmljacka i rasturi :lolol:. josh neshto drugo sam izmislila slano, sad idem da ga rechem na slanom topiku.

Edited by gospa buba
Link to comment

sta je ovo goranz, je l to neki koncept, performans, zez, isterivanje necega, vapaj u pomoc... kako da se odnosim prema tome, sta da radim, ne znam.

 

bubo, daj sliku! znas da mi publika volimo da razrogacimo oci i zderemo s ekrana :) (iako neki od nas i nisu bas ljubitelji bundeve, khm, na primer, ja)

Link to comment

sta je ovo goranz, je l to neki koncept, performans, zez, isterivanje necega, vapaj u pomoc... kako da se odnosim prema tome, sta da radim, ne znam.

 

bubo, daj sliku! znas da mi publika volimo da razrogacimo oci i zderemo s ekrana :) (iako neki od nas i nisu bas ljubitelji bundeve, khm, na primer, ja)

vazi, naslikacu poprechni presek. isto ko ona maklava, samo narandzasto :lolol:

 

ima tu josh mesta da se usavrshava. kad je slalnina neshto pppokvarila :d

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...