Jump to content
IGNORED

Torte i kolači


Amelija

Recommended Posts

jel cvrsti ili tecni?  :fantom:

 

 

 

 

:lol:

e a kad smo skapirali letos da taj akrilni, chvrsti jogurt, ima 12% masti :lolol:

 

a ne smeju da ga reklamiraju tako, jer su pre toga probali da nam prodaju 0.5 i bez, sa prichom da je masno nono. 

 

a mora se nekako prodati -_-

Edited by gospa buba
Link to comment

mi nemamo creme fraiche niti imamo ime za to.

Ja ih tako surogatim u kujni. Serem, nisam nikad pravio kolače.

 

A bogumi i ostali svašta nazivaju creme fraicheom - jeo sam neke kisele ko mileram a neki gotovo da nisu ni kiseli. Maheem je zbunjen.

Link to comment

gde je taj poprečni presek?

sad mi se jede ta tvoja pita.

ајој идем да сликам.

 

edaeaeba93b1db9577c4e85055c65736.jpg

 

edip. i da ugodimo gospi ajvi, mislim, smanjite pavlaku razredite mlekom, kiselu umesto slatke, jogurt umesto kishjele, shtagod. i puding bi radio posao. ja sam shta sam imala. istina, pavlaka je retko shta pokvarila, osim svake rezance u random beograckom restoranu -_-

 

i ono smakom cu da preradim na ovu modlu :D

Edited by gospa buba
Link to comment

Ja ih tako surogatim u kujni. Serem, nisam nikad pravio kolače.

 

A bogumi i ostali svašta nazivaju creme fraicheom - jeo sam neke kisele ko mileram a neki gotovo da nisu ni kiseli. Maheem je zbunjen.

 

ja istrazivala zbog recepata i zakljucila da nema. 

volela bih da probam.

uvek zaboravim kad sam u inostranstvu, odvuku me druge stvari. 

al da, slobodno mozes da doprineses sveopstem zbunjitisu: creme fraiche je neutralna pavlaka :D

clotted cream enivan? mozda neutralni kajmak?!  :D

 

 

mislim da taj dukatos, grekos grcki jogurt, nit je grcki, nit je jogurt. na njemu zapravo ni ne pise grcki, nego grcki tip jogurta. pravi grcki ima manje masnoce, a vise proteina. ovo sto je tip, ne znam sta je. al ukusno je :) 

Link to comment

creme fraiche je po konzistenciji i masnoći najsličniji domaćem mileramu (šifra: slovakinje i mađarice po banatskim i bačkim pijacama), odnosno, to jeste prirodna pavlaka koja je fermentisala

 

mahem, normalno je da nije svaki isto kiseo, zavisi od toga koliko je fermentisao, od kakvog je mleka, koja je bakterija, itd...

Link to comment

Thanx, uglavnom ja te kravica/meggle/dukat pavlake za kuvanje vise nigde ne mećem jer su groznog ukusa. Kupis mileram na pijaci, više od pola ga smažeš kašikom jer ne možeš odoliti a ostatak rkneš u kuvanje

Link to comment

edip. dake konachna presuda, kako bih radila da opet radim:

 

 

jedne kore (tj 3x po 4 kore, takav mi pleh bio)

kilo rendane bundeve

 

fil:

pola litra techne pavlake (uzeti recimo 1/2-3/4 od toga, resto ostaviti za zalivanje)

2 jajeta (dal napisah jaja proshi put, sve mi je verovati) :isuse::lolol:

3 ipak 2 sholjice shecera (pravila sa dve, sad cenim da mora ipak 3, nisam pametna)

1 sholjica ulja

2 sholjice kukuruzne palente (nisam imala griz ali sad nisam ni nesrecna).

1 kashika ekstrakta vanile

1/2 prashka za pecivo

 

umutiti fil snazno, i stalno meshati pre sipanja, jer hoce kukuruz da se slegne.

 

dve kore zajedno na donji red, razmazala 1 kutlachu fila ugrubo

jedna kora odozgo, isto 1 kutlacha fila

treca kora - 1 kutlacha fila, pa preko trecina bundeve raskoshno da se rasporedi.

 

tako smotala 3 shtruce. dublji pleh treba da bude u igri, debele su.

 

presekla popreko nozem odma presne (u plehu! :lolol:), prelila sa ostatkom pavlake malo razblazeno vodom, sa 2 kashike shecera (znachi malo shecera). da odstoji preliveno da se upije taman kolko treba rerna da se zagreje na 180-200.

 

pekla odoka dok nije ozgo bilo braon a po malo josh kljuchao sos po ivicama. hepi, shto se mene tiche. ja ne volim klot bundevaru da pliva u sheceru bez ishta.

 

mislim, nestade :lolol:

 

85b5eb738cbfcb1086694e89ed7b05fd.jpg

 

edip2: ovo je bio orignal. naravno, za ko voli originale.

Edited by gospa buba
Link to comment

Thanx, uglavnom ja te kravica/meggle/dukat pavlake za kuvanje vise nigde ne mećem jer su groznog ukusa. Kupis mileram na pijaci, više od pola ga smažeš kašikom jer ne možeš odoliti a ostatak rkneš u kuvanje

 

 

pa to..te pavlake nisu ni dobrog sastava,ako neko gleda..lep mileram je majka mara za kuvanje

 

mlekara Loznica ima oodlican mileram(30%mm) koji nije kiseo

Edited by ivy
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...