Jump to content
IGNORED

Torte i kolači


Amelija

Recommended Posts

aj bacite info gde mogu da uzmem dobru torticu (oko kile) sutra ujutru (mandarina stop)

 

g-đu mirkov drma grip, pa ne može

Poco Loco iz PA, rade i dostavu a ne znam da li ti je usputno, tu su na minut od hotela Tamis

Nisam neki tortaros ali ono sta sam do sad probala kod njih je bilo dobro

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

moja preporuka je homemade. vrijedi svakog dukata od 3,5000 dinara koliko bi te izašlo sa dostavom.

 

http://www.hmc.rs/z/homemade/online-prodaja/poklon-torte/

 

 

Jel oni beše što su na pola Prizrenske? Jel beše oni drže i onu u Nušićevoj?

yupp. čovek ima i još par lokala i diljem bivše juge.

 

imaju neku tortu sa lešnikom koja je isto dobra. to sam uzimao par puta da častim kolege za rođendan.

Edited by Ravanelli
Link to comment

imaju dekoracije vrhunske

ako je i ukus takav, onda svaka čast

 

moj problem je što su mi sve te '''kupovne'' torte preslatke

 

počela sam kao darling, iz mesta polovim količinu šećera  :D

uzo ih za svadbu. omiljen komentar jednog cara je malo eksplicitan, pa je u spoileru

 

"kao da mi je bog svršio  usta"

 

Link to comment

moja preporuka je homemade. vrijedi svakog dukata od 3,5000 dinara koliko bi te izašlo sa dostavom.

 

cenim savet i verujem da je tako, ali vidiš, ja sam imao baš bezveze iskustva sa njima, više puta

 

super na oko, ali nije funkcionisalo gustativno. (mada su mi se, recimo, dopali neki od slatkiša koje su imali u coffe dream-u)

 

ili prizrenska, ili mali princ

Link to comment

ovo mater otkrila/pravila proshle nedelje. smakom. skandal koliko je dobro, ne pamtim da skoro toliko obradovala kolachu :o

 

s tim shto ona zalivala kore slatkom vodicom. tu ima mesta i za jachu improvizaciju sa josh nekim ukusom.

preporuchujem 200% :wub:

 

20784b30e3987c65e57cc99be1675118_view_l.

Edited by gospa buba
Link to comment

je l ostalo jos, da dodjem posle podne? :D 

ne znam sta je s tim makom, droga valjda, uvek mi se jede...

 

 

 

a od novosti s kulinarike za vikend sam zbrljala pijanu ruskinju, pola mere. od cega je i kako je, odlican je. sve sam smuljala u posudi iz koje sam sluzila, moj poprecni presek vise lici na zirafu, jer nisam mesala piskote, nego sam samo zalila kremom i potapala nezno al odlucno kasikom. nije bilo muljavo, nego lepo, piskote pokupile vlage koliko im je bilo potrebno. ozgo slatka pavlaka bez secera. 

 

sledeci put kad se odlucim na ovaj kolac od minut i po, pravicu pijanu sicilijanku s amaretom i kandiranom narandzom. evenutalno bademom...  

Link to comment

ovo mater otkrila/pravila proshle nedelje. smakom. skandal koliko je dobro, ne pamtim da skoro toliko obradovala kolachu :o

 

s tim shto ona zalivala kore slatkom vodicom. tu ima mesta i za jachu improvizaciju sa josh nekim ukusom.

preporuchujem 200% :wub:

 

 

Ovo moram praviti kad malo dođem k sebi

Link to comment

je l ostalo jos, da dodjem posle podne? :D

ne znam sta je s tim makom, droga valjda, uvek mi se jede...

e ti mislish da nama to pretiche preko vikenda ^_^

 

a i nisam kotkuce, preventivno :D

 

 

edip@rene, i inache. obavezno! za jedan prilichno jednostavan kolach (vishe nego jednostavan!) ovo mi je definitivno shock otkrice, slozeno u niz iznenadjenja, iju vidi mak, iju vidi fil, iju glazura, pa opet ispochetka. iju vidi mak :lolol:

 

3 super obichna sadrzaja, ali zajedno rade novi kvalitet! -_-

 

 

kod kevinog izbora sa neta pokazuje se da je odluchujuci faktor vishe od pola veka terenskog iskustva ^_^ u kolachima, ja se za ovim receptom ne bih okrenula, a ona odmah skapira shta ce da funkcionishe i odmah ga u hodu i unapredjuje :ph34r:

 

znachi, obavezno zaljevajte™ testo, u prvom cugu obichno voda shecer, a onda ce vam se kazati samo.

Edited by gospa buba
Link to comment

meni se nece kasti samo, daj upustva™, nako inzenjerski

ma ono kad skuvash shecer u vodi na brzinu, pa poljevash kashikom kad preseches patishpanj, da se natope polovine a ne razmljacka. mislim, bude lepo mekano testo, to mu je najlepshi kvalitet.

mislim da ne sme vruce u vruce jedino, ali to je opshta tehnika. moracu i ja da pravim neki dan :)

 

definitivno samo shecer-voda, ima rum u testu!

 

 

sad sam (josh) gladna. krivim vas :lolol:

Edited by gospa buba
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...