Jump to content
IGNORED

Torte i kolači


Amelija

Recommended Posts

uskoro, negde izmedju 2. i 9. decembra.

javim kad krene. ;)

Oooo pa gde si ;-)

Stigla mi pošiljka iz gasiksa, gusani tiganji i baš vrljam i nađem tvoje uputstvo za breniranje ;-)

Link to comment

xexexe... i ja bas danima mislim na isto :-) planiram da je obidjem jer mi istice dva meseca kako nisam nigde putovala, a kad negde odem, dam sebi oduska i pojedem sladoled/kolac na najboljem mestu tamo gde se nadjem, pa mi tako sad dosao na red zemun i gospodja mirkov. a i radim logo nekoj drugarici za radionicu za izradu torti, pa sam ovih dana ''u temi''.

nego, kako vam se cini naziv Alisa - slatko carstvo? /mislim, dala mi je i da im ''krstim'' firmicu, a to nije bagzna kako ambiciozan poduhvat i ne dobacuje dalje od banatskog atara, ali ako neko ima predlog koji je pamtljiviji, zvucniji i sarmantniji /naravno, da ne bude preterano ''dubokih i dalekih asocijacija'', namenjeno je najprosecnijim potrosacima koji pre svega kupuju torte za rodjendane i slavlja i najbitniji im je izgled torti...

 

dakle, one su predlozlie da se zove JD radionica za izradu torti, ja dosla do Alise - slatkog carstva, a ako neko ima neki predlog slobodno neka da (besplatan) predlog ;-)

Kad je već Alisa, možda onda Čudesa od slatkog ili još lepšde Slatka čudesa :)
Link to comment

:) da, slazem se. i ovaj mahimov predlog mi se svidja. i cekamo gdju mirkov da se otvori...

 

vidim na netu da su se fini pretvorili u poslasticarnicu. no nema slika vitrine sa kolacima. a mene to najvise zanima. 

 

 

ja se ulenjila, slabo pravim. imam na cekanju tri recepta: onaj za japansku tortu s belom cokoladom i krem sirom, posto imam belu cokoladu kojoj je rok prosao pre 6 meseci, mokru tortu s minimumom secera i jednu s jabukama i amaretom. kad covek to sve da stigne... a nisam realizovala ni eksperiment s lemon krdom i amaretijima jos. aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa. 

 

 

frence pembltone, pliz, baci i meni lik kad se jednom nakanim da otvorim svoje tiganje.

Edited by darling
Link to comment

Kad je već Alisa, možda onda Čudesa od slatkog ili još lepšde Slatka čudesa :)

odlicno! Slatka čudesa je to sto mi je bilo potrebno ( da spoji alisinu zemlju cuda i slatka carstva)

Hvaaaaalaaaaa!

Link to comment

ruzno ovo crno :(  i tesno, nema intime. ma i ova zelena mi je bolnicka.. mozda je uzivo bolje?!

i dalje se nadam da ce biti novih kolaca...

Edited by darling
Link to comment

odlicno! Slatka čudesa je to sto mi je bilo potrebno ( da spoji alisinu zemlju cuda i slatka carstva)

Hvaaaaalaaaaa!

Kakva cudesa su neambiciozni koncept za najprosecnijeg potraca kome je kid torte najvazniji izgled?

Link to comment

ruzno ovo crno :( i tesno, nema intime. ma i ova zelena mi je bolnicka.. mozda je uzivo bolje?!

i dalje se nadam da ce biti novih kolaca...

Ma ovo ko čekaonica u DZ
Link to comment

pravila sam i ove kakao kocke. koliko je ni od cega, dobar je.

 

200 grama secera smanjila sam na 4 kasike, ulje maslinovo, celu kesu pecilnog i ostro brasno. ovo testo nije lose za druge poslasticarske eksperimente, u smeru svarcvalda, na primer.  

Link to comment

Ha! Ubedio sam devojku da mi spremi maklavu po receptu odavde, samo u vecoj kolicini,bez javorovog sirupa i stavili smo malo kokosovog ulja u sirup. Sad sledi najtezi deo: cekati da se ohladi. :)

Link to comment

Ha! Ubedio sam devojku da mi spremi maklavu po receptu odavde, samo u vecoj kolicini,bez javorovog sirupa i stavili smo malo kokosovog ulja u sirup. Sad sledi najtezi deo: cekati da se ohladi. :)

Bravo za devojku!
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...