Jump to content
IGNORED

Duhovno rehabilitacioni centar Crna Reka


Aca

Recommended Posts

Нико није тамо "отерао своје дете" под изговором "само да га не гледам". Тамо су старији момци, који пробали да се скину на разне начине пре него што су се на ово одлучили. Ја знам двојицу који су се одлучили да оду тамо, један је чист већ неко време, за другог нисам сигуран ал' знам да се са времена на време враћа у Црну реку. Сам, нико га није смотао у комби и одвукао док је џогирао по Кошутњаку. Када је први пут отишао, остатак екипе је хтео да се организује да га "отме од лудих попова", ал' су уместо тога отишли да заврше шему па им је постало свеједно. Од свих осталих џанкија које сам имао несрећу да знам, само се један скинуо, и то уз помоћ вере, али без лопате. Остали су или мртви или на клацкалици. И извини, ал' стварно не бих о овоме да се објашњавам. Није то ни политички став, ни неки православни, ни не знам шта, већ једноставно нешто што гледам већ 20 година.
to sto ti gledas 20 godina, a nisi video nista niti, posledicno, nista naucio je zato sto gledas na pogresnom mestu. probaj sledecih 20 godina da izvuces glavu iz sopstvene straznjice, mozda bude bolje.
Link to comment
  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    58

  • Аврам Гојић

    54

  • Indy

    46

  • Viloticka

    41

Treba proveriti sa Vilotićkom, moguće je da je već stigla da prenese metode ovog revolucionarnog načina lečenja nadležnima u svojoj domovini, nije isključeno da australijski parlament koliko sutra usvoji zakone koji se tiču ove pozitivne prakse u borbi protiv narkomanije.Naravno, posle testiranja na najbližima.

Link to comment

pa, ali narkomainija nije bolest. narkomanija je izbor. ko može da ustane i kaže da su dijabetičar ili astmatičar u istoj ravni problema sa prosečnim ujdomanom? ajmo se ne zajebavati. zašto neki biraju da postanu narkomani? pa da bi pobegli od bola. bolna iskustva su u realnom životu na svakom koraku, a gudra te anestezira, otupljuje na bol. ova metoda je ništa drugo nego suočavanje sa bolom kao iskustvom od koga se toliko želelo pobeći. na ljutu ranu ljutu travu, lepo kaže narod, a pop Branislav to shvata i tako se i ponaša. svaka mu čast što ne glumi humanistu jer tako je najlakše. ljudi su stoka, muškarci i žene su njusvije, i generalno smo svi mnogo fizički jači i žilaviji no što mislimo. dobre batine su ko poručene da krv procirkuliše bolje i da se telo, a posledično i duh, okrepi i živne.konačan beg od realnosti jeste smrt, ali đankii su suviše razmaženi i kukavni da bi se jednim potezom poništili. zato biraju sporo samouništenje tj. opadanje tela. batine vraćaju telesnost kao integralni deo sopstva, vraćaju ravnotežu tela i duha koja je kod zavisnika poremećena. to je valda jasno, pa setimo se Fajt Klaba, kako se sredovečni muškarci omamljeni dnevnom rutinom, konzumerskim i medijskim opijumom vraćaju osećanju sebe kao živuće celovite individue? pa kroz šibanje, svesnim kretanjem ka bolu i poniženju koje zauzvrat afirmiše telo kao jedini realan i opipljiv dokaz našeg postojanja i samoidentifikacije. meni je žao, ali mnoge će zavarati to što živimo u 21. vijeku, imamo ovo kuckalo i slične haj-tek drangulije te zamagliti im prostu činjenicu a to je da smo još uvek i zadugo više zveri no humanoidi, a zverima treba da ujedaju i bivaju ujedane.

Link to comment

Pre par strana sam postavio pitanje kome ide lova (oko milion evra godishnje), a po svemu sudeci ovaj pop ima skroz "istanchan" ukus... Kao da je u Hell's Angels...Thumb_0121BAJKER.jpgBiker

Edited by Hobbit slayer
Link to comment
friggin' liberals... crybabies, wussy whimpy gutless mollycoddle namby-pamby nebbish pansy pantywaisty sissy weaklings
Ja se ne bunim toliko zbog batina koliko zbog promidzbe religije. I nisam liberal vec antihrist :evil: Ali, to sam samo ja.
Link to comment
Jedini koga treba lešiti lopatom, je onaj koji je izdao dozvolu za ovako nešto (pod uslovom da je taj znao šta će da se dešava u "centru za duhovno lečenje").U svakom slučaju, to treba odmah zatvoriti, razjuriti tu bandu dripaca, uhapsiti one koji učestvuju u fizičkom zlostavljanju, i strpati ih u zatvor.Kakva bre terapija, o čemu mi pričamo? Mlaćenje lopatom?!?!?!? Ma daj.................
sa b92
Ministarstvo zdravlja saopštilo je da nije izdalo dozvolu za rad tom centru, u kome se zavisnici "leče" batinama i drugim nasilnim metodama, a da će u saradnji sa MUP-om će utvrditi da li postoje elementi koji ukazuju na nadrilekarstvo.
Manji samar bi mi bio da su ovi iz ministarstva rekli `jeste, dali smo im dozvolu pre x godina, ali smo videli da smo se zeznuli i sad je oduzimamo`. Ovako izgleda kao da svaka susa s ikonom kad joj se cefne moze da otvori centar i da rehabilituje boga u jadnicima koji se prijave/koje prijave.Priznajem da ne bih bila toliko iziritirana da je vest glasila `mika tukao sticenika`, a ne `popovi odredjuju terapiju`- previse se crkva osilila u ovoj zemlji. Vise im nije dovoljno sto se mesaju u drzavne poslove, sad preuzimaju i medicinu i psihologiju. Mos` misliti- pop poljoprivrednik cudotvorac. Najbolje da pozatvaraju sve fakultete, pa da se od sad svi upisuju na bogosloviju i kvit! <_< Drzava bre treba da regulise ovakve stvari, a ne da se roditeljima narkomana `ostavlja izbor` kome ce poveriti svoje dete.Znam par slucajeva (znam da je statisticki nebitno), ali roditelji narkomana su uracunljivi taman koliko i sami narkomani kad obecavaju da `nece vise`. Gledala sam roditelje koji mole policiju i sudije da im decu posalju u zatvor- tako bar znaju gde se nalaze. Poverili bi dete i crnom djavolu, a ne popu koji u ovom drustvu uziva ne znam kakav respekt. Sto ne znaci da je pop xy strucan za resavanje problema. Edited by Joshua
Link to comment

ne razumem zasto onda u ovoj drzavi nije dozvoljena eutanazija.kao, covek moze da pristane na ovo, a ne moze da pristane na neznu asistenciju u suicidu.

Link to comment
pa, ali narkomainija nije bolest. narkomanija je izbor. ko može da ustane i kaže da su dijabetičar ili astmatičar u istoj ravni problema sa prosečnim ujdomanom? ajmo se ne zajebavati. zašto neki biraju da postanu narkomani? pa da bi pobegli od bola. bolna iskustva su u realnom životu na svakom koraku, a gudra te anestezira, otupljuje na bol. ova metoda je ništa drugo nego suočavanje sa bolom kao iskustvom od koga se toliko želelo pobeći. na ljutu ranu ljutu travu, lepo kaže narod, a pop Branislav to shvata i tako se i ponaša. svaka mu čast što ne glumi humanistu jer tako je najlakše. ljudi su stoka, muškarci i žene su njusvije, i generalno smo svi mnogo fizički jači i žilaviji no što mislimo. dobre batine su ko poručene da krv procirkuliše bolje i da se telo, a posledično i duh, okrepi i živne.
Ahahaha. Zamisli da sam umesto "narkomanija" napisao "terorizam", umesto popa Branislava "Dik Chejni" i umesto Crne Reke "Gvantanamo". Pa na krst bi me razapeli, a ovaj veselnik napisa ovo i... nista. Edited by ObiW
Link to comment
pa, ali narkomainija nije bolest. narkomanija je izbor. ko može da ustane i kaže da su dijabetičar ili astmatičar u istoj ravni problema sa prosečnim ujdomanom? ajmo se ne zajebavati. zašto neki biraju da postanu narkomani? pa da bi pobegli od bola. bolna iskustva su u realnom životu na svakom koraku, a gudra te anestezira, otupljuje na bol. ova metoda je ništa drugo nego suočavanje sa bolom kao iskustvom od koga se toliko želelo pobeći. na ljutu ranu ljutu travu, lepo kaže narod, a pop Branislav to shvata i tako se i ponaša. svaka mu čast što ne glumi humanistu jer tako je najlakše. ljudi su stoka, muškarci i žene su njusvije, i generalno smo svi mnogo fizički jači i žilaviji no što mislimo. dobre batine su ko poručene da krv procirkuliše bolje i da se telo, a posledično i duh, okrepi i živne.konačan beg od realnosti jeste smrt, ali đankii su suviše razmaženi i kukavni da bi se jednim potezom poništili. zato biraju sporo samouništenje tj. opadanje tela. batine vraćaju telesnost kao integralni deo sopstva, vraćaju ravnotežu tela i duha koja je kod zavisnika poremećena. to je valda jasno, pa setimo se Fajt Klaba, kako se sredovečni muškarci omamljeni dnevnom rutinom, konzumerskim i medijskim opijumom vraćaju osećanju sebe kao živuće celovite individue? pa kroz šibanje, svesnim kretanjem ka bolu i poniženju koje zauzvrat afirmiše telo kao jedini realan i opipljiv dokaz našeg postojanja i samoidentifikacije. meni je žao, ali mnoge će zavarati to što živimo u 21. vijeku, imamo ovo kuckalo i slične haj-tek drangulije te zamagliti im prostu činjenicu a to je da smo još uvek i zadugo više zveri no humanoidi, a zverima treba da ujedaju i bivaju ujedane.
Imas ti vrlo interesantna razmishljanja, a nachin na koji ih ostavljash ovde verujem mnogima pruzha zadovoljstvo.Chak i ovo promishljanje je interesantno, ali nikako ne mozhe da opravda ono shto smo videli na spotu.Mozhe onaj batinash da bude ne znam kakav profesionalac ali udarci kolenom ili laktom u glavu ce pre ili kasnije dovesti do smrtnog sluchaja.Tada nece biti bitno ni 1001 hipotetichko izlechenje/zadovoljan korisnik. Ako pazhljivije pogledash snimak videcesh da je biveni nesrecnik posle jednog udarca u glavu udario glavom u zid, a zatim i posrnuo. Meni to govori da u stvari tu i nema kontrole kada su batine u pitanju. Poshto smatram da bilo kakova terapija/lek bez mogucnosti kontrole jednostavno nije prihvatljiva ni ovaj ceo nachin, barem za mene ne mozhe da bude prihvatljiv.Osim toga, nekako mi je nespojivo pravoslavlje i batina. Barem ono sto ja imam kao sliku prvoslavlja. Josh mi je vishe nespojiv pop biker sa pravoslavljem. Mogu da pretpostavim koliko kul on izgleda sebi u svojoj glavi. Pa josh kolika je flegma prema svim tim nesrecnicima koje lechi.Meni kao iscelitelj me vishe dojmi netko kao patrijarh Pavle koji bi svojom rechju tamo negde u Crnoj Reci mogao da vrati dignitet i veru (veru u sebe) posrnulim ljudima.
Link to comment
Osim toga, nekako mi je nespojivo pravoslavlje i batina. Barem ono sto ja imam kao sliku prvoslavlja. Josh mi je vishe nespojiv pop biker sa pravoslavljem. Mogu da pretpostavim koliko kul on izgleda sebi u svojoj glavi. Pa josh kolika je flegma prema svim tim nesrecnicima koje lechi.
Pop je pre godinu, dve gostovao kod Olje, i zvučao je narodno-zdravorazumski... Zato mu tako dobro i ide, što je njegova misao narodska... :kdp:A inače, pop je u toj emisiji priznao da je duvao, kako bi spoznao osećaj koji njegovi štićenici imaju... Kako je to tek, verovatno kul, u njegovoj glavi... O bodenju i šmrkanju, nije ništa pričao... Ko zan, možda je i to probao, samo, jeli. to nije tako kul...
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...