Jump to content
IGNORED

Duhovno rehabilitacioni centar Crna Reka


Aca

Recommended Posts

prvo sam pogledao snimak u onoj blur varijanti, i muka mi je bilo. onda sam par sati nakon toga pogledao snimak u dobroj rezoluciji, na sajtu vremena. nakon odgledanog mogu samo da kažem da je svako ko pronađe ikakav način da ovakav metod lečenja opravda, najobičniji maloumnik.
Uh, pejsi, koji "metod lečenja"? I meni se slošilo, naročito nakon nekih komentara ovde. Ne postoji ni jedan dokaz da je fizičko obračunavanje delotvorna metoda u borbi protiv zavisnosti. Druga je stvar što je ovaj pristup sigurno "lagodniji", kako za porodicu tako i za sistem zdravstvene zaštite/zdravstvene ustanove, kao i pravosuđe i policiju. Lakše je zažmuriti i uzdati se u survival of the fittest nego se sistemski pozabaviti problemom, koji je zaista problem i za mnogo razvijenija, mislećija i humanija društva. što se tiče saglasnosti roditelja i obolelog - čisto sumnjam da bi neko potpisao saglasnost za neki oblik lečenja u kome stoji da će sebe/pripadnika svoje porodice rado podvrgnuti određenoj "terapiji" iako ne postoji ni jedan dokaz da je protiv bolesti o kojoj se radi delotvorna, ali su zato "propratna neželjena dejstva" zagarantovana?
Link to comment
  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    58

  • Аврам Гојић

    54

  • Indy

    46

  • Viloticka

    41

to sigurno ne moze da proceni 1 pop. ne kazem ja da taj pop ne moze da izleci nekog, samo kazem da lekari to mogu bolje i da su mu metode kriminalne. covek zasluzuje zatvor, a ti me ubedjujes da on moze nekog da izleci. jesi ti gledala snimak na kome onaj majmun nabada coveka kolenom u glavu? helloo?
A jesi ti gledao snimak gde izleceni pricaju o svom tretmanu?
Da li postoji u Srbiji NA i NA vodjeni rehabilitacioni centri?Imao sam priliku da upoznam rad istih u Sidneju (dodushe, ne iz lichnog iskustva, ali ipak dovoljno detaljno) i siguran sam da bi ovakva vrsta grupne podrshke (u idealnom sluchaju, uz pomoc drzhave) imala mnogo veci efekat od "pravoslavnih" metoda lechenja.
Svakako da postoje metode i bez batina.Ono sto je problem u SER je da je sve vise narkomana i da se ljudi hvataju i za slamku.Naravno da su batine samo jedna od metoda i to ako je moguce za izbegavanje. Sa druge strane, neki ljudi odseku palac vrtlarskim makazama, kad im prekipi. Da li bih preporucila vrtlarske makaze kao medicinski tretman? Ni u ludilu. Da li bih imala protiv da to neko primenjuje? Sta mene pitas, niti su moje makaze niti je moj palac.
Ovde još lekove prepisuje pop koji je diplomirao na poljoprivrednom.
Odakle ti ovaj podatak?
Link to comment
Jer, da se od njih 100 izleci 1, imali bi crno na belo da kazemo "de bre covece, pa ovo ti ne radi".
statistika, slobodna procena, jaka mi intuicija, zeMska intuicija onako, bas jaka cool.gif :od njih 100 se izleci 0- batinjanjem. mozda 1 izdrizi krizu, pa se kao izleci, a to sa batinjanjem nema veze.naravno, da govorim napamet, ali meni zdrav razum i logika ne dozvoljavaju da mislim da se batinama moze izleciti narkomanija.
Link to comment
...
piši svom ministru za zdravlje i predloži mu pravoslavni-kik-boks metod za odvikavanje od narkomanije.evo adrese:
Parliament House ContactMG 50Parliament HouseCanberra ACT 2600Tel: (02) 6277 7220Fax: (02) 6273 4146email: nicola.roxon.mp@aph.gov.auElectorate Office Contact1 Thomas Holmes StreetMaribyrnong VIC 3028Ph: (03) 9317 7077Fax: (03) 9317 7477
a možeš da pišeš i ministru prosvete, jerbo se ne slažeš u postojeći koji nekakvim ljudima koji su nešto studirali i polagali nekakve ispite daju nekakve papire.za njegovu adresu se već sama snađi.
Link to comment
I ja se sa time potpuno slazem, doktori su kvalifikovani da rade taj posao.Sa druge strane, sta njhova kvalifikacija znaci? Sta znaci parce papira? Da je svaki od njih sposobniji da obavlja posao od ovog popa? Da svaki od njih bolje ("bolje"="veci broj izlecenih po jedinici vremena") obavlja svoj posao? Da li svakom narkomanu oni mogu da pomognu? A sta ako postoje narkomani kojima eto lopata vise pomaze?
Tebi ni lopata ne bi pomogla.
Link to comment
Ja npr. verujem da je, sa koje god strane to gledali, lekar sposobniji u obavljanju ovog posla od pomahnitalog dipl. ing. poljoprivrede naoružanog lopatom.
Kako bi dokazao ovo svoje misljenje?
statistika, slobodna procena, jaka mi intuicija, zeMska intuicija onako, bas jaka cool.gif :od njih 100 se izleci 0- batinjanjem.
Jel ovo intuicija ili mozda imas nacin da dokazes svoj iskaz?
mozda 1 izdrizi krizu, pa se kao izleci, a to sa batinjanjem nema veze.
Nema, ma kakvi. Ima sa veze sa hrizantemama u prolece.
naravno, da govorim napamet,
Pst, nemoj da se odajes, ne vidi se da govoris napamet :P
meni zdrav razum i logika ne dozvoljavaju da mislim da se batinama moze izleciti narkomanija.
E vidis, odlican point. Fenomenalan point.Zdrav razum i logika su sjajne ideje vodilje, u najvecem broju slucajeva.Sta cemo sa onim manjim brojem slucajeva?Danas bas citam, zdravorazumske procene nekih cenjenih umova svog vremena. "Nama ne treba posta, mi imamo mrezu kurira" izjavila je neka vidjena faca u 19 veku u Engleskoj. "Nikada nam nece biti potrebni kucni racunari" rekao je opet neki drugi biser, vidjena faca (mora da je bio i skolovan da bude eminentan). "Pomama zvana iPod bice zaboravljena za pola godine" je biser izvaljen pre par godina, opet jedan tako skolovan i molovan kazao.Zdravorazumske procene... Nezgodno je sto one koje to nisu saznamo da nisu kad vec svi saznaju da nisu bile. A jos gore je sto se lekcija ne moze nauciti pa se svaki slececi put ispaljujemo na isti nacin.
Link to comment

Znam da je besmisleno porediti ovakve institucije (uzevshi u obzir situaciju kod nas), ali chisto da vam dam (poredjenja radi) za primer jedan "community based" rehabilitacioni centar koji ima mnogo bolji procenat uspeha od "pravoslavnih" metoda zastupljenih u Crnoj Reci...The Buttery

Link to comment
Danas bas citam, zdravorazumske procene nekih cenjenih umova svog vremena. "Nama ne treba posta, mi imamo mrezu kurira" izjavila je neka vidjena faca u 19 veku u Engleskoj. "Nikada nam nece biti potrebni kucni racunari" rekao je opet neki drugi biser, vidjena faca (mora da je bio i skolovan da bude eminentan). "Pomama zvana iPod bice zaboravljena za pola godine" je biser izvaljen pre par godina, opet jedan tako skolovan i molovan kazao.Zdravorazumske procene... Nezgodno je sto one koje to nisu saznamo da nisu kad vec svi saznaju da nisu bile. A jos gore je sto se lekcija ne moze nauciti pa se svaki slececi put ispaljujemo na isti nacin.
:Hail:
Link to comment

Jedini koga treba lešiti lopatom, je onaj koji je izdao dozvolu za ovako nešto (pod uslovom da je taj znao šta će da se dešava u "centru za duhovno lečenje").U svakom slučaju, to treba odmah zatvoriti, razjuriti tu bandu dripaca, uhapsiti one koji učestvuju u fizičkom zlostavljanju, i strpati ih u zatvor.Kakva bre terapija, o čemu mi pričamo? Mlaćenje lopatom?!?!?!? Ma daj.................

Link to comment
#4 I na kraju, meni se cini da je ovaj biveni pristao na batine. Ruke mu drze da ih ne bi polomili. Jos kazu "pazi mu na jaja" a ne "udri po jajima". Ako on pristane na batine, sta ja ima da se bunim??? To samo govori o dubini fekalija u koje je upao.
ljudi koji su ga držali nisu hrišćenske veroispovesti kao ni biveni pacijent, jer da jesu oni bi ga pustili da okrene i drugi obraz pa da ga doktor opauči onom lopatom po penisu. doktor je pokušao molitvama da ga odvoji od poroka, al' kada mu to nije pošlo za rukom reši da raba božijeg dovede što pre do susreta sa stvoriteljem i upotrebi svetu relikviju lopatu. posle je još malo kombinovao iscelivanje sa laktovima, pesničenjem i kolenom. pomogli su mu nema šta. sigurno je posle tretmana napunio gaće fekalijama. sve se to tako desilo u slavu hrista i boga oca, zarad spašenja bolesne duše. udri bližnjeg svog jer bog čuva srbe.
Link to comment
piši svom ministru za zdravlje i predloži mu pravoslavni-kik-boks metod za odvikavanje od narkomanije.evo adrese: a možeš da pišeš i ministru prosvete, jerbo se ne slažeš u postojeći koji nekakvim ljudima koji su nešto studirali i polagali nekakve ispite daju nekakve papire.za njegovu adresu se već sama snađi.
Vidim da cu sad morati da spelujem ovde...Interesantno je da kada ono sto ja kazem preprica neko od ljudi koji se zajapurio od neslaganja samnom nikada ne ispadne ono sto sam ja rekla...Ovo sto je rekao garcia je tipicno. Niti sam ikada rekla da je bijenje metod za odvikavanje od narokmanije a narocito ne da ga treba belosvetski prihvatiti, niti sam rekla da se ne slazem da skolovani lekari lece ovakve slucajeve.Ja navodim razloge zasto bi ovo moglo da funkcionise. ZASTO BI OVO MOGLO DA FUNKCIONISE.ZASTO BI OVO MOGLO DA FUNKCIONISE.Zar je koncept "pokusaj da se razume suprotno misljenje" BAS TOLIKO nepojmljiv za vas, ljudi, pobogu??? SKOLOVANI ljudi, pobogu???Pitam se dal takve moze i lopata da spase...
Link to comment
Kako bi dokazao ovo svoje misljenje?
Ma daj, da li zaista očekuješ da ti obrazložem zašto lekar bolje radi svoj posao od manijaka sa video klipa...
Link to comment

dal je neko pogledao neki od prilozenih snimaka?dal je neko nesto razumeo, ili je dovoljno misljenje jednog novinara koji je zapljuvao sta je stigao?ili mozda jos uvek i ispocetka gledate snimak s lopatom? pa dabome, vise vam i ne treba...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...