Jump to content
IGNORED

Duhovno rehabilitacioni centar Crna Reka


Aca

Recommended Posts

Znaci posle homoseksualizma smo otkrili kako se leci i narkomanija. Posto tradicionalna medicina nema prevelikog uspeha u lecenju HIV-a i karcinoma, mozda bi trebalo i te ljude leciti lopatama, pa kad se dobro pokaze preci na hepatitis, grip, prehladu...I ja sam se zgrozio kad sam ovo video i naravno tu postoji vise slojeva prica. Davno je Vedrana Rudan rekla da oni koji su snifali heroin posle snifaju Hrista i to sam znao, o lopatama nisam imao pojma. Narocita kafa za Tomicu i ostale nadlezne. Ipak, ovaj deo mi je narocito zapao za oko...

Postoji šansa i da se čovek "izleči" sam od sebe. Postoji šansa i da roditelji budu uz svoje dete kad mu je najgore, a ne da ga oteraju u neki manastir 100 km dalje od svog stana, da bi ga neki sadisti tukli svaki dan, a sve sa super izgovorom: "to je za njegovo dobro."
Podrška, stiskavac okoline, familije i prijatelja je upravo proporcionalna uspešnosti lečenja zavisnika...Nažalost sve je više mladih ljudi koji nemaju podršku porodice i okoline, koja se sklanja ili ih se stidi ili gadi...
Nisi bio uz njega kad se poceo drogirati da ga sprecis dok se moglo, nisi bio uz njega kad je pocelo postajati nepodnosljivo i sad ga svesno predajes sadistima (po mogucnosti sto dalje to bolje) da se izivljavaju na tebi "najmilijim", a ti nastavljas da zivis i radis normalno da komsije ne bi nesto posumnjale...
Link to comment
  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    58

  • Аврам Гојић

    54

  • Indy

    46

  • Viloticka

    41

Voleo bih da mi Praslin objasni kako ova "metoda" moze da dovede do boljitka ? Kao Alex u Paklenoj pomorandži ? Pa, većina narkomana zna da je to loše, batine će da im pomognu da to bolje razumeju ? Ili, batine su im veće mučenje od krize ? Ili, lopata ima neki ppp efekat ? Koleno u glavu prodrmusa receptore u mozgu i onda se više ne oseća potreba za drogom ? Plašiće se batina, pa se neće više drogirati ? Toliko će se osećati sjebano i poniženo od udaraca po guzi pa će se osećati još bednije ... iskreno, apsolutno ne razumem.

Link to comment

Za ovo se odavno zna, tj. bilo je o tome barem u jednim novinama... recimo pre 5-6 godina. Dakle, čak i pre ovih postova na Krstarici.http://forum.krstarica.com/showthread.php?...1169&page=9Ne znam samo kako funkcioniše to sa vestima. Kako je sad skandal i odmah šalju inspekcije, a pre nisu (i zašto)? I kako se neko nije setio da to pomene pre pola godine... pre tri meseca... ako se već zna šta se tamo dešava? Mislim... zar je potrebna slika da bi se termin fizičko kažnjavanje pravilno shvatio ili je dovoljno napisati to rečima? :unsure: (To kao ono kad izgleda nije dovoljno reći da je taj i taj poginuo, treba staviti i sliku unakaženog tela da se pojača doživljaj.)

Edited by FranziskaKafka
Link to comment
Da, izgleda da nam to nije dovoljno, pa treba uposliti majstore borilačkih veština u mantijama koji će ove nesrećnike odvaljivati od batina ne bi li im nakačili još po koju traumu na svu muku koju imaju. To što ovde vlada totalni haos ne znači da treba dozvoliti Branislavu Peranoviću da radi ovo što radi.Da li si nekad dobila slične batine?
Ovo nisu batine, već obično iživljavanje. Kapiram ja da se ovaj narkoman bunio, pravio haos, lomio inventar, pa mu ovaj mandril zalepio 2 ćuške, koliko da se smiri. Ovaj dečko na snimku se ni ne brani, ne pruža nikakav otpor, a govedo ga šutira kao vreću.
Link to comment
valjda je bilo jasno da to "metod lečenja" koristim malko sarkastično, što se videlo iz osnovne poente poruke. Meni od početka ovog topika nije baš jasno kako to član porodice može da ugovara bilo šta u ime i na štetu ili korist drugog lica, pa makar im bio potomak. Vidim da se potpisuju neki ugovori i pristanci pre nego što se ode u Crnu Reku. Baš bih voleo da vidim kako taj ugovor izgleda. Nakon ovog snimka, mislim da bi minimum što državni organi treba da urade je da identifikuju žrtvu i napadače sa snimka, i da od onog odurnog popa traže ugovor koji su sa njim (ili porodicom) potpisali. Pa da se to malko proanalizira sa pravne strane, know what I mean...
Naravno da je bilo jasno, ja sam se više nadovezala nego što sam protivrečila. Valjda je i to bilo jasno. ;)što se tiče "zastupanja", slažem se, ako je potomak punoletna, svesna osoba i svojim postupcima sebe ili okolinu ne dovodi u neposrednu životnu opasnost, nema razloga da neko drugi bilo šta u njegovo ime odlučuje i pregovara, a pogotovu ne o ovakvim ("elektivnim") oblicima "terapije". Verujem da se u praksi uglavnom radi o ucenjivanju od strane porodice. Ali rekla bih da su takvi detalji zanemarljivi naspram viših ciljeva kojima gospoda terapeuti služe.
Link to comment
Al ste se napalili...Ja se do u slovo slazem sa vasudevom, sto ce reci da su i meni potrebne batine.Salu na stranu...
Eto ti sad. Taman sam stvorio sliku u glavi Viloticke u koznom korsetu sa rukama vezanim lisicama otpozadi i gag-ball-om u ustima, kad ono "salila sam se". Nemo bre da se tako salis sa nama, S&M su ozbiljne stvari.
Link to comment
Voleo bih da mi Praslin objasni kako ova "metoda" moze da dovede do boljitka ? Kao Alex u Paklenoj pomorandži ? Pa, većina narkomana zna da je to loše, batine će da im pomognu da to bolje razumeju ? Ili, batine su im veće mučenje od krize ? Ili, lopata ima neki ppp efekat ? Koleno u glavu prodrmusa receptore u mozgu i onda se više ne oseća potreba za drogom ? Plašiće se batina, pa se neće više drogirati ? Toliko će se osećati sjebano i poniženo od udaraca po guzi pa će se osećati još bednije ... iskreno, apsolutno ne razumem.
Како су мени већ споменути момци причали, батине добијају они који - на пример - унесу доп и дају га неком. То није Паклена поморанџа, пошто те батине нису неки квазилек од наркоманије, већ нешто што би требало да резултира тиме да пребијени више нема потребу за диловањем допа у центру за одвикавање и да, плашећи се батина, више ту не доноси доп. Рекли су ми и да свештеници са тим немају везе, већ да се такве ствари решавају међу њима. А да тога има, има. Па ту је више од 200 људи, међу којима су многи били у затвору и које ниједна друга установа неће или не може да прими. Имам утисак да сви овде мисле да је то неки топли зец са лопатом и марисање свакога ко се тамо појави, што би свакако било имбецилизам највишег степена. Још већи имбецилизам би био да после таквог искуства већина тих момака долази ту са времена на време да нешто помогне или да обиђе пријатеље који су још увек тамо и да им да подршку. Уосталом, кроз тај центар је прошло на стотине људи, можда и више од хиљаду. Већ сам рекао да је међу њима стварно врло разног света. Је л' мислите да би овако могли све да их лемају? Редом? Па дошао би им бар неко са зољом и ортацима дан након што га пусте кући, побогу. И, морам да кажем иако ће пасти каменовање, ја мамлаза који у центар за одвикавање донесе доп и завали га некоме ко је био толико очајан да је од тог истог допа побегао на километар високу планину међу попове не бих тукао лопатом. Ја бих га бацио са исте те планине у километар дубоку рупу и гађао из калашњикова док пада. А онда бих сишао доле и шутирао га у главу. И пљунуо. У јаја. Двапут.
Link to comment

Da li to znači da ako ja imam ortaka tamo i odnesem mu dop mogu da dobijem ovakve batine? Ili batine dobija ovaj koji je uzeo? U principu svejedno, niko nema pravo da radi ovakve stvari.A ovaj što bi se vratio sa zoljom - kakvom crnom zoljom - nju je prodao odavno. A "ortaci" su ili na groblju ili u zatvoru. Nema taj ortaka.

Link to comment

Nije ovo neka žešća nauka, pa da se ne može iskopirati makar malo i sprovoditi u sopstvenom aranžmanu.Dakle, ako vam je dete/prijatelj/supružnik u problemu sa pajdom, uvek ga možete vezati, nabaviti aparaturu i odvaljivati od batina.Em ušteda u kinti i transportu, em se zadržava fizička bliskost sa najmilijima, em nikad nisi siguran da li tamo neki pop tezgaroš može toliko stručno i predano da udari po bubrezima, kao što ste se dogovorili u ugovoru.

Link to comment

Evo sad mi reče supruga da je drugarica (ili koleginica, nevažno) njene drugarice poslala 17godišnjeg sina u Crnu Reku. Cena tretmana je 350evra mesečno. Kažu znaju da popovi "malo biju" i da je malo skuplje, ali imućni su, sve su probali i nemoćni su... Malo mi je neverovatno... Dečko ima 17 god a oni su "sve probali"... Uzgred postoji poslednjih nekoliko godina dobro politoksikomansko odeljenje za mlade kao što je na primer taj dečko u Paunovoj u Bgd.Nego ajmo još malo o veri i batinama... Neko reče da batine nisu ništa naspram narkomanske krize... I u pravu je... Dok je narkoman u krizi... Međutim narkoman koji je tu fazu prošao, je mekan kao testo... Mekan, nikakav i spreman za oblikovanje svake vrste...Ove mikrosocijalne zajednice, obično funkcionišu nalik na sekte u filmovima, a pacijenti koji su se tek skinuli sa supstance su pravi materijal za versku i fizičku obradu, igre moći i dominacije i svega ostalog što je dozvoljeno u toj sredini... A šta je sve dozvoljeno, to ne znamo, jer ne postoji javna kontrola...I tu je negde verska indoktrinacija najmanje zlo, jer sa tim roditelji računaju čim su ga poslali u manastir, pa iako postane verski fanatik nije strašno... Ono što može da se dogodi jednom 17godišnjaku je isto što može da mu se dogodi u npr Legiji stranaca ili u zatvoru... Tim pre što je rečeno da je populacija u Crnoj Reci mahom starija 25+ i prošla sito i rešeto... Taj maloletnik, čiji su roditelji potpisali "sporazum" nema izbora osim da nauči da bude zlostavljan (fizički, psihički, seksualno) i da on na isti način nauči da zlostavlja druge...I na kraju sve to pokrije molitvom i verom u Boga... I tu posle teško da ima pomoći... Možda taj legionarsko/spartansko/zatvorsko/bilderski pristup završava posao kod nekog, ali je cela priča klasična psihopatologija svih učesnika sa trajnim posledicama... Koliko apstinecija po izlasku traje i kakve su psihičke posledice izlečenih ovakvom terapijom, stvarno ne znam...Moguće da grešim... Moguće da organi crkve i ministarstvo zdravlja, i lokalni centar za socijalni rad redovno kontrolišu i odobravaju način rada ovakvih rehabilitacionih centara... Da inspekcija kontroliše poslovne knjige i da oni redovno plaćaju porez...Možda sam ja sve umislio gledajući one scene zabeležene kamerom... Možda stvarno grešim dušu, a ljudi se leče u jednoj verskoj kasarni od 200i kusur ljudi koji mesečno plaćaju tretman sa 350 evrića...Mada... Verujte mi na reč, da retko grešim... Ali moguće je...

Link to comment

Batine su ovde samo sporedne, tako reci usputne. Leci se u stvari verom u Boga (Jerotic et al. 1989). Otuda je agronom sasvim kvalifikovan, kao i svaki pobozni covek. Opijati za narod od te sorte su besplatni, legalni i siroko pristupacni, pa ovisnici nisu prinudjeni na kriminal. A ako se otvore knjige starostavne, videce se da je lemanje OK (samo ne po jajima). Tako da ne razumem vise puta izrazeno ogorcenje tipa "oni nisu hriscani", ili "to je u neskladu sa hriscanstvom". Naprotiv.

Edited by Indy
Link to comment

Uzevshi u obzir mesechnu cenu "tretmana" i broj pacijenata, jednostavnom matematikom se dolazi do sume od (skoro) milion evra godishnje. Bilo bi zanimljivo saznati ko "ubire" tu lovu, jer je ochigledno da im smeshtaj i "tretman" pacijenata nisu prioritet...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...