Jump to content
IGNORED

Duhovno rehabilitacioni centar Crna Reka


Aca

Recommended Posts

Pitam se samo da li imaju specijalnog dijagnosticara koji procenjuje koliko udaraca lopatom, koliko pesnica, a koliko kolena u glavu...itd ili se to ostavlja prefinjenom osecaju negovatelja!Bagru treba pohapsiti i ekspresno osuditi! Nazalost, nema ko da to ucini!

Link to comment
  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    58

  • Аврам Гојић

    54

  • Indy

    46

  • Viloticka

    41

Ma daj, da li zaista očekuješ da ti obrazložem zašto lekar bolje radi svoj posao od manijaka sa video klipa...
Pa i ne ocekujem.Ne ocekujem da mi kazes kako je moguce da po bolnicama siluju one najteze dusevno bolesne pacijentkinje... Ne ocekujem da mi kazes kako je moguce da doktor pacijentu koji je pokusao da se ubije lekovima kaze sta treba da popije i koliko, tako da ne pokusava milion puta. (for the record: poslusao je savet doktora, sledeci put).Ne ocekujem da mi kazes zasto je lekarski kadar zainteresovan da prepise pilule za lilule a nikome ne pada na pamet da poprica sa pacijentom. Niti ocekujem da mi kazes zasto prepisuju istu terapiju iznova, iako se pacijent zali da ne prija ("sta ti znas, valjda ja znam sta tebi treba". Pravo lekarski probranim recnikom receno, ma nemam reci.)Nista od toga ne ocekujem da mi kazes.Vazno je da si ti meni siguran da im diploma daje sve sto im je potrebno da budu lekari.
Link to comment
Pitam se samo da li imaju specijalnog dijagnosticara koji procenjuje koliko udaraca lopatom, koliko pesnica, a koliko kolena u glavu...itd ili se to ostavlja prefinjenom osecaju negovatelja!Bagru treba pohapsiti i ekspresno osuditi! Nazalost, nema ko da to ucini!
Sto se dijagnosticara tice, jos se onaj sto je rekao da im pop prepisuje lekove nije javio da kaze kako je dosao do tog zakljucka...Nije iskljuceno da imaju dijagnosticara, mislim da su o bijenju i prebijanju najvise i razmisljali i da u celoj toj zavrzlami najvise vremena prodje u menjanju polomljenih drski od lopata.Cekam da se sete metalnih drski... dal da im se javim da im kazem, da ne gube vreme... dok oni razmisljaju, sticenici im se setaju neprebijeni...
Link to comment

Da, izgleda da nam to nije dovoljno, pa treba uposliti majstore borilačkih veština u mantijama koji će ove nesrećnike odvaljivati od batina ne bi li im nakačili još po koju traumu na svu muku koju imaju. To što ovde vlada totalni haos ne znači da treba dozvoliti Branislavu Peranoviću da radi ovo što radi.Da li si nekad dobila slične batine?

Link to comment
Pa i ne ocekujem.Ne ocekujem da mi kazes kako je moguce da po bolnicama siluju one najteze dusevno bolesne pacijentkinje... Ne ocekujem da mi kazes kako je moguce da doktor pacijentu koji je pokusao da se ubije lekovima kaze sta treba da popije i koliko, tako da ne pokusava milion puta. (for the record: poslusao je savet doktora, sledeci put).Ne ocekujem da mi kazes zasto je lekarski kadar zainteresovan da prepise pilule za lilule a nikome ne pada na pamet da poprica sa pacijentom. Niti ocekujem da mi kazes zasto prepisuju istu terapiju iznova, iako se pacijent zali da ne prija ("sta ti znas, valjda ja znam sta tebi treba". Pravo lekarski probranim recnikom receno, ma nemam reci.)Nista od toga ne ocekujem da mi kazes.Vazno je da si ti meni siguran da im diploma daje sve sto im je potrebno da budu lekari.
U svakom sluchaju, nishta bolje (i sigurnije) od "alternativne" medicine... <_<
Edited by Hobbit slayer
Link to comment
dal je neko pogledao neki od prilozenih snimaka?
Znao sam da postoje jaki razlozi da ne budem moderator Društva, al nisam mogao da te se setim. Zato sad moram da se suzdržavam.Pobobu ženo šta ti to pričaš?! Pa zar je toliko bitno biti drugačiji, imati drugačije mišljenje od većine, da si spremna ovako smešna da ispadaš sa svojim konstatacijama?Kako neko ko živi u 21om veku u jednoj civilizovanoj državi uopšte može da pojmi batinanje kao nešto poželjno u bilo kojoj situaciji sa bilo kojom namerom?Da li si ti gladala priložene snimke iz senatorijuma? Nisi, zato što ih nema, tamo nema ništa zanimljivo... I pre svega zbog neke etike se nesrećni ljudi ne kače na jutjub! šta god da ti se odgovori, ti menjaš težište argumentacije i pričaš o nečem drugom, a u suštini staješ u odbranu jednog animalnog ponašanja prema bolesnim ljudima! Odavno sam izgubio nadu da si sposobna ikada da priznaš da nisi bila u pravu, al barem pročitaj dva puta post pre nego što klikneš add repay, ovo nervira zdrav razum!
Link to comment
Ni ja, i to smatram vecim propustom nego batine.Ali postoji primitivni strah... Covek se uplasi za svoj zivot. Ili nauci da se plasi.
Vaspitanje i terapija batinama i strahom, nesumnjivo imaju svoju istorijsku podlogu i dokazane rezultate. Ja sam protivnik istog i na taj način ne komuniciram ni sa svojim kučićima, a kamoli sa ljudima... Ukoliko su takve metode vaspitanja i komunikacije tebi prihvatljive to je svakako tvoj izbor...
STVAAARNO?? U Drajzerovoj? A tamo sve kvalifikovani rade?
Da. Drajzerova je najstručnija ustanova za tu problematiku u zemlji Srbiji. Stvorena je 80tih sa najboljim namerama, ali se sve ove godina borila sa nedovoljnim brojem kadrova, organizacijom kratkog daha i mršavom podrškom države koja nikad nije bila sistemska.
E ovo ne mogu da poverujem.Koju kvalifikaciju imaju strazari u zatvoru kad im lecenje bolje ide od kvalifikovanih strucnjaka u Drajzerovoj??
Nikakvu stručnu, ali recimo da 4-5 godina izolacije i apstinencije učini sasvim dovoljno...
Ono sto sam ja htela da kazem da je nama lako da sedimo ovde sa qrcem u rukama i da setamo gore - dole, kad nas je malo koji su se oci u oci sreli sa tim porokom. Moj je utisak da je tu moto (ako sam dobro usla u cipele nekoga ko ima narkomana u familiji) - "seci mu i ruke i noge samo ga vidi iz tih govana".
Loše si ušla u cipele.
Naravno da ne bi, taj vid oboljenja se tretira elektrodama.
Davnih 60tih godina u Palmotićevoj je neki od doktora oprobao lečenje alkoholizma i narkomanije elektrošokovima. Bez rezultata. O eventualnom tretmanu batinama nema podataka...Možda bi lobotomija dala neke rezultate... Naravno za humane roditelje koji se za isto opredele... Kako reče Vilotićka, seci mu i ruke i noge, samo ga vadi iz govana...
Link to comment
Uh, pejsi, koji "metod lečenja"? I meni se slošilo, naročito nakon nekih komentara ovde. Ne postoji ni jedan dokaz da je fizičko obračunavanje delotvorna metoda u borbi protiv zavisnosti. Druga je stvar što je ovaj pristup sigurno "lagodniji", kako za porodicu tako i za sistem zdravstvene zaštite/zdravstvene ustanove, kao i pravosuđe i policiju. Lakše je zažmuriti i uzdati se u survival of the fittest nego se sistemski pozabaviti problemom, koji je zaista problem i za mnogo razvijenija, mislećija i humanija društva. Što se tiče saglasnosti roditelja i obolelog - čisto sumnjam da bi neko potpisao saglasnost za neki oblik lečenja u kome stoji da će sebe/pripadnika svoje porodice rado podvrgnuti određenoj "terapiji" iako ne postoji ni jedan dokaz da je protiv bolesti o kojoj se radi delotvorna, ali su zato "propratna neželjena dejstva" zagarantovana?
valjda je bilo jasno da to "metod lečenja" koristim malko sarkastično, što se videlo iz osnovne poente poruke. Meni od početka ovog topika nije baš jasno kako to član porodice može da ugovara bilo šta u ime i na štetu ili korist drugog lica, pa makar im bio potomak. Vidim da se potpisuju neki ugovori i pristanci pre nego što se ode u Crnu Reku. Baš bih voleo da vidim kako taj ugovor izgleda. Nakon ovog snimka, mislim da bi minimum što državni organi treba da urade je da identifikuju žrtvu i napadače sa snimka, i da od onog odurnog popa traže ugovor koji su sa njim (ili porodicom) potpisali. Pa da se to malko proanalizira sa pravne strane, know what I mean...
Link to comment
Ja se do u slovo slazem sa vasudevom, sto ce reci da su i meni potrebne batine.
И ја, до у слово. Ко је имао хероинског зависника поред себе знаће зашто. А ви остали, теоретишите, осуђујте и уживајте у својој срећи.
Link to comment
И ја, до у слово. Ко је имао хероинског зависника поред себе знаће зашто. А ви остали, теоретишите, осуђујте и уживајте у својој срећи.
Super. Ispaša za sve koji su svoju decu oterali kod onih sadista, a pod izgovorom "to je za njihovo dobro" koji zapravo znači "samo da ga ne gledam".
Link to comment
И ја, до у слово. Ко је имао хероинског зависника поред себе знаће зашто. А ви остали, теоретишите, осуђујте и уживајте у својој срећи.
Ako sam dobro razumeo, imao si heroinskog zavisnika pored sebe i pomogao si mu (ili pomagao) batinama... I to je dalo rezultate i čovek se više ne drogira i živi i radi kolko tolko normalno...Ili sam možda krivo razumeo?
Link to comment
Ako sam dobro razumeo, imao si heroinskog zavisnika pored sebe i pomogao si mu (ili pomagao) batinama... I to je dalo rezultate i čovek se više ne drogira i živi i radi kolko tolko normalno...Ili sam možda krivo razumeo?
ne. nego ga nije tuko kolko je trebo, pa se sad kaje.
Link to comment
Super. Ispaša za sve koji su svoju decu oterali kod onih sadista, a pod izgovorom "to je za njihovo dobro" koji zapravo znači "samo da ga ne gledam".
Нико није тамо "отерао своје дете" под изговором "само да га не гледам". Тамо су старији момци, који пробали да се скину на разне начине пре него што су се на ово одлучили. Ја знам двојицу који су се одлучили да оду тамо, један је чист већ неко време, за другог нисам сигуран ал' знам да се са времена на време враћа у Црну реку. Сам, нико га није смотао у комби и одвукао док је џогирао по Кошутњаку. Када је први пут отишао, остатак екипе је хтео да се организује да га "отме од лудих попова", ал' су уместо тога отишли да заврше шему па им је постало свеједно. Од свих осталих џанкија које сам имао несрећу да знам, само се један скинуо, и то уз помоћ вере, али без лопате. Остали су или мртви или на клацкалици. И извини, ал' стварно не бих о овоме да се објашњавам. Није то ни политички став, ни неки православни, ни не знам шта, већ једноставно нешто што гледам већ 20 година.
Link to comment
Нико није тамо "отерао своје дете" под изговором "само да га не гледам". Тамо су старији момци, који пробали да се скину на разне начине пре него што су се на ово одлучили. Ја знам двојицу који су се одлучили да оду тамо, један је чист већ неко време, за другог нисам сигуран ал' знам да се са времена на време враћа у Црну реку. Сам, нико га није смотао у комби и одвукао док је џогирао по Кошутњаку. Када је први пут отишао, остатак екипе је хтео да се организује да га "отме од лудих попова", ал' су уместо тога отишли да заврше шему па им је постало свеједно. Од свих осталих џанкија које сам имао несрећу да знам, само се један скинуо, и то уз помоћ вере, али без лопате. Остали су или мртви или на клацкалици. И извини, ал' стварно не бих о овоме да се објашњавам. Није то ни политички став, ни неки православни, ни не знам шта, већ једноставно нешто што гледам већ 20 година.
A ti si jedini koji to "gledaš"? Ili misliš da i mi ostali imamo nekog iskustva?Elem, ne vidim čemu rasprava? Ova "metoda" da se bolestan čovek prepusti sadistima da ga tuku lopatom i navlače na koleno je između ostalog nezakonita, da ne pričam koliko je nemoralna. Roditelje, koji su svoje dete doveli do igle, a onda prepustili učenicima markiza de Sada ostavljam njihovoj savesti.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...