Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

firentinu uvek, ali u nedostatku iste, junece snicle u paradajz sosu ili umbrijske kobasice od divlje svinje.
oh, jao, ovo je ertoticnije od usnih shkoljki :)tagliata di manzo Bevagna_Tagliata_di_Manzo_L%27Orto_degli_Angeli.JPG
Link to comment

aaa, vid' erot'ke :smajlistobalavi:od usnih skoljki priznajem samo one krckave, direkt sa raznja :s_w: Inace, jeste nekad videli to firentinsko govece? Deluje zastrasujuce, narocito kad nije krava, mada ni one nisu nista manje od ovoga:chianina%20toro.jpg

Link to comment

trebam pomocimam neku stuku i smudja i treba mi za rostiljmozda bih napravio neku marinadu, samo ne znam kako. moze pomoc?i samo neka bude sa nekim normalnim sastojcima. stop gej sastojcima

Link to comment

onda nista, ja smudja samo ako je gej :PMarinada, prosta:2 dcl muljasok od jednog limuna1/2 kasike bibera1/2 kasike tucane paprike (ne mora, ako ti je gej)1 dooobru kasiku persunazgnjecenog bluka po ukusu (gejovi kazu ne gnjeciti nego seckati)par sati u marinadu, pa ako rostiljas, premazuj marinadom dok se pece.ako ti nije frka, dodaj i 1 dcl belog vina.

Edited by aram
Link to comment
izvinjavam se, šta vam je to sebeš :unsure:
to ti je jedna specijalna vrsta ribe koja zivi samo u nenastanjenim delovima borche. koja se sama uredjuje, pravi marinadu, baca na rostilj a bobme sama se i vari.san svakog ribara
Link to comment
to ti je jedna specijalna vrsta ribe koja zivi samo u nenastanjenim delovima borche. koja se sama uredjuje, pravi marinadu, baca na rostilj a bobme sama se i vari.san svakog gej ribara
potpis.
Link to comment

e to ce sherman da ti objasni, nisam ovlascen.nazad na topik. napravio sam potpuno kolosalan dzemic od sljiva na nacin koji ima mali twist a pritom je jednostavnije da se uradi. prosto, nasekao sam 2 kg sljiva, posuo cimetom, ekstraktom vanile, stavio par klincica karanfilica i malo star anisa. stavio sam to u posudu za pecenje, stavio u zagrejanu rernu na 220 stepeni i pekao nekih sat, sat i po. u nekom trenutku kada su sljive krenule da se raspadaju sam to promesao. i to je sve od aktivnosti.ukus je mnogo bolji nego kad se kuva i ukuvava. prvo, voce je peceno i zadrzavaju se krupni, socni komadi sljive u ustima. drugo, ja ne dodajem secer u ovo jer mrzim slatke dzemove tako da je divan balans izmedju slatkoce samih sljiva i svezine koja se obicno ubije dodavanjem nenormalnih kolicina secera u dzem. naravno, ko ne voli ovako, moze da pre pecenja pospe smedjim secerom (cak i onom demerara varijantom sa dodatkom ruma, to ide dobro sa sljivom) po zelji. ja sam inace pomesao 2 vrste sljiva, jedne koje su bile zrele i super slatke (mislim, pozegace) i one okrugle koje su redje u srbiji, naleteo sam na kalencu na neke koje su bas lepe i mesnate, one su bile za nijansu manje zrele i one su dale taj mesnati ugodjaj i svezu kiselost. ovi zacini koje sam stavio su svi skroz super za sljivu, cimet bi mozda smeo da stavim u nesto od smokve ili od jabuke a ovde lezi savrseno, isto i vanila i karanfilic sa kojim samo treba biti oprezan zato sto je nenormalno jak zacin tako da vise od 5-6 klincica na 2kg ne preporucujem. na kraju, ovo sve je i savrsen dodatak za meso i stekove. moze se zaljutiti po zelji ili dodati neki orijentalni zacin tipa garam masale ili karija i tako napraviti nesto sto vuce na jako zanimljiv catni. takodje, moze se ici i dalje u pravcu grose perverzion i u sve to umesati 2-3 table dobre crne cokolade. sljiva plus crna cokolada - multiply orgasms...a najbolje je to sto se sprema levom rukom. jedina aktivnost je ciscenje sljiva od kostica i njihovo secenje na pola, sto u slucaju 2 kg traje 10 minuta. vec sam pominjao da me uhvatila kriza sa kuvanjem, spremam samo stvari koje mogu da ispadnu savrsene sa manje od 30 minuta bavljenja.s obzirom da nemam nameru da dodajem konzervans i ovo drzim u tegli, najverovatnije cu spakovati u kesice i zamrznuti. znam da to nece biti 100% to kad se odmrzne ali nemam ni kuhinju ni nerve da sad kuvam i pasterizujem tegle i izigravam domacicu koja sprema zimnicu. ionako ce mi trebati mozda dzemica od max 5kg sljiva za celu zimu. a moz se desi da ako naletim na jeftine smokve uradim isto i od njih u kombinaciji smokva cimet.

Link to comment
e to ce sherman da ti objasni, nisam ovlascen.nazad na topik. napravio sam potpuno kolosalan dzemic od sljiva na nacin koji ima mali twist a pritom je jednostavnije da se uradi. prosto, nasekao sam 2 kg sljiva, posuo cimetom, ekstraktom vanile, stavio par klincica karanfilica i malo star anisa. stavio sam to u posudu za pecenje, stavio u zagrejanu rernu na 220 stepeni i pekao nekih sat, sat i po. u nekom trenutku kada su sljive krenule da se raspadaju sam to promesao. i to je sve od aktivnosti.ukus je mnogo bolji nego kad se kuva i ukuvava. prvo, voce je peceno i zadrzavaju se krupni, socni komadi sljive u ustima. drugo, ja ne dodajem secer u ovo jer mrzim slatke dzemove tako da je divan balans izmedju slatkoce samih sljiva i svezine koja se obicno ubije dodavanjem nenormalnih kolicina secera u dzem. naravno, ko ne voli ovako, moze da pre pecenja pospe smedjim secerom (cak i onom demerara varijantom sa dodatkom ruma, to ide dobro sa sljivom) po zelji. ja sam inace pomesao 2 vrste sljiva, jedne koje su bile zrele i super slatke (mislim, pozegace) i one okrugle koje su redje u srbiji, naleteo sam na kalencu na neke koje su bas lepe i mesnate, one su bile za nijansu manje zrele i one su dale taj mesnati ugodjaj i svezu kiselost. ovi zacini koje sam stavio su svi skroz super za sljivu, cimet bi mozda smeo da stavim u nesto od smokve ili od jabuke a ovde lezi savrseno, isto i vanila i karanfilic sa kojim samo treba biti oprezan zato sto je nenormalno jak zacin tako da vise od 5-6 klincica na 2kg ne preporucujem. na kraju, ovo sve je i savrsen dodatak za meso i stekove. moze se zaljutiti po zelji ili dodati neki orijentalni zacin tipa garam masale ili karija i tako napraviti nesto sto vuce na jako zanimljiv catni. takodje, moze se ici i dalje u pravcu grose perverzion i u sve to umesati 2-3 table dobre crne cokolade. sljiva plus crna cokolada - multiply orgasms...a najbolje je to sto se sprema levom rukom. jedina aktivnost je ciscenje sljiva od kostica i njihovo secenje na pola, sto u slucaju 2 kg traje 10 minuta. vec sam pominjao da me uhvatila kriza sa kuvanjem, spremam samo stvari koje mogu da ispadnu savrsene sa manje od 30 minuta bavljenja.s obzirom da nemam nameru da dodajem konzervans i ovo drzim u tegli, najverovatnije cu spakovati u kesice i zamrznuti. znam da to nece biti 100% to kad se odmrzne ali nemam ni kuhinju ni nerve da sad kuvam i pasterizujem tegle i izigravam domacicu koja sprema zimnicu. ionako ce mi trebati mozda dzemica od max 5kg sljiva za celu zimu. a moz se desi da ako naletim na jeftine smokve uradim isto i od njih u kombinaciji smokva cimet.
sjajno! Edited by Vasilij Zajcev
Link to comment
e to ce sherman da ti objasni, nisam ovlascen.nazad na topik. napravio sam potpuno kolosalan dzemic od sljiva na nacin koji ima mali twist a pritom je jednostavnije da se uradi. prosto, nasekao sam 2 kg sljiva, posuo cimetom, ekstraktom vanile, stavio par klincica karanfilica i malo star anisa. stavio sam to u posudu za pecenje, stavio u zagrejanu rernu na 220 stepeni i pekao nekih sat, sat i po. u nekom trenutku kada su sljive krenule da se raspadaju sam to promesao. i to je sve od aktivnosti.ukus je mnogo bolji nego kad se kuva i ukuvava. prvo, voce je peceno i zadrzavaju se krupni, socni komadi sljive u ustima. drugo, ja ne dodajem secer u ovo jer mrzim slatke dzemove tako da je divan balans izmedju slatkoce samih sljiva i svezine koja se obicno ubije dodavanjem nenormalnih kolicina secera u dzem. naravno, ko ne voli ovako, moze da pre pecenja pospe smedjim secerom (cak i onom demerara varijantom sa dodatkom ruma, to ide dobro sa sljivom) po zelji. ja sam inace pomesao 2 vrste sljiva, jedne koje su bile zrele i super slatke (mislim, pozegace) i one okrugle koje su redje u srbiji, naleteo sam na kalencu na neke koje su bas lepe i mesnate, one su bile za nijansu manje zrele i one su dale taj mesnati ugodjaj i svezu kiselost. ovi zacini koje sam stavio su svi skroz super za sljivu, cimet bi mozda smeo da stavim u nesto od smokve ili od jabuke a ovde lezi savrseno, isto i vanila i karanfilic sa kojim samo treba biti oprezan zato sto je nenormalno jak zacin tako da vise od 5-6 klincica na 2kg ne preporucujem. na kraju, ovo sve je i savrsen dodatak za meso i stekove. moze se zaljutiti po zelji ili dodati neki orijentalni zacin tipa garam masale ili karija i tako napraviti nesto sto vuce na jako zanimljiv catni. takodje, moze se ici i dalje u pravcu grose perverzion i u sve to umesati 2-3 table dobre crne cokolade. sljiva plus crna cokolada - multiply orgasms...a najbolje je to sto se sprema levom rukom. jedina aktivnost je ciscenje sljiva od kostica i njihovo secenje na pola, sto u slucaju 2 kg traje 10 minuta. vec sam pominjao da me uhvatila kriza sa kuvanjem, spremam samo stvari koje mogu da ispadnu savrsene sa manje od 30 minuta bavljenja.s obzirom da nemam nameru da dodajem konzervans i ovo drzim u tegli, najverovatnije cu spakovati u kesice i zamrznuti. znam da to nece biti 100% to kad se odmrzne ali nemam ni kuhinju ni nerve da sad kuvam i pasterizujem tegle i izigravam domacicu koja sprema zimnicu. ionako ce mi trebati mozda dzemica od max 5kg sljiva za celu zimu. a moz se desi da ako naletim na jeftine smokve uradim isto i od njih u kombinaciji smokva cimet.
ja sam sad ovo sve zapamtila i damubijesh ako ne budem probala, sa sve chokoladom :oa za smokve prichaj, sta cesh sa smokve? (mislim da cu da osvojim koju kolichinu kila smokava uskoro, treba to nekako transportovati u buducnost :P)
Link to comment

napravio sam i smokve danas posto je zena u medjuvremenu pomahnitala i pokusala ovaj dzem od pecenih sljiva za dorucak, rucak i veceru.smokve sve isto, samo biti umereniji sa zacinima. dodao dosta cimeta i (pazi sad) ruzmarin. ispalo super jedino sto ja ne smem da jedem smokve zbog nenormalnog glikemijskog indeksa tako da ce ovim neko drugi da se sladi. ovo malo sto sam probao, super ali moj favorit ostaje sljiva. nema dzema bez dzema od sljiva (a ni palacinki - vidi zajcevljev topik, sve odlican pet).

Link to comment

u najnovijem broju Marie Claire bas recepti ovog tipa za pekmeze zanimljive:Smokve-Maline-Cimet700gr skokava, 300gr malina, 1 stap cimeta, sok jednog limuna i 700gr secera(mecerira se voce tokom noci pa se sutra kuva)a ni ovaj nije los:Karamel-Kokos-Djumbir Sezam400ml kokosovog mleka, 100gr secera, 1 kasicica rendanog djumbira, 1 mahuna vanile, 30gr slanog putera, 1 supena kasika slatke pavlake, 1 kasika karamela i 4 kasike sezama. sluzi se sa jogurtom od kokosa... (mleko + kokosovo brasno pa se zakiseli i ostavi preko noci..)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...