Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

pitanje broj jedan: da li pecurke smeju da se zamrzavaju? ne stigoh da spremim kilce nekih lisicarki pred odlazak na put pa sam ih na brzaka oprao i spakovao u friz. sta me ceka kad ih odmrznem, smrt ili plezir ili nesto izmedju?pitanje broj dva: da li od tunjevine uopste moze da se pravi neko jelo koje moze da se jede hladno. asociram pre svega na sklonost iste da se udrveni. treba mi za neki okazion nesto u formi salate, mislio sam da kao jedan od sastojaka iste na brzaka proprzim kockice od tune da ostanu zivuljkaste unutra jedino sto ne znam kako ce to da bude kada se ohladi.
napravi od lisičarki fil za pitu ili veknu od mesa. niko neće primetiti podvalu ukoliko se ne pohvališisto važi i za salatu sa tunom. štiti te minuli rad. misliće svi da baš tako treba.
Link to comment

pecurke baci. mogao si da ih zamrznes samo da si ih makar prokuvao u slanoj vodi ili kratko izdinstao na ulju/maslacu.moje omiljeno hladno jelo od tunjevine je tzv. vekna.imas raznih recepata sirom neta. poenta je da kuvanu tunjevinu sameljes sa malo putera i nekim dodacima (po zelji kapar, masline... sta ti vec dodje) tako da moze da se napravi testo. urolas u to nekoliko jaja, cvrsto umotas u gazu/krpu i kuvas, pa na kraju zapeces u rerni.

Edited by aram
Link to comment

hvala svima, izvesticu o rezultatima eksperimenta. sto se tunjevine tice, sklon sam ideji da napravim na kraju ratatui ili na srpskom muckalicu od iste. ako tuna ne bude valjala, bice dobar sos.

Link to comment
pitanje broj dva: da li od tunjevine uopste moze da se pravi neko jelo koje moze da se jede hladno.
verovatno pasticada od tune moze i hladna. evo recepthttp://www.coolinarika.com/recept/pasticada-od-tuneja pravila, jako mi se svidelo, ima neki divljac kvalitet, ko sto pasticada obicno i ima. zbog kolicine sosa, tuna se nikad ne udrveni. jedini je problem sto je to zimsko jelo, ali ako insistiras na hladnoci, onda moze da glumi osvezavajuci tuna gaspaco :) Edited by cmrlj
Link to comment

lepa ideja. pa na tu stranu sam i mislio da idem. jedino uopste ali uopste ne kapiram cemu pobrasnjavljivanje tune pre przenja i to samo sa jedne strane. voleo bih da cujem logicno objasnjenje.

Link to comment

ja sam sa svih srana :D moguce je ideja bila da se da se ne raspadne prilikom kuvanja ako je tuna suvise tanko isecena, a da opet ne bude korica sa svih strana, vec da upije sos. trazio si logiku :)moja tuna bila frikom smrznuta debela. kad sam je isprzila, iscepkala na kocke. nije bilo razlika medju stranama przenim i neprzenim na kraju. moguce jer sam postigla trazeno savrsenstvo, neke strane su bile isprzene druge ne ;)

Link to comment
A što ne redovnim putem, na vazduhu?
Zato sto zelim da vidim moze li tako a i pravi mi se neki curry ovih dana kome bi ove papricice lepo legle. Izgleda da uspeva, lepo se suse, rerna je na 50 stepeni, ukljucen ventilator, vrata poluotvorena.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...