Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

ok, menjam mail ljiljanu u "kupi njoke" umesto "kupi krompir". definitivno cu probati jednom, ali ne veceras. veceras je trebalo zadiviti (ne zadaviti) goste.
Eeee, ovo me podsetilo na ex-yu reklamu za Ledo njoke:- Ajme meni, kako činiš njoke?- Lipo, bacim Lido njoki uvodu, i za pet šes minuti su gotovi!
Link to comment

imam neki bizarni okazion, u sklopu neke humanitarne akcije u inostranstvu bicu ukljucen u kuvanje srpskog jela - za decu koja sa roditeljima leze u nekakvom objektu gde cekaju na medicinski tretman.sta bi im kuvali a da to nije previse komplikovano ili ukljucuje unobtainum namirnice tipa kiseli kupus za sarmu. to se desava u americi.meni od stvari koje mogu da napravim malim prstom leve ruke pada neka pileca muckalica ili varijacija na istu, napravis ratatui i u to roknes piletinu. ono sto me brine je sto nisam siguran da bi deca to tek tako jela (mada su tu i roditelji pa mogu da ih nateraju).mislim, bice tu jos ljudi koji ce da prave druge stvari pa mozda ovo i prodje kao jedno jelo, ali svejedno dajte neki tip za jos nesto. ili da se drkam da pravim cevape, sto mozda nije sasvim besmisleno s obzirom na oblik, to klinicima moze da bude zanimljivo. mada to sa cevapima se nikad ne zna, narocito ko ce ga znati kako cu da se izborim sa kolicinom. e da, mora i neki prilog uz to. sta?

Link to comment

gibanica, majku mu, to je omiljeno jelo svakog deteta.(ponesi sve odavde, ako sam ja mogla da vucem kore i sir u englesku, mozes i ti u ameriku :lol:)ako neces autenticnu verziju, imas tamo da kupis phyllo pastry i feta sir i udri, ko da ce deca prepoznati razliku.

Link to comment
a dobro, ako ima filo pastry u kansas cityju onda smo na konju:)good call!giba, cevapi i muckalica vegetarijanska kao prilog za cevape. woooo-hooooo, amercici, najebali ste!
nista ne menjaj.jos samo dodaj tufahije za krajako vec leze u bolnici, trebalo bi i malo voca a deca vole slatkise.
Link to comment
te nam je pravila i dokumentovala msmodesty pre par godina :)jedva cekam da nam napises kako je bilo :lol: jedu mi se njoke sada...
ja vec bila i zaboravila. nisu bile teske za napraviti ali bas komentarisemo vasudeva i ja kako to nije jelo za ljude koji vole malo jace ukuse. lepo je ali nije super
Link to comment
@ modestyfakat, lepo je u samo u italijanskoj varijanti, kad je primo piatto, a kao secondo te ceka nesto jace
a sta bi jace, onako odoka, preporucio nakon ovih kledni?
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...