Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

pecurke baci. mogao si da ih zamrznes samo da si ih makar prokuvao u slanoj vodi ili kratko izdinstao na ulju/maslacu.
Viđa li još kogod smrznute vrganje po BG, ili sve ode u izvoz? Onomad je u Merkatoru u prodaji bio smrznut vrganj isečen na krupne komade i pakovan po 450 gr i 1 kg. Nije bilo preskupo a baš je bilo dobro.
Link to comment
Viđa li još kogod smrznute vrganje po BG, ili sve ode u izvoz? Onomad je u Merkatoru u prodaji bio smrznut vrganj isečen na krupne komade i pakovan po 450 gr i 1 kg. Nije bilo preskupo a baš je bilo dobro.
kad smo vec kod pecurki, koliko u bgd kosta smrzuti smrcak?u cg ima smrznutih vrganja, u maksiju, no sumnjam da ste nama sve izvezli :D
Link to comment

moram da pitam za upute. nemam rernu na gajbi a trebalo bi da doprinesem nekom dogadjanju naroda slatkisem. tiramisu je glupost, pa sam mislila da napravim tufahije. tu se valjda peku jabuke, ali pitanje je da li mogu to da odradim u mikrovalnoj posto to imam.ako ne, onda cu da pravim knedle sa sljivama, nakon sto proverim da li jos ima sljiva da se kupe. u tom slucaju, da li ide beli ili crveni krompir? da ubacim i malo slatkog krompira, a?

Link to comment
Zato sto zelim da vidim moze li tako a i pravi mi se neki curry ovih dana kome bi ove papricice lepo legle. Izgleda da uspeva, lepo se suse, rerna je na 50 stepeni, ukljucen ventilator, vrata poluotvorena.
sto bi susio papricice za kari?
Link to comment
sto bi susio papricice za kari?
Glupa idiosinkrazija. Volim da, kada dodajem ljutinu u kari, rknem suve papricice u vrelo ulje, pa one krcnu, puknu...Volim i teksturu istucane suve papricice.
Link to comment
moram da pitam za upute. nemam rernu na gajbi a trebalo bi da doprinesem nekom dogadjanju naroda slatkisem. tiramisu je glupost, pa sam mislila da napravim tufahije. tu se valjda peku jabuke, ali pitanje je da li mogu to da odradim u mikrovalnoj posto to imam.ako ne, onda cu da pravim knedle sa sljivama, nakon sto proverim da li jos ima sljiva da se kupe. u tom slucaju, da li ide beli ili crveni krompir? da ubacim i malo slatkog krompira, a?
tufahije se ne peku, nego su jabuke kuvaju u sirupu od šećera
Link to comment

nađi velike komade, izbuši iznutra, napuni sa suvim grožđem i mlevenim orasima, i to dobro nabij. Sirup koliko vode toliko šećera , na pola kile iscedi jedan limun.Kuvaj nekih 7-8 minuta i to je to.

Link to comment

ja sam nasla neki recept gde se prvo skuva voda sa medom, secerom i limunom i kad se voda prokuva da sklonim sa vatre i u to da stavim ociscene jabuke i drzim ih dok ne budu taman (tj dok se ne smeksaju previse).posle u malo tog sirupa umesam mesavinu oraha i badema i time ih napunim. mogla bih i neku grozdjicu da utopim u rum..na kraju cu da ih zalijem slagom u spreju.

Link to comment

Ovako ti je jednostavnije kako sam ti opisao, i mnogo lakše ćeš napuniti suve orahe i grožđde nego lepljivu smesu, ali princip je u svakom slučaju isti.Mi već generacijama pravimo na opisani način, ti napravikako ti se čini lakše.Šlag se podrazumeva na kraju.Srećno i prijatno

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...