Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

mi sve paprike pechemo u rerni, klasik, pa vrele u najlon kesu, pa u krpe, da se tako ohlade, onda ljushtimo, pakujemo u kese i smrzavamo manje kolichine. posle vadish za salatu, za pohovanje, za ne znam ni ja shta. ja bih tako i ljute, pa posle mozesh da rukujesh iz malih kolichina kako hocesh, da trujesh sve, od sosa do pasulja. kod mene samo ja jedem ljuto, pa onda pravim sebi minijaturne ljute sosove, jednokratne smrti u kujni, kolko za fildzan, od jednog paradajza, i ljutih paprika (svezih ili smrznutih), plus sushene, plus chili, plus beli luk, plus ostalo po inspiraciji i sta imam od zachina. znachi uzas :o
Izvini zbog zakasnelog odgovora, ali hteo sam da obavim akciju pa da izvestim. Paprike su s oproštenjem gurnute u rernu, tretirane baš kako si predložila. Onda u kesu, ali me je mrzelo da ih svih 20 gulim odmah jerbo bi mi se ruke oljutile, tako da ću par paprika tako neoguljene vaditi iz zamrzivača i na licinom mestu ih tako malobrojne guliti, taman pre ručka. Inače, ove varijante koje si predložila za zaljućivanje zvuče sjajno! Hvala!
Link to comment
U potrazi za sosićem od zelenog bibera naidjoh na ovog cvetića, htedoh da post okačim na laugh topic no pošto je receptić dobar evo kaćim ga ovdi.
leno - sjajan recept ali kuvar :lol:
Link to comment
boranija <_< nije mi omiljena namirnica ali danas je spremamja je pravim sa belim vinom i clukom izdinstam sa minimumom technosti i preruchim u tepsiju/vatrostalnu i zalijem 1 jaje,pavlaka,malo mleka i odgore narendam tvrdog sira,obavezno de se zadrzi na povrshini i istopi i zapeche u hrskavu koricujedino tako mogu da je jedemako neko ima dobar recept za zavoleti boraniju,molim
kad su jaje i pavlaka neshto pokvarili? i orasi ^_^za zavoleti 1 odlichna salata od boranije, najbolje ona zelena, kao olovchica, skuva se u slanoj vodi, smesha sa clukom, kuvanim jajima, ulje sirce so biber. i mirodjija, sveza il suva svejedno. jede se ladno, kao osveta :P Edited by thermal bug
Link to comment
kad su jaje i pavlaka neshto pokvarili? i orasi ^_^za zavoleti 1 odlichna salata od boranije, najbolje ona zelena, kao olovchica, skuva se u slanoj vodi, smesha sa clukom, kuvanim jajima, ulje sirce so biber. i mirodjija, sveza il suva svejedno. jede se ladno, kao osveta :P
pa to,za jaja i pavlaku....uvek kad ne znam shta bih,ja potopim u to i zapechem :lol: uh,ova salata vec sadrzi vishe namirnica koje ne jedem...kuvano jaje i mirodjija...ipak ne ;) :)
Link to comment
  • 2 weeks later...

:DPrva pomisao, rendane "Najlepše Želje" čokoladice..Druga, rendana jaja, kačkavalj i ljuta paprika..zaustavi me pliz. Šta je to ?EDIT: video sivo, mislim da ne volim koziji sir, ali deluje mloooogo dobro, uz ća to koristiš?

Edited by Vapad
Link to comment

u dva decilitra mleka sam skuvala tri kasike ovsenih pauhiljica, 100 grama uzeglog mlevenog maka i otprilike secera, belog i zutog. onda sam to sve bacila.i dalje mi se jede nesto slatko..

Link to comment
mislim da ne volim koziji sir, ali deluje mloooogo dobro, uz ća to koristiš?
ubacis fetu umesto kozjeg, i etoooo,a koristi se uz dorucke, ruckove,, vecere, salata stajl.
Link to comment

Vapad: jbg, jedeš uz bilo što, kao prilogčić, mezetluk, štagod. nisam nikad jeo tu verziju sa fetom, pošto je meni staaaari kozji sir mega. ali ono, smrdi za sve pare, i ukusno je za još više para. ne slušaj ove radioaktivne bukače, šta zna svinja šta je dudinja. ne bi znali djevičansko maslinovo ni da ih prazna flaša istog spiči u lubanju <_<

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...