Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

2 hours ago, aram said:

dajte neki dobar recept za čorbu od rasola, pliz.

 

night%20owl%20soup_zpsqzlj8agl.png

 

Korhelyleves. Nije loš recept. Spremao sam ga par puta... Sećam se i da sam ga malo modifikovao, tipa dodao kim i koristio znatno više začinske paprike. 

Link to comment
21 hours ago, mraki said:

Puno puta sam hteo da napravim domaći kikiriki puter, ali nisam se upuštao u tu rabotu misleći da neće ići sa aparaturom koju imam.

Medjutim, došlo mi sad da moram da probam, ubacih 300g kikirikija u secka, i par minuta kasnije evo putera...

100% kikiriki, bez dodatka ulja :)

pvDap.jpg

 

napravio danas. 100% kikiriki. nepotrebno sam potcenjivao svog russell hobsa, napravio kikiriki u puter lagano.

btw, prokletnici iz marba su smanjili pakovanje sa 195 na 190 grama sto sam danas slucajno primetio

Link to comment
 
napravio danas. 100% kikiriki. nepotrebno sam potcenjivao svog russell hobsa, napravio kikiriki u puter lagano.

btw, prokletnici iz marba su smanjili pakovanje sa 195 na 190 grama sto sam danas slucajno primetio
nakon shto su prvo smanjili sa 200 na 190. kapitalizm.

sent from bubamoto

Link to comment
On 4/5/2018 at 20:26, rezwalker said:

Korhelyleves. Nije loš recept. Spremao sam ga par puta... Sećam se i da sam ga malo modifikovao, tipa dodao kim i koristio znatno više začinske paprike. 

dodao i ja kim, isto dosta više paprike, turio i koji list lovora i malo više kobaja... vrlo fina čorbica :)

 

zahvaljujem.

Link to comment
11 hours ago, aram said:

dodao i ja kim, isto dosta više paprike, turio i koji list lovora i malo više kobaja... vrlo fina čorbica :)

 

zahvaljujem.

 

Nema na čemu... :14_relaxed:

Link to comment

izmislila sam fitnes sladoled. pravila ga jedna majka srednje sitnom djetetu, i majka i dijete odusevljeni, znaci nije da sam samo ja nenormalna, i drugima se svidja.

mozda ce nekom koristiti.

za sladoled su potrebni premijina rikota u kantici od pola kile

zaledjeno voce

 

200 grama sira i 100 grama zaledjenog voca stapnim mikserom bzbzovati deset, dvaes sekundi. smesa ce se homogenizovati, sir ce se ohladiti i sve ce se pretvoriti u sladoled. jede se odmah. ovaj najvise lici na onaj koji se devedesetih prodavao u beogradu u crvenim kioscima, gde izabere smrznuto voce, i oni smuljaju s slagom u kornet. e ovo je isto to, samo u kucnoj varijanti. pravila sam s malinama i jagodama, meni je odlicno. kapiram da normalnim ljudima treba sladje, tu bih dodala meda. kad budem jela banane, zaledicu i banane, mislim da ce banane biti odlicne, breskve, takodje. i ostalo voce ko sta voli. ova moja razmera fercera, svakako moze i vise voca. 

 

ko racuna u fitnes program, taj sir ima 6 posto masti i 12 g proteina na 100 g sira. 

 

Link to comment

pa to bas prosto... samo bzzzzz i gotovo :D

darling, jel bi to moglo i sa onim urda sirom (ja rabim neki koziji, mnogo je lep i blag, samo je jako postan, 1,2 %mm. ne znam, da dodam malo jogurta sa stare planine, on je bas jako gust a 3.2.)

 

super, fala darling, ja cu praviti sigurno....

Link to comment

bukvalno traje 20 sekundi. ustedi jedan post na forumu i eto ga sladza :)

 

 

da, da, to je urda, rikota, skuta, sve je isti sir. ovaj premijin u kantici je dosta ukusan i nije skup, zato ga pominjem. 

aj probaj s kozjim, bas me zanima na sta ce ispasti. napravi se odlicna konzistencija od tih ledenih malina koje zalede sir, jako ukusno. kapiram da je bolje sa sladjim vocem. al ja sad na ovoj restrikciji, meni je sve ukusno pa nisam objektivna :D al kad je ova keva rekla da je dobro, onda sam shvatila da moz da se deli okolo. rekla bih da je jedna porcija 100 g sira i 50 g voca, i moze vise voca, naravno. 

 

Edited by darling
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...