Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

pa napravices to brze nego kafu da kuvas.

no, istina je da ne znam u kakvim si poslovima, ali da si u zrenjaninu, donela bih ti na posao da malo danes dusom  :)

Link to comment

mislim da je bolja rikota premijina za ovo. urda mi se cini malo slanija. ko je vec na fitnes programu neka sune i malo whey-a da pojaca proteine, a i slatkos' :)

Link to comment

Pa ja sam shvatio da je to potouno isto sto i rikota. Urda koju sam ja kupovao je potpuno neslana, ali verovatno ima raznih.

 

Inače, meni dobar neki Biser tvrdi sir u kriškama, koji je ustvari presovana i usoljena urda. Moji tvrde da je grozan.

Link to comment

to je isti tip sira, albuminski, odnosno sir iz sirutke. sad ne znam da l neki prozvodjac dosoljava, premijin je neslan. pogledala sam, proizvodi ga mlekodprodukt, gde se proizvodi biser. jela sam i urdu homoljskog ekofila, ne secam se da je bila slana. te dve su domace kojih ima po maksijima.  

Edited by darling
Link to comment

draga, juče sam bio sa ovom gospojom. 

anka-237x300.jpg

ona tvrdi za sebe da je kreatorka čarnoka. 

 

mislim to je sigurno tako..

 

probao sam dimljeni kozji ćukov. dobar je. a ovaj drugi, neki trapist što vrednuje 2k za kilo nisam još. 

Link to comment

tako i izgleda :D vidi kako je ista carnok, boja tena, kose, kristalici, osecam da je slana kad bih je liznula :D a sta bi tek bilo kad bih je narendala, ne smem ni da zamisljam :D

 

 

jel ponosna, kako ide sir? jednom mi je prodavacica u dani rekla od jutros mi je otislo 20 kila carnoka. doduse, jes bilo pred novu godinu...

 

 

Link to comment

nije ime smislila. to je tamo nešto u vrbasu što se tako zove/zvalo. 

 

ponosna je. kaže rusi sve to odnose, na angro. zato i nema po malim radnjicama jer ne moraju da se cimaju da sa tim plasmanom. merkator zaračunava 40% marže. Verujem da su u toj radnji što je uz mlekaru u vrbasu diskontne cene. 

Link to comment
2 hours ago, darling said:

premijina rikota 200gr

meggle pavlaka za kuvanje 200ml

zaledjeno voce (frikom jagode/maline) 400gr

Ja ovo pravim svako malo, i nikom se ne sviđa osim meni :D

 

Slučajno sam provalio da smrznuto voće kad se bzbz smrzne i ovo okolo, prvo sam pravio sa svežim jagodama, pa mrznuo, a onda u nedostatku svežih krknuo pakovanje smrznutih...

 

Excellent!

Link to comment
1 hour ago, darling said:

to je isti tip sira, albuminski, odnosno sir iz sirutke. sad ne znam da l neki prozvodjac dosoljava, premijin je neslan. pogledala sam, proizvodi ga mlekodprodukt, gde se proizvodi biser. jela sam i urdu homoljskog ekofila, ne secam se da je bila slana. te dve su domace kojih ima po maksijima.  

Ja sam kupovao baš taj Biser, što u kantici, što na meru, kontam da je potpuno isti proizvod u pitanju u sva 3 slučaja.

Predpostavljam da bi ovaj sladoled bio dobar i sa Ella sirom.

Edited by mraki
Link to comment
21 minutes ago, Skyhighatrist said:

Ja ovo pravim svako malo, i nikom se ne sviđa osim meni :D

 

 

ohoho, sto se nisi hvalio ranije :D  i meni je ova tvoja bogataska verzija pala na pamet, al to cu kad mi prodje asketizam. sto im se ne svidja, kome se ne svidja, uvek moze da poseceri odozgo :D

 

mraki, mozda moze s elom, al meni je ela nejestiv. probaj, pa nam reci dal valja :)

 

nisam ja, el nosi gospodja carnok trokutice sira sa sobom i poklanja ih? :)

 

 

Edited by darling
Link to comment
mislim da je bolja rikota premijina za ovo. urda mi se cini malo slanija. ko je vec na fitnes programu neka sune i malo whey-a da pojaca proteine, a i slatkos' [emoji4]
e tako se govori :D

sent from bubamoto

Link to comment
11 minutes ago, darling said:

sto se nisi hvalio ranije

Pa kažem, nikom se ne sviđa, a meni to dođe jedino "slatko" što trošim preko godine...

 

Kukao sam bio ovuda kako ću da preguram leto bez sladoleda :D

Link to comment

@darling

I meni je sam Ella gadan, ali u čizkejku nije loš, pa kontam da bi i ovde prošao, popravile bi ga jagode :D

 

btw, napravih i tahini u domaćoj varijanti, nije ispao baš onako gladak kao kikiriki puter, ali sasvim dobro je poslužio za hummus.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...