Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

ako je u glavici onda odvojim koliko mi treba listova pa ih potopim.

isperem nekoliko puta i stavim na kuhinjsku krpu ili papirni ubrus da se listovi ocede.

ako je u kesi onda ništa ne perem.

Link to comment
7 hours ago, aram said:

uvek, svaku. osušim na kraju. naročito su u tim pakovanim pronalazili gomile bakterija...

 

isto, svaku, samo bez divajsa.

Link to comment

super je divajs, štedi izlaganje ruku ladnoj vodi, mnogo skraćuje i vreme pranja, a fino posluži i za sušenje. vrlo preporučujem, a uopšte nisam sklon gomilanju divajsa u kuhinji.

al ja više ne znam dal bih kupio svež spanać ikad bez ovog divajsa.

Link to comment

meni ruke nisu problem ali bi mi trebao divajs za susenje  jer me nervira vodenasta salata

 

ali ovako odjednom operem gomilu pa stavim u frizider,moze lepo nekoliko dana u fridzu i mirna sam

Edited by ivy
Link to comment

https://www.theguardian.com/lifeandstyle/2018/mar/06/tamal-ray-banana-date-cherry-muffins-recipe-the-sweet-spot

Quote

banana, date and cherry muffins

Dobra osnova da se napravi brz kolač od ostataka iz frižidera, zamrzivača, skladišta i voćne činije. 

 

Nema potrebe koristiti ovoliku količinu putera i šećera. Prepolovio sam a razliku samo delimično i odokativno kompenzovao kokosovim uljem i medom.

Umesto višanja sam koristio smrznute aronije. Verovatno bi ispalo sočnije sa višnjama. 

Nisam pravio mafine nego sve rknuo u ovalnu plitku posudu (papir podrazumevam). 

Fino ispalo. 

Link to comment
super je divajs, štedi izlaganje ruku ladnoj vodi, mnogo skraćuje i vreme pranja, a fino posluži i za sušenje. vrlo preporučujem, a uopšte nisam sklon gomilanju divajsa u kuhinji.
al ja više ne znam dal bih kupio svež spanać ikad bez ovog divajsa.

Ima varijantu ovoga kao deo onog secka.
Inače dobro je i ko voli sirće i ostalo tečno da se dobro rasporedi da višak ne stoji u posudi.
Doduše ja volim da ima tog ostatka da umačem lebac...
Link to comment
On 3/8/2018 at 10:02 PM, banatjanin said:

Isekao glavicu kelja na 3cm debele kriške, poređao u pleh obložen papirom, zaprašio biberom i krupnom solju i zalio hcmuljem. U kriške kelja pozabadao listiće belog luka.

 

Pekao na 180 pola sata pod folijom (ovlaš prekriveno, da može da isparava), pa zarumeneo bez folije na 220.

 

Potpuno genijalno, krajevi kelja krckavi i zapečeni, kelj slatkast i slan, mek ali konzistentan, tu i tamo zamiriše bluk i krcne biber. Služio kao prilog uz dinstane pileće jetrice.

 

Treba ovo češće praviti

 

 

 

ovo je genijalno!!

hvala!

 

 

ja sam dugo izbegavala kelj zato sto me nervira kada se napije vode i koliko ga god kratko blansirala u vodi udje medju te njegove listove i krivine i ostane da mi ide na zivce...super je blansiran u cepteru bez vode ili na pari ali nemam ni jedan ni drugi divajs..i sve vreme ga volim ali ne pravim zbog toga

pravila sam povremeno musaku ali klot mi je uvek bolji...ovako pecen je genijalan!

Link to comment
2 hours ago, ivy said:

 

 

 

ovo je genijalno!!

hvala!

 

 

ja sam dugo izbegavala kelj zato sto me nervira kada se napije vode i koliko ga god kratko blansirala u vodi udje medju te njegove listove i krivine i ostane da mi ide na zivce...super je blansiran u cepteru bez vode ili na pari ali nemam ni jedan ni drugi divajs..i sve vreme ga volim ali ne pravim zbog toga

pravila sam povremeno musaku ali klot mi je uvek bolji...ovako pecen je genijalan!

 

:-)

Link to comment

Meta: rolovana punjena plecka iz Maksija

 

Moze li ono da se spremi da se mrezica ne upece u meso? Skida se pre pecenja verovatno?

 

Totalni sam kulinarski analfabeta pa slobodno podjebavajte. Ne znam ko me onomad uvrsti medj znalce ™

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...