Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

Jednom me nana nagovorila da se inhaliram sveze narendanim renom.Kada sam konacno ustao sa poda i vratio levo oko na mesto,uvideo sam da zaista lakse disem.

Link to comment

Jednom me nana nagovorila da se inhaliram sveze narendanim renom.Kada sam konacno ustao sa poda i vratio levo oko na mesto,uvideo sam da zaista lakse disem.

to je istina, samo shto mora da se radi na balkonu po vetrovitom danu :lolol:

Link to comment
  • 2 weeks later...

Draga Saveta,

Falafel smesa mi se ne lepi, da bi napravila sniclice moram popiti rivotril.

Nisam dugo pravila, sećam se da mi je prvi put to zadavalo problem a posle sam nekako dohakala al se sad ne mogu setiti uz pomocu kojih trikova sam to izvela

Link to comment

:lolol:

 

Pa šta imaš u receptu, daj da vidimo dal' ti nešto nedostaje ili ima viška, pomozi da ti pomognemo...

 

Ovako na prvu loptu, ja uvek napravim smesu i ostavim je u fridžu jedno sat vremena, pre nego što krenem da pravim i pržim kuglice...

Edited by Skyhighatrist
Link to comment

pa, to je neki "moj" falafel. 250-300g leblebija, 100g soje, shaka kukuruza, pola konzerve belog pasulja, korijandera onako, bundevinog semena 50-60g, paprika komad crvena, paprika komad zelene, 3 čena bluka, 4 mala mlada luka, pola šargarepe, aleva, malo chilija, kajenski biber, malo brašna.
kasnije sam umesio i jaje da bi malo povezalo.

Link to comment

veliki blender mi je zarobljen u komšiluku pa sam iz hiljadu puta sve samleo u malom. bio bih zadovoljniji da je smesa malo više usitnjena al blender je disaster

Link to comment

Whoah :lolol:

 

Trebaće ti recimo prezla i možebiti još jedno jaje (imaš bar pola kg koječega tu).

Paprika, mladi luk, šrgrp, (možda i kuruz i pasulj) - sve pušta vodu...

 

Edit: but seriously, ostavi sve da odstoji bar pola sata na hladnom, da se desi sa tom vlagom sve što treba da se desi..

Edited by Skyhighatrist
Link to comment

Kasno zatrazih pomoc, zapravo sam pitao za ubuduce, al tako sam i ucinio - ostavio da odmori pola sata. Fala muchas. Ocekivao sam da bude vise vode al bese ok.

Imam istu kolicinu za sutra, ceka u frizideru veci blender. Peko u rerni, sutra cu u tiganju

 

3138bb7cdc7778a8dd4cee62d3e1cc0c.jpg

f6b86307e7737fff1a89c5a5becec8cc.jpg

Edited by maheem
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...