Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

Ako hoćeš da budeš čistunac, kokosovo mleko ide samo u thai kari, za indijski ti je dovoljan i jogurt. U principu - korijander, beli luk i te stvari koje obično idu ti ne trebaju - to je sve u kari pasti, možeš da probaš malo pred kraj pa da vidiš ako ti nekog ukusa fali i to da dodaš.

Za meso sve znaš, a ako hoćeš vegetarijanski - preporučujem kari od leblebija, žešće je jednostavno, samo suneš leblebije iz konzerve (minus voda iz konzerve) i sve se skuva očas posla.

 

 

Hvala za ideju, pre neki dan sam napravio tu vegetarijansku varijantu:

 

Propržio na ulju par kašičica crvene kari paste (maxi) i malo drobljenih suvih ljutih paprika. Dodao konzervu kokosovog mleka (ljubičasta konzerva, maxi), konzervu oceđenih i ispranih leblebija (maxi), šaku brokolija i malo seckanog kupusa. Dodao malo fish sosa, pustio da se krčka petnaestak minuta. Na kraju posuo seckanim svežim korijanderom, našao domaći u metrou.

Link to comment
  • 4 weeks later...

nadlacke 

 

posto kupila, po toliko sam vam i prodala. ako nekom nesto nije jasno, recite, pitacu. 

 

 

 

Na pola litre vode jedan kvasac pola kašikice soli jednu kašikicu šećera jedan kilogram brašna nestaviš odmah sve brašno veď dodaješ da bude meko ko za lepinje razvučeš na dasku oko 1cm malo manje praviš modlom krugove kako oćeš može i čašom e sad je cela caka u nadlackama u jednu šerpicu sipaš vodu i da budestalno vrela i u nju staviš jednu supenu varjaču i s njom ćeš da zalivaš nadlacke za to vreme su nadlacke malo nadošle uzmeš jednu najveću šerpicu ili tiganj koji smeš da zalivaš vodom da nebude teflonski  u kojom ti sme da se lepo zapeče staviš 3kašike ulja poređaš nadlacke zaliješ jednu varjaču vode pokriješ poklopcem na srednjoj veličini ako radiš na plin neotktrivaš šerpu dok nepočne da pucka kad se lepo zapeče to se čuje kad je gotovo izvadiš i sataviš drugu turu istim postupkom cela caka ti je u tom pečenju a ti jih možeš praviti i slatke i slane cesto je jedno mi slane pravimo sa sirom narendamo kač kavalj a slatke sa makom i orasima

Tebi ako nije nešto jasno bolje pitaj da ne ppgrešiš evo šta sam ti zaboravila kad izvadiš gotove nadlacke opet stavi 2 kašike ulja poređaš nadlacke opet zaliješ jednom varjačom vode i obavezno poklopiš svaki put

Link to comment

Možda to nije to što si ti jela sa makom, ali je postupak za nadlačke identičan kao za kuvane krofne, ergo, isto je. Osim sto mi stavljamo mast a ne ulje, i mladi sir, a ne kackavalj. Još cekam kevu za recept..

Link to comment
  • 3 weeks later...

Pita sa makom (popularna Maklava)

 

potrebno: 500g kora, 500g mlevenog maka

           

            fil: 5 jaja

                 2 čaše jogurta

                 1-1,5 čaša šećera

                 1 čaša ulja (mislim da je mera čaša jogurta za ove dve stavke)

                 3 vanil šećera

                 3 praška za pecivo (moram da proverim samo da li ovo za prašak i vanil šećer znači kesice, ali verovatno)

     

      preliv: 5 čaša vode     

                 5 čaša šećera / (ušpinovati)

 

Umutiti fil i svaku koru premazati filom, pa posuti makom. Poslednju koru premazati samo filom. Iseći pitu na kocke i peći na 200 stepeni C, 30 minuta. Toplu pečenu pitu preliti ohlađenim ušpinovanim šećerom.

 

Najbolje je da imate pleh u koji kore mogu lepo da stanu cele, da pokriju celu površinu. 

 

Servirati toplo sa kuglom sladoleda i čokoladnim topingom preko, ali lično više volim hladnu samo sa topingom ili čak i bez :D

 

Uživajte! 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...