Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

od kososovog krema(imas u marketima u manjoj konzervi,neki tai nesto..) umesto kondenzovanog mleka

 

npr

 

http://notenoughcinnamon.com/2015/07/28/easy-paleo-bounty-bars-aka-mounds/

 

ili

 

http://thenourishedcaveman.com/coconut-chcocolate-bars-low-carb-snacks/

 

 

nisam to nista pravila ali guglaj lchf/paleo bounty bars ili vegan bounty bars pa iskombinuj nesto,u principu nema greske jer se kokosovo ulje stegne u frizideru pa sta god pomesasa izgleda kao bar kad se stegne :D ..ali mislim da i ne bi trebale biti dugo van frizidera

Jel kokosovo ulje i taj krem isto? Ulje izgleda kao neki krem i steže se u čvrsto stanje pa mi liči.
Link to comment

Jel kokosovo ulje i taj krem isto? Ulje izgleda kao neki krem i steže se u čvrsto stanje pa mi liči.

 

 

nije isto

kokosovo ulje je ulje ali se na hladnoci stvrdne u mast pa je belo i neprovidno

a kokosov krem je kao kokosova ,,pavlaka,, koja se pokupi sa povrsine kokosovog mleka...i ima i mleko

 

ali sve se stvrdnjava na hladnoci pa tako i mleko bude gustis u konzervi..

Link to comment

Ovog puta su mi londonske štanglice ispale nikad bolje a pošto mi je to ubedljivo najomiljeniji sitan kolač evo i recepta, možda nekom posluži.

 

Mere za manji pleh (površine otprilike 1/2 velikog pleha iz rerne):

300 gr brašna
150 gr šećera (ja koristim šećer u prahu) + 50ak gr za nadev
200 gr putera
5 žumanaca

5 belanaca

100 gr mlevenih oraha (blender) + 50ak gr mrvljenih za nadev (avan)

Mikserom dobro umutiti žumanca sa šećerom. Umućenoj masi dodati omekšan puter (najbolje u listićima, lakše se muti) i ponovo dobro umutiti. Dodati brašno pa opet dobro umutiti. Dobijena masa treba da bude tvrđa od biskvitne mase.

Pleh podmazati pa obložiti papirom za pečenje. Staviti masu u pleh, ravnomerno rasporediti i izravnati. Zatim staviti pleh u zagrejanu rernu na 180 stepeni i malo zapeći - oko 10 minuta. Dok se testo peče pripremiti nadev: mikserom dobro umutiti belanca sa malo soli u tvrd sneg. Dodati šećer i dobro umutiti (ja stavljam jednu kašiku šećera na jedno belance). Na kraju dodati mlevene orahe i varjačom lagano umutiti da se dobije jednolična masa.

 

Zapečeno testo izvaditi iz rerne, rernu ostaviti uključenu ali smanjiti temperaturu na 150 stepeni. Testo premazati džemom (kajsija, aronija, šipak, pomorandža, bilo šta kiselo može lepo da ide ali kajsija je majka keva). Potrebno je otprilike 4-5 kašika ali može se staviti i više/deblje ako neko voli dosta džema. Preko džema ravnomerno rasporediti nadev i posuti ga sa onih dodatnih 50 gr krupno izmrvljenih oraha.
 

Tepsiju vratiti u rernu i peći (tj. sušiti) na 150 stepeni oko 30-35 minuta. Možda bude i malo duže, metoda je odokativna. Gotov kolač zajedno sa papirom za pečenje prebaciti na tacnu za posluživanje. Iseći ga na štangle dimenzija 3cm x 7cm dok je još vreo. Dobije se nekih 20-25 komada.

 

Ja u pite i kolače inače stavljam minimalnu količinu šećera što je i ovde slučaj. Ko voli slađe, može malo da pojača količinu.

Edited by beowl
Link to comment

ziv bio, beowle, probacu. al s jos manje secera, u testo necu staviti vise od 50 grama. prijavicu kako su stangle podnele redukciju. :)

 

bas mi se jede nesto tako starinsko...

Edited by darling
Link to comment

Moja kuma pravi te londonske stanglice, i to je jedini slavski kolac koji jedem. Uvek su mi preslatki. Samo ona stavlja u fil nekoliko kasika jake kafe. I predivna mi je ta kombinacija maslaca oraha i kafe

Link to comment
  • 2 weeks later...

Deluje zanimljivo, hvala. Ovo na brzaka sto sam guglao recepti zahtevaju sveze arpichoke. Potrazicu sveze kad nadjem vremena.

Je l mozes opisati ukus? :D

Edited by maheem
Link to comment

a kokosov krem je kao kokosova ,,pavlaka,, koja se pokupi sa povrsine kokosovog mleka...i ima i mleko

 

proizvodjaci vrlo cesto znaju da usecere kokosovu kremu (=> valja ga probati pre upotrebe, inace moze da kolac zavrsi duplo sladji nego sto treba)

sto je i razlog zasto preferiram mleko u odnosu na kremu, mozes da ga stavis vise, sto proizvede kokos.astiji ukus jela, a bez straha da ce sve biti besmisleno slatko 

Link to comment

proizvodjaci vrlo cesto znaju da usecere kokosovu kremu (=> valja ga probati pre upotrebe, inace moze da kolac zavrsi duplo sladji nego sto treba)

sto je i razlog zasto preferiram mleko u odnosu na kremu, mozes da ga stavis vise, sto proizvede kokos.astiji ukus jela, a bez straha da ce sve biti besmisleno slatko 

 

 

valjda prvo procitas sastav pre probanja..tako bar kod mene ide red i navika citanja sastava/etiketa i energetskog sastava..

Link to comment

pa valjda pise u sastavu dodati secer kao stavka?

 

a kokosovo bilo sta tecno( :lolol: )ne bi trebalo da ima vise od 8g secera/100g,i to je mnogo..idealno je 2g..

Edited by ivy
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...