Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Bila je varijanta, hoću li osvanuti na receptima ili junački poginuti na "kod babe čohano". Bio sam skeptičan jer, kako kaže Murakami ili možda neki njegov fan, ideje koje ti padnu na pamet dok nisi u pokretu treba dodatno testirati,

Eveme ovde. Eksperiment koji je uspeo ali koji valja doterati da bude još bolji.

 

Spremao pileći file u drugim varijantama, i odlučim se da odvojim jedan tanko tanko sečeni komad od recimo 70gr da isprobam sledeću varijantu:

 

Šaku bobičastog vođa iz dna vrižidera (aronija i borovnica) ubacio u posudu pa je tretirao štapnim mikserom dok nije postala homogena koliko je to moguće. Sipao malo meda, recimo između kafene i supene kašike. Potopio belo meso u tu smesu, poklopio posudu i ubacio u frižider na par sati.

 

Pred spremanje uočio da je zaostao neki kombo mlevenih pečenih lešnika i badema pa sam odlučio da blago pospem-uvaljam komad piletine u tu smesu.

 

Stavio vrlo malo putera na tiganj, kad je zacvrčalo bacio na tiganj piletinu, tretirao po tri minuta s obe strane.

 

Ispalo je sasvim, sasvim korektno. Trebalo bi doterati-izoštriti recept ali mislim da ću ga rabiti u budućnosti.

Link to comment

Ništa nisam koristio. Povuklo je na orašasto slatki ukus, ali se verovatno može doraditi da sklizne u još nekom smeru.

 

Svaki naredni korak sadrži rizik od skretanja ka onom drugom topiku.  :D

Link to comment

ja bih u aroniju i borovnicu sipao sledeći kombo začina:

 

 - prstohvat kumina

 - vrlo mali prstohvat karanfillića, što kažu "tek, tek"

 - prstohvat čilija

Link to comment

Ja obožavam onaj yummy sos za piletinu u Nando's i našla sam kao fol recept na internetu.

http://www.fauziaskitchenfun.com/peri-peri-chicken

 

I u njemu neka stavka za pre-mariniranje. Je l normalno da se karabataci guraju u ovu salamuru?

 

To get the maximum moistness and succulence in your chicken and to infuse flavor into the meat, take a container big enough to hold the chicken quarters. Add 2 tsp salt, 1 tsp sugar, half cup white vinegar, juice of 1 lemon, throw in some roughly chopped fresh herbs like coriander or parsley. Then add COLD water and swirl/mix everything together. Now add in your cleaned chicken pieces, they should be completely immersed in the water. Cover the container and refrigerate it for 1-4 hours. Then drain out the liquid, rinse out the chicken quarters properly to get rid of any excess salt and proceed with the marination.

Link to comment

Traži se:

 

neki sos od crvenog luka, mislio sam da luk stavim u foliju pa (uz meso) jedno sat na 150, da postane ko pečena jabuka, šta sa tim da umutim da bude fin sos za meso. Ili neki drugi predlog sa tim sastojkom, nekako mislim da bi bio idealan.

 

Kako ono beše ide sos od balsamika? To ste nešto uz jagode? Da li bi možda mogao vanil sladoled sa time? I kako ide?

Link to comment

balsamico redukujes do zeljene gustine kuvanjem na tihoj vatri. ako ces ga uz taj lukac, mozes dodati u njega neki list lovora, ruzmarin, tako nesto, a i ne moras. ako ces ga uz slatkise, dodaj mu secer ili med, moze i stapic vanile, sta ti padne vec na pamet...

Link to comment

Traži se:

 

neki sos od crvenog luka, mislio sam da luk stavim u foliju pa (uz meso) jedno sat na 150, da postane ko pečena jabuka, šta sa tim da umutim da bude fin sos za meso. Ili neki drugi predlog sa tim sastojkom, nekako mislim da bi bio idealan.

 

Kako ono beše ide sos od balsamika? To ste nešto uz jagode? Da li bi možda mogao vanil sladoled sa time? I kako ide?

Gledao sam gordona remzija sa nekim rebrima koja prvo na u plehu prakticno dinsta ali iskoristi posle taj luk i vino koje se redukovalo i sve to pasira kroz cediljku kao sos.ima na yt sigurno

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...