Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Tortilla (kaze moj kuvar)1 veci luk srednje krupno seckan4 krompira isecena na tanke kolutove2 pecene paprike (ispecene, oljustene) i seckane na tanke trakice6 jajaso, biber, uljeU tiganju se 2-3 minuta isprzi luk pa se dodaju kolutovi krompira i sve zajeno przi 10-15 minutau ciniji se izlupa 6 jaja, dobro umuti, dodaju paprike a onda i blago rashladjen krompir i luksve zajedno vrati u tiganj i przi 5-10 minuta ,da se lepo zapece sa donje strane, na vrhu ce ostati blago zivahnoonda se - E SAD dolazi magija ingenio teflon tiganja! ruckica odvoji a ceo tiganj stavi u rernu na 180 stepeni dok se odozgo lepo ne zapece b795a6308835f80d043ff65bd833d63b130x130.jpguz to sam dodala leblebije u paradajiz sosu (obarene leblebije samo dodam u sos: proprzim malo luka i jednu sarparepu, dodam par paradajiza i zacina i sve prokrckam 5-10 minuta; jede si i hladno i toplo)

Link to comment
ja se korijanderom snabdevam na onoj maloj pijacici kod kineskog trznog centra u bloku 70 gde sam upravo kupio 5 vezica po 20 dinara, veze su velicine onih persunskih sa istom cenom. tamo se svasta bizarno nadje, uglavnom namenjeno kinezima. uzeo sam njihov vlasac, nesto drugacijeg oblika nego ovaj evropski, ali istog ukusa, dobio sam brat bratu pola kile za 50 din. kineski mladi beli luk, bukvalno mikro dimenzija je 20 din vezica, takodje sjajan, i kod njega zeleni list ima mnogo bolji ukus nego kod ovog domaceg kod koga se cesto ne moze ni jesti. apsolutni hit kod kineza u sezoni su oni malecni duguljasti plavi patlidzani sto ih ima po raznim azijskim radnjama, za thai, indijsku ili kinesku varijantu. savrsenog je ukusa, sladak, nema nikakvu gorcinu. samo na teflon sa malo maslinovog ulja, beli luk i ulje od susama, ili prepeceno seme od susama za finis, ubistvo.
ne znam dal znate, kinezi su otvorili svoju samisku, sa silnim neobichnim stvarima. ja sam ubola bukvalno prvi dan dok su jos unosili robu, te ne znam sta sve ima. samiska se nalazi u onoj velikoj beloj zgradi pored njihovog prvog trznog centra, na poslednjem spratu.moracu ovaj vikend u posjet tom delu beograda :)
Link to comment
ne znam dal znate, kinezi su otvorili svoju samisku, sa silnim neobichnim stvarima. ja sam ubola bukvalno prvi dan dok su jos unosili robu, te ne znam sta sve ima. samiska se nalazi u onoj velikoj beloj zgradi pored njihovog prvog trznog centra, na poslednjem spratu.moracu ovaj vikend u posjet tom delu beograda :)
kad je to bilo? zato sto su samisku imali u okviru one pijacice ispred bloka 70, koja je bila malo je reci revolucionarna za srbiju, ali sam poljubio vrata pre jedno mesec dana kada sam isao da kupim loptice od lignji. ispostavilo se da su se negde preselili ali niko nije umeo da mi objasni gde.dzinovska vezica korijandera kod kineza je pala na 20 dinara. to mu dodje 5 do 10 x jeftinije nego na kalencu, zavisi kako te osajdari debela goca.
Link to comment
dzinovska vezica korijandera kod kineza je pala na 20 dinara. to mu dodje 5 do 10 x jeftinije nego na kalencu, zavisi kako te osajdari debela goca.
auuu, odma shaljem delegata :)
Link to comment

Bio ja pre neki dan u samoposluzi u novoj zgradi. Ima dosta interesantnih stvari, mada i dosta stvari za koje prosto ne znas sta su. Neki nas lik koji je radio, bio je dosta predusetljiv, ali ni on sam nije znao pola stvari. Kupio sam neki soja sos od pola litre za dvesta dinara, veliki paket pirincanih nudli za iste pare, razne zacine pakovane u kesicama velicine onih u kojima se pakuju kotanyi (pet zacina, neki cili, neki za ribu koji je unutra u nekim kesicama kao da je caj a ne zacini, svi su po osamdeset dinara). Neke salatice isto po osamdeset din. u vakumiranim kesama, probao jednu od njih, kao neka tursija od nekog povrca na kockice, al nisam mogao da provalim kog. Nije bilo lose, ljuto prilicno, a drugu salatu na kojoj su nacrtane papricice i pominje se chilli nisam jos probao. Isto neke alge dosta jeftino, rekao mi je lik da su wakame, videcemo, probacu da napravim miso supu sa njima.Radnja je inace, u novoj beloj kockastoj zgradi na spratu, vidi se sa prizemlja.Taj dan kada sam bio (utorak), nije radio stari trzni centar, na svim radnjama pise da ne rade utorkom.

Link to comment

ja koliko se secam, rade svaki dan do 6 i do samiske ides stepenicama koje nisu u centralnom holu no ta trane. ne mozes da promasis jer vidis radnju iz centralnog hola. i da, ima masa nekih cudnih stvari, npr sushena jegulja i jos neka sushena riba sa buljavim ochima. cele, velike zamrznute krabe i tako. ono zeleno za sushi (vazda mu zaboravim ime). otvoreno pre nepuna 2 meseca.inace, sad za vikend prvi put obisla kalenic, jerbo mi je sad to lokalna pijaca i lepo je skupa. svaki hint gde pazariti dobro a ne preskupo na vracaru je dobrodosao. il da jednostavno sednem u kola i odem do chajne :Da i hint sta ste sve pazarili kod kinmeza a da valja je takodje dobrodosao :)

Edited by pcelica
Link to comment
  • 1 month later...

okrugle - "bilijar" tikvice punila crvenim socivom estufada od zeca: proprziti 800gr zececih ledja, da bude meso zlatno zuto pa ga izvaditi iz serpe i drzati na toplom500 gr luka isecenog na chetvrt proprziti u istoj sherpi, pa kad postane zlatno przen dodati zecetinu, 4 chena belog luka isechenog na listice, 2 lista lorbera1 shtapic cimeta3 pupoljka karanfilica250ml crnog vinakrckati sat vremena500gr paradajiza bucnuti u ljucalu vodu na minut, oljushtiti, odstraniti semenke a paradajiz iseci na kockice i dodati zecetinikrchkati na slaboj vatri jos 30minutakao prilog - palentaEDIT: uhvatio me napad kuvanja, sutra mesim shtrudlu sa makom i pravim prebranac :s_w: vec sam nalila pasulj da odstoji preko noci u 'ladnoj vodi

Edited by msmodesty
Link to comment
e do kurca... zgadi mi pitu od jabuka
aaa, to je zato sto naivno mislish da cu ja na kulinarskim trikovima napisat neshto pametno :lolol:nje bivajet :D(sori modeste, necu vishe :blush:) Edited by thermal bug
Link to comment

je li moze ovako - to je bio jedan jako zao zec :Dbtw - cenim da je recept dobar (da izvinEte Hippie i thermal) za svaku vrstu divljaci a i pitomog mesakarnivor sam :(

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...