Jump to content
IGNORED

Pomoć prijatelja


MaryPoppins

Recommended Posts

zamislite da dobijete mail sa sledećom rečenicom:

 

Of course, our budget is not rubber. Please quote service. 

 

Da ga jebem ako išta razumem. Je li ovo neki slabašni google translate?

Budžet im nije rastegljiv kao guma, zato daj ponudu za tvoje usluge. Verovatno da vide da li im se uklapa u budžet.

Link to comment
  • 3 months later...

umetnicko-filozofska pomoc potrebna.

 

relational aesthetics

 

gugl mi je dao samo jedan navod kao odnosnu estetiku, ali bih ipak da budem sigurna. originalno francuski izraz, odavde.

Link to comment

Ne znam da li postoji zvaničan prevod, ali suštinski to je estetika ljudskih odnosa, ili umetnost ljudskih odnosa, ili estetika odnosa, ili umetnost odnosa. Mada nagađam, samo glasno razmišljam, u svrhu brainstorminga.

 

edit - pretpostavljam da može i međuljudskih umesto ljudskih

Edited by kobni zelaya
Link to comment

hvala ti, i ja sam isla u tom pravcu, estetika odnosa, ali me zbunile komsije hrvati koji ga sire i na odnose sa materijalnim i nematerijalnim i zato stavljaju odnosna estetika. teza ovog baje je da umetnika, ali i delo, "treba" posmatrati kao katalizatora umetnosti, da nije ni on, ni delo u centru paznje.

 

jebe me to sto nije prevod njegovog eseja, vec je on, tj relational aesthetics, referenca u drugom eseju, a ne daju da se stavlja fusnota.

Link to comment

ako se misli na Burioovu relacionu estetiku, ona se bas tako prevodi u strucnoj literaturi, kao relaciona estetika.

Link to comment

ako se misli na Burioovu relacionu estetiku, ona se bas tako prevodi u strucnoj literaturi, kao relaciona estetika.

 ima da ti prosledim ovo mrsomudjenje, bolje ce ti ici nego meni, a lova ionako nikakva.

 

ako mogu da se opredeljujem, filozofi su razumljiviji :P 

Link to comment

ima da ti prosledim ovo mrsomudjenje, bolje ce ti ici nego meni, a lova ionako nikakva.

 

ako mogu da se opredeljujem, filozofi su razumljiviji :P

 

mali addendum ako moze, jer ne znam ko bi bolje objasnio relacionu estetiku do henesi jangmena:))

 

Link to comment
  • 1 month later...
  • 1 month later...

"ideals of inclusiveness"

 

The brilliance and diversity of American writing since WWII are at once testimony to the ideals of inclusiveness that inform our civil culture and an intense exposure of our limitations. 

 

 

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...