Jump to content
IGNORED

Parfemi


msmodesty

Recommended Posts

nije da je vazno, al doslo mi da kazem. onaj barberi london koji nahvalih kao moj naj parfem od pre neku stranu, uopste nije taj moj barberi. mislila sam promenili karo i bocicu, nisam dumala cemu to. kad oni promenili i miris. sto su mu onda ime ostavili uopste mi nije jasno. trazih na netu to staro pakovanje da ga prilepim ovde, ali nema. elem, tad su bila dva mirisa: tamniji, za hladnije dane (moj) i svetliji, za toplije. sad ima nekoliko barberija, a ima i nekoliko barberija londona. od dva koja sam probala moze da se napravi taj moj. a za neki u belom pakovanju, za koji nisu imali tester, rekose mi da je najslicniji tom "starom". cemu ovo sluzi nije mi jasno.

Link to comment

Ipak sam se predomislio i uzecu nesto. Posto ne volim da igram na slepo, uspeo sam preko svojih spijuna da iskopam neki uzi izbor omiljenih joj pa bih da cujem misljenja:Laura Biagiotti - Roma (jebe me sto na sajtovima pise da ima i Aqua di Roma i samo Roma)Givenchy - Ange Ou Demon (andjeli i demoni, reklo bi se)Versace - Crystal Noir (ovo je jedini za koji sam kao cuo)Znaci, treba mi neki koji ce mi pomoci da ispadnem jos veci smeker nego sto nisam, a da pritom ne moram da prodam bubreg. Ako su sva tri slicnog cenovnog ranga, zaboravite ovo kukanje o bubregu.

Link to comment
Imam i ja ovaj Grey Vetiver, odlican zimski parfem, onako posteno jak.
TF je car, samo malo jebe sa cenama...ovo zadnje sto je izbacio (crne male bocice, jedno 15tak mirisa) mislim da je 50ml oko $190...100-120 je ok, ali ovo je vec da se razmislis. plus prodaje u nekim ludackim bocicama od 50 i od 250mlblink.gif...enivej ,merkam comme des garcons 3 - jako dobar.
Link to comment
  • 2 weeks later...

Izvinjavam se ako je o ovome već diskutovano, al' moram da pitam, a mrzi me da tražim. Koja je fora sa ovim parfemima što se valjaju na sve strane po značajno nižim cenama nego u parfimerijama. Dobio sam danas jedan takav na poklon (Cavalli Black), a pošto već imam isti kod kuće kupljen u parfimeriji uporedio sam do najsitnijih detalja kutiju i flašicu i nisam našao razliku. I miriše isto (onako, na prvu loptu), jedino još nisam proverio koliko brzo će da izvetri. Inače kod ovog tipa skoro svi parfemi koštaju oko 35-40 evra u pakovanjima od 100-125 ml, dok u parfimerijama isti parfemi od 50 ml koštaju više. Vidim i da se po netu reklamira gomila likova koji valjaju parfeme po sličnim cenama. Iako me ovaj ubeđuje da su originali, nešto mi smrdi na prevaru.

Link to comment

Tom Ford je skup, i oba su EDP, i naravno ovaj drugi je skuplji jer je iz Private BLend kolekcije i unisex je - sve sto EdP i unisex/female je jako skupo - u odnosu na muske kojih ima mnogo manje u EdP, uglavnom je sve EdTNpr Jaipur Homme Bocherone ima i u EdT i u EdP - EdP je skuplji bezmalo 100 dolara Hermes Terre D'Hermes EdP 75ml je skuplji duplo od EdT 100mlOvi jeftini parfemi - i ja bi voleo da znam kako se to nabavlja, izvori i tako to - ima "dilera" koji prodaju originale jetinije - ne znam kako nabavljaju ali su originali.Originali imaju isti serijski kod i na donjem delu kutije i na dnu bocice - na primer Kenzo - pise na dnu kutije AY02 i ja otvorim i na dnu bocice AY02.To ne moze da se falsifikuje.Oni to uzimaju na veliko, neka ispala iz kamiona varijanta, nesto bez taksi ili poreza, i opet je znacajno jeftinije i originali su.Obratite paznju ako kupujete preko neta, na domacim sajtovima tipa Limundo sve vrvi od kopija, na primer lik valja Bvlgari Black od 100ml - a on se pravi samo od 40 i 75ml, ili lik valja Armani Black Code od 100ml - koji se ne pravi par godina postoji samo Armani Code 30,50,75 i 125ml.Kopiraju se uglavnom najkomercijalniji parfemi, nece niko da kopira npr dizajnere tipa Kenzo ili Cartier ili Bocherone, ili pak L'Artisan ili Montale.http://ihatefakeperfume.webs.com/fakeperfumelist.htmKada kupujte, pogledajte na netu kakva pakovanja postoje i slike, i da li postoje brojevi na ambalazi.

Link to comment
Tom Ford je skup, i oba su EDP, i naravno ovaj drugi je skuplji jer je iz Private BLend kolekcije i unisex je - sve sto EdP i unisex/female je jako skupo - u odnosu na muske kojih ima mnogo manje u EdP, uglavnom je sve EdTNpr Jaipur Homme Bocherone ima i u EdT i u EdP - EdP je skuplji bezmalo 100 dolara
misiiim topla voda - vidim da je "private blend" i naravno da je edp za nijansu skuplji ali nije to uvek pravilo - kao sto si video gore... nije mi nesto gust da vodim raspravu oko parfema ali nemo izbacujes ove informacije... taj boucheron (ne bocherone tongue.gif) je 100 baka a EdP je $10 skuplji. https://www.boucheron.com/#/18939/ ovaj hermes me mrzi da trazim.mada... njegov un jardin apres la mousson je ista cena edp i edt od 100ml takodje i un jardin sur le nil..i tako.
Link to comment
Vec dva meseca mu lupam ceznju... :wub: I jos uvek mi je tek prva rezerva*. nd.3552.jpgA u njemu ljubicice bajne i neke opojne tvari. I tako je drugaciji od svih drugih. Totalno ohne zucker, ni na voce, ni na hrane, vanile i ostale kuhinjske asocijacije.*Nikome se ne svidja osim meni, sto ipak stoji na putu nasoj ljubavi i mojem potrosastvu. Hoce li pobediti glas srca ili ziherasluka?(Sto mi se svidja ovaj germanoturcizam, da se ne gnusam TM-a, sad bih ga turila).
E ovo je baš čudno, svideo mi se iako ne volim cvetne parfeme. Na prvi njuh zamalo se onesvestim, podsetio me na Dahlia kremu od ljubičice koju koriste bakute, ali kad ode ljubičica, ostane baš dobar.Samo ne znam da li je postojan. Edited by halloween
Link to comment
  • 2 weeks later...

zaboravila sam da prijavim da imam nov Rocher:nd.6492.jpgSo Elixir - lep, zimski, malčice jači, nenormalno podseća na Mademoiselle.a imam i jedan iz Avona, neka fora da ga dobijem za 1000 dindži ako naručim blabla (po sistemu ''da ti uzmem sve četri ćerko neće da se baci'')8qFGkzh50qCscUN.jpgRare Pearlsisto mi deluje da je zimski, svakodnevni. fin za kuća-poso varijante.

Link to comment
  • 1 month later...
LacosteFemme.jpgmnogo se o ovom parfemu pisalo. sviđa mi se, baš baš, tim pre što ga nisam sama sebi kupila već ga dobila od prijatelja a potpuno se uklapa u moj ukus.volim ovako sveže i čiste parfeme :)
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...