Jump to content
IGNORED

NCAA


kobni zelaya

Recommended Posts

najveci upside(imo veci cak i od Embiida), stravicne fizicke predispozicije, eksplozivnost, perfektna lateralna kretnja... decko ima sve. posledice brojki su pasivnost pre svega. nije naucio da dominira iako nema u NCAA coveka koji moze da ga cuva, on kao da pokusava da se sto vise uklopi u ekipu... takodje, sut je dobar, ali mora biti bolji. odbrana ponekad skripi, ali realno, vec sada moze da cuva 80% SF u ligi... mala nesreca mu je da ce morati da igra protiv LeChokea i Durantule, ali to moze da bude i blagoslov jer ce tako napredovati...

Link to comment

To kad predviđaju ko će biti prvi pik pre ncaa sezone se u poslednje vreme pokazuje kao totalni fejl,ja ne obraćam mnogo pažnje na to. To je otprilike kao što su Kentaki hejlovali sa no1 rankingom pred start sezone a ljudi sve frešmeni..

Link to comment

Wiggins ce, imo, biti tip igraca kao Paul George. i trebacu mu 3-4 NBA sezone da izdominira.

 

ono sto mene trenutno zanima je da li ce Dougie McDermott da bude novi Ammo ili 6-8 verzija Kevina Lovea.

Link to comment

ono sto mene trenutno zanima je da li ce Dougie McDermott da bude novi Ammo ili 6-8 verzija Kevina Lovea.

 

Verovatno nešto između. Vidim da ga dosta ljudi drži u lutriji, čini mi se da je to mnogo rizično za igrača koji po meni ima plafon stretch 4 u 2nd unit-u. Doduše, dosta GM zavise od svojih izbora na draftu i da je on sigurniji potez od Hooda ili Stauskasa. Kad već spomenuh Stauskasa, mešavina JJ Redick-a i Klay Thompson-a.

Link to comment

kakvu sezonu ima stauskas? bilo mi je cudno prosle sezone kako ga kao freshmana nema po draft listama.

 

Po meni je nadmašio očekivanja (17ppg, 3,5rpg i 3,5apg). Mnogo više lopte u rukama, od kako je Burke otišao u NBA - dovelo je i do povećanja poena, ali je i do izražaja došao i košarkaški IQ. Procente je neznatno popravio. Baš dobro vrti PnR, a i trebalo bi da ako/kada malo ojača iskoristi košarkaški IQ i da bude bolji oko obruča, kada već nema fizikalije. Ako neku bude imao strpljenja da ulaže u njega dve godine i istrpi to što neće nikada biti dobar defanzivac, može da bude starter u NBA. Ako izađe na draft očekujem da ode 15-20.

Link to comment

Počeli su polako konferencijski turniri u ovim manjim konferencijama gde će skoro sigurno samo pobednici igrati NCAA turnir. Vičita Stejt je dobila još jednu tekmu skroz očekivano naravno u četvrt-finalu svoje Mizuri Veli konferencije i sutra igraju polufinale. Ako dobiju preostale 2 utakmice ući će u NCAA turnir kao neporaženi posle regularnog dela sezone. Harvard je uzeo titulu u Ajvi Ligi,pisao sam o njoj,najprestižniji univerziteti,nema klasičnog turnira na ispadanje na kraju sezone kao u drugim konferencijama već šampion regularnog dela dobija učešće u NCAA turniru. 

 

Dosta interesantnih mečeva sutra...Florida-Kentaki recimo gde Florida pokušava da završi regularni deo sa 18-0 u konferenciji,dva meča rangiranih timova u Američkoj konferenciji Memfis-SMU i Luivil-Konektikat. Ajova Stejt-Oklahoma Stejt takođe interesantno u BIG 12,Mičigen-Indijana u BIG 10 i naravno šlag na tortu Djuk-S.Karolina što i Arena prenosi iz ACC.

Link to comment

 

 

Dosta interesantnih mečeva sutra...Florida-Kentaki recimo gde Florida pokušava da završi regularni deo sa 18-0 u konferenciji,dva meča rangiranih timova u Američkoj konferenciji Memfis-SMU i Luivil-Konektikat. Ajova Stejt-Oklahoma Stejt takođe interesantno u BIG 12,Mičigen-Indijana u BIG 10 i naravno šlag na tortu Djuk-S.Karolina što i Arena prenosi iz ACC.

 

Prilazem Arizona - Oregon ( za koji minut ) i Lobos - SDS ( sjutra ).

Dobro, moze jos Pitt - Klemson i Mizuri - Tenesi, eventualno, od danas.Sutra bi trebalo valjati Umass - SL ( uz nezaobilazni Micigen S. - Ohajo S. ).

Meni su Arizona i Umass izbor za videti.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...