Jump to content
IGNORED

NCAA


kobni zelaya

Recommended Posts

Odlična utakmica sinoć Syracuse - Duke, ne pratim NCAA pa me zanima kako se kotira ovaj mali Ennis među PPPoznavaocima ?Na prvi pogled "jedan jak košarkaški IQ", grešim li ?
evo sta sam ja napisao pocetkom novembra ovde na forumu:
MVP: Tyler Ennis :P
e sada obzirom da sam to ja napisao, velika je verovatnoca da ostatak foruma misli suprotno :lol: takodje, ja sam Cuse homer, tako da i nisam bas najrealniji :Dgeneralno, da, slozio bih se da je decko 1™ jak™ kosarkaski IQ. ne znam koliko ce uspeti u NBA obzirom da je "sitan", te je klasican play, a sada se svi loze na igrace kao sto su Westbrook ili Rose... ja cu u svakom slucaju navijati da uspe :)
Link to comment
  • 2 weeks later...

Meni Grant i dalje nije igrač za više od dobrog igrača sa klupe u NBA. Duke bi ovo dosta brže rešio da su makar pristojno šutirali sl. bacanja. Sulaimon odličan večeras.

Link to comment

kako jedan nub da počne sa praćenjem koledž košarke? kakav je sistem takmičenja? gde se to gleda?

 

Uh. Gleda se po strimovima,eventualno ako imaš Arenu ima jedna utakmica nedeljno. Kada krene završni turnir onda je već malo drugačije.

 

Što se takmičenja tiče,za nekoga ko ne zna ništa,verovatno ti je mnogo komplikovano,ali pokušaću u rečenici,dve da objasnim.

 

Postoji nekih 300+ timova koji igraju u Diviziji 1 i podeljeni su u nekih 30ak konferencija. Sve to treba sažeti na 68 timova koji igraju NCAA turnir. Od pre par godina je uveden taj First Four turnir gde imaju 4 meča i pobednici idu dalje u ono što je ranije bio zvaničan NCAA turnir (64 tima,igra se na ispadanje do kraja). U 68 timova upadaju pobednici svake konferencije a ostatak se dobija izuzetno komplikovanim i čudnim procesom u kome selekcioni komitet bira ostale timove po nekim njihovim kriterijumima tipa broj pobeda,težina rasporeda u nekonferencijskim utakmicama,kompjuterski RPI itd itd. Ako te nešto više zanima pusti pm,da ne bi zamarali ljude na temi koji već znaju ovo sve. 

Link to comment

uglavnom, uskoro pocinju konferencijski turniri i mm pa kreni odatle. to ti je prkeo 12 sati neprestanog gledanja kosarke dnevno, verujem da ce arena prenositi dosta meceva. kad nema arene tu su oni kineski programi pa moze direktno da se gleda na ncaa sajtu (kad idioti nisu dozvolili ljudima van amerike da gledaju tekme :isuse:).

Link to comment

uglavnom, uskoro pocinju konferencijski turniri i mm pa kreni odatle. to ti je prkeo 12 sati neprestanog gledanja kosarke dnevno, verujem da ce arena prenositi dosta meceva. kad nema arene tu su oni kineski programi pa moze direktno da se gleda na ncaa sajtu (kad idioti nisu dozvolili ljudima van amerike da gledaju tekme :isuse:).

 

I jos nam dusmani ukinuse ESPN America. Ne mogu da prezalim taj kanal.

Link to comment

I jos nam dusmani ukinuse ESPN America. Ne mogu da prezalim taj kanal.

 

ja ga nisam imao nikada, sugavi radijus vektor.

Link to comment

Pa dobro,ja to sve iz dobre namere,nemoj odmah da se ljutite :D Mislim,nisam hteo da smaram,ne znam koliko ljudi ovde prate. Ja svake sezone pratim pomalo,ali generalno uvek uhvatim oko konferencijskih turnira da baš gledam,to mi je najzanimljiviji deo i onda naravno čitav turnir. 

 

Mnogo je široka tema,ne znam o čemu bih sve mogao pisati,pa sam više za to da odgovaram na konkretna pitanja,ali mogu za početak napisati nešto o konferencijama,čisto da bi se lakše moglo ispratiti kako timovi završe u tih 68 i zašto npr iz jedne konferencije ode samo 1,a iz neke kao prethodnih godina ode i po 7,8 timova.

 

U suštini treba napomenuti da je čitav taj sistem konferencija pretrpeo drastične promene u prethodnih nekoliko sezona i da i dan danas trpi promene i da je sve to manje više izazvano zbog američkog fudbala a ne zbog košarke,pa smo neka rivalstva izgubili,neka dobili,timovi su jednostavno promenili konferencije i nestala je BIG EAST konferencija koja je bila možda i najpoznatija košarkaška konferencija. Dugo je važila priča o 6 power conferences ili 6 velikih konferencija u kojima nastupaju najpoznatiji koledž programi sa najviše sportskih uspeha,najvećom tradicijom itd. To su BIG EAST, BIG 10, BIG 12, ACC,SEC i PAC 10 (12). Međutim,sve se to izmenilo prethodnih godina.

 

Manje više,sada je situacija sledeća. 

Imamo ACC konferenciju (north carolina,duke,miami,florida state,merilend itd od starih članova i nove članove a to su sirakjuz,pitzburg,notrdam)

BIG 10 sada ima 12 članova a BIG 12 ima 10 članova ove sezone :D

U BIG 10 je američki midwest,izuzetno poznati MIčigen i Mičigen Stejt,Indijana, Ohajo Stejt,Ajova,Viskonsin,Minesota,Pen Stejt itd

U BIG 12 čijim je raspadom i krenulo svo to seljakanje koledža su sada Oklahoma,Oklahoma Stejt,Kanzas,Kanzas Stejt, Teksas, Ajova Stejt

SEC je najjača fudbalska konferencija ali su tamo i tradionalna powerhouse u košarci Kentaki,kao i Florida,Mizuri...

PAC 10 je sada PAC 12 i tamo prednjače Arizona i UCLA, tu su još California,Oregon....

 

Od Big Easta je ostalo samo ime koje koriste katoličke škole koje su nekada bile u Big East i koje su priključile još neke članove,tamo su sad Vilanova, Market, Džordžtaun, Batler (koji je kao član male Horajzon konferencije dva puta igrao NCAA finale predvođen Bredom Stivensom)

 

 Ostatak Big Easta koji nije u gore navedenim konferencijama je osnovao novu American konferenciju i tamo su od poznatijih Sinsinati,Luivil i Konektikat.

 

Iza ovih glavnih konferencija stoje takozvani mid majori,obično uvek iskoči neka dobra konferencija,svake sezone,ali su i midmajori oslabljeni jer je dosta timova prešlo u veće konferencije. Ove sezone je naravno glavna priča Vičita Stejt univerzitet iz Mizuri Veli konferencije koja je još uvek bez ijednog poraza u sezoni. Iz ostalih konferencija se ove sezone dobro kotiraju Vermont, St. Luis, San Diego Stejt, Nju Meksiko (svi su oni iz različitih konferencija) i dodao bih još WCC (west coast) gde se neki dobro poznati timovi takmiče kao npr Gonzaga (prošle godine prvi nosilac celog turnira) BYU (koji je mormonski univerzitet,poznato ime Džimer Fridet)...

Postoji i Ivy league koji ne daje sportske stipendije i tamo su prestižni univerziteti Harvard,Jejl,Prinston. Zanimljivo da svaka konferencija igra završni konferencijski turnir sem Ivy Lige koja daje predstavnika na turniru po tome ko bude prvi na kraju regularne sezone. Većina konferencija daje jednog učesnika na turninu a dešavalo se mislim,nisam siguran da BIG East da i 9,10 ili čak 11 nekada od svojih 16 timova. Sve ovo zato što selekcioni komitet obraća pažnju na jačinu protivnika, na skor sa jačim protivnicima, na neke bitne pobede protiv dobrih timova kao i na neke bitne poraze od lošijih timova i tako dobijemo učesnike turnira.

 

Nemoguće da ovo neko nije napisao na prethodnih 100 strana :D

Link to comment

 Ja svake sezone pratim pomalo,ali generalno uvek uhvatim oko konferencijskih turnira da baš gledam,to mi je najzanimljiviji deo i onda naravno čitav turnir. 

 

Ja sam do ove sezone gledao nezdravo mnogo utakmica i najzanimljivije su mi konferencijske tekme, konferencijske turnire sam preskakao da bih imao staminu za turnir.

 

U ostatku posta odlican sazet pregled. Dobro je da se na ovom pdf-u pojavio neko nov ko je u stanju da dobaci dalje od siljenja patke.

Link to comment

carl hall igra u japanu :(

 

ponovo cu navijati za wichitu, mada moram da vidim ko ce sve biti na turniru.

Edited by kojot
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...