Jump to content
IGNORED

NCAA


kobni zelaya

Recommended Posts

Milwaukee je skroz sjebao Horizon ligu, izbacili su i Green Bay (steta sto necemo gledati Keifera Sykesa na turniru) i Valpo... A Wright St. je izbacio Cleveland St. i za sad gube od Milwaukeea u finalu.

 

Mnogo mi je zanimljivo da gledam ove championship utakmice u malim konferencijama. Mount St. Marys protiv Robert Morisa trenutno. Mislim da je MSM šutirao skoro 60 posto prvo poluvreme.

 

Inače Embid zbog povrede leđa propušta BIG 12 turnir ove nedelje. 

 

U nedelju je kraj inače,selection sunday,pada odluka ko upada i ko ide na koga u NCAA turniru.

 

 

Embiid je leteo za Kali u posetu specijalisti. Spekulise se da ce biti spreman tek za sweet 16 ako Kansas ne ispadne pre. Javio se i njegov hs trener, veli da je Joel imao probleme sa ledjima i u srednjoj. Pocinju da me brinu ove vesti,toliko smo cekali na pojavu mladog centra koji ce imati old school igru,iskreno se nadam da Embiid nije novi Oden ili Bowie.

 

Potpis za meceve u manjim konferencijama. Gledao sam nocas 1. poluvreme Mount St. Marys. U prvih 15 minuta su demonstrirali rafalnu paljbu kao Peter North u mladjim danima. :s_a:  Mislim da su na minut pred poluvreme imali 70 posto suta iz igre.

Edited by dr.dule
Link to comment

Evo par informacija za rukije koji hoće da prate ove konf turnire,pa za početak ovaj ACC turnir koji je počeo pre dva sata :D

 

ACC trenutno broji 15 ekipa,ovo je poslednja sezona u kojoj će Merilend nastupati,oni će sledeće godine igrati u BIG 10 konferenciji.

 

Pa evo otprilike kako stoje stvari pred turnir,kome šta treba..

 

Prva 4 nosioca,tj 4 najbolje ekipe iz regularnog dela sezone su Virdžinija (koja je prvi put prvi nosilac turnira od 1981. godine), Sirakjuz, Djuk i S. Karolina ne igraju prva dva dana,znači počinju u petak i faktički su slobodni ta prva dva kola. Oni će ovaj turnir igrati za što bolje mesto nosioca u NCAA turniru pošto se faktički zna da će oni sigurno biti učesnici tog turnira,oni nemaju pritisak,svojim pobedama u dosadašnjem delu sezone su sasvim sigurno obezbedili učešće.

 

Timovi od 5-9 igraju prvi put sutra. Znači i oni imaju slobodno prvo kolo a počinju sutra. Već se zna jedan par a to je Merilend (8) - Florida Stejt (9) a zna se pošto je završena prva utakmica i da će Pitsburg (5) igrati sa Vejk Forestom (12). Broj 6 je Klemson,broj 7 je S.Karolina Stejt.  Ova grupa timova je i najinteresantnija na neki način jer od ove grupe timova šansu da igraju na turniru imaju Pitsburg i Florida Stejt. Ostali timovi bi verovatno morali da naprave velika iznenađenja kako bi uopšte ušla u razmatranje da se nađu u tom polju od 68 timova. Logično pitanje je što npr Florida Stejt koja je deveta a ne recimo SK Stejt koja je sedma. Odgovor je u onome što sam pisao ranije o težini rasporeda u mečevima koje timovi igraju van konferencijama,zatim o nekim pobedama i porazima tokom sezone itd itd da ne ulazim opet u to. Za Pit se očekuje i mnogim kombinacijama oni će biti u turniru ali bi i dalje trebalo za siguran ulazak bar da pobede Vejk Forest sutra dok je Florida Stejt ono što se kaže deep in the bubble i neizvesno je da će čak i pobeda protiv Merilenda sutra biti dovoljna,tačnije,morali bi da dobije još nekoga na turniru.

 

Konačno,pomenućemo i ove timove koji su u poslednjih 6 i koji igraju danas taj prvi dan. Jedan meč je već završen gde je VF dobio Notr Dam, igraju još Majami i Virdžinija Tek. Majami je inače prošle godine uzeo ACC titulu i poslednji par Džordžija Tek i Boston Koledž. Ovi timovi nemaju izglede za NCAA turnir i morali bi verovatno da osvoje ACC titulu i to automatsko učešće ali u tome je i draž,svi timovi u ovu nedelju ulaze sa nekim šansama bez obzira šta su uradili u regularnoj sezoni. Naravno šanse su male ali nisu nikakve.

 

Finale ACC će biti u nedelju,mislim da ima prenos na Areni,nisam gledao satnicu ne znam tačno kada.

Link to comment

Kratko o BIG 12 konferenciji...

 

10 timova ima konferencija,pisao sam isto o igri brojki gde su u BIG 12 10 timova a u BIG 10 12 timova trenutno...

 

Od tih 10 timova, 7 su lock za turnir: Kanzas, Ajova Stejt, Oklahoma, Teksas, Bejlor, Oklahoma Stejt i Kanzas Stejt.

 

Samo 2 tima nemaju nikakve šanse,to su TCU koji ima 0-18 u regularnoj sezoni u konferenciji i Teksas Tek.

 

Danas igraju 4 poslednja nosioca,ostali su slobodni i čekaju sutra četvrtfinale

 

Oklahoma Stejt-Teksas Tek /naravno Markus Smart je u Oklahomi Stejt/

 

Bejlor - TCU

 

Deseti tim koji nije do sad spomenut je Vest Virdžinija. Ona je u tom bubble-u mada im generalno i ne daju neke šanse da uđu u Turnir. Dobili su sad Kanzas za vikend. Šesti su nosilac u BIG 12 i igraju sa trećim sutra a to je Teksas,to je must win za njih mada će možda morati i više od toga.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...