Jump to content
IGNORED

Strana vina


Zverilla

Recommended Posts

+ (važi, naravno, i za ex-YU vina)+Sa dolaskom toplijih dana u većinske forumske teritorije skrećem 1 pažnju na nešto što se ponekad gubi iz vida - temperatura vina! Videćete iz saveta Robert Geddes-a (Master of Wine), preporučuju se uglavnom znatno niže temperature nego što ljudi većinom primenjuju (posebno za crvena vina), a definitivno niže od slavne "sobne temperature", posebno leti u Srbiji & okolnim kontinentima:Evo nekih referenci:Laka slatka vina: 5-10?C (u frižideru preko 4 sata)Laka - aromatična - bela vina: 8-12?C (fridž: 2 h)Laka crvena: 10-12?C (fridž: 1.5 h)
Drago mi je da su sada te nesto nize temperature i ozvanicene.Stoji uvek neka sobna temperatura a ako nemash klima uredjajonda moze i 30 stepeni da bude.Prekjuce sam pila ( od vas ovde naucila) Chardonne -Radovanovicu nekoj kafanici u Indijevohj rodnoj i voljenoj varoshi.Jako fajn vino,ali je za moj ukus bilo malo toplo ili nedovoljno hladno.Napolju je bilo preko30 stepeni.Indy ,mnogo ti je lepa varos :wub: Naveo si Sp?tlese kao dezertno vino. To nije bash dezertno vino, a i pijega svet bash kao sto ga i ti preporucujesh za uzivanje.Ja pod dezertnim vinima podrazumevam nesto uzasno slatko i lepljivo,nesto kao proshek. U Firenci ima neko vino (zaboravila ime) koje ti uvek dajugratis u kafani sa nekim tvrdim kolacima od badema ( i njima zaboravila ime). Edited by Teja
Link to comment
Malbec je sorta popularna u Argentini (i drugde). Osnovna je sorta u franc. regionu Cahors (pod imenom Auxerrois, a u Bordeauxu - C?t... ima oko 400 sinonima). Ima ovde lepo o njemu ... grožđe je yummy za jelo, ko se nađe u blizini Malbec vinograda.
+ 1 lepa slička berbe malbeka u Argentini, poharana iz New York Timesa, koji donosi i 1 fini tekst o pristupačnijim argentinskim malbecima. (Deo tog teksta ću preneti i na temu o cenama vina, jer je vrlo zanimljiv.)11wine600ly4.jpg
Link to comment
Naveo si Sp?tlese kao dezertno vino. To nije bash dezertno vino...
Spaetlese spada u ponajbolja dezertna vina (dezertno = slatko... zvanična definicija za dezertno vino u USA je 14-24% alkohola, što znači da obuhvata i mnoga "suvlja" vina).
Link to comment
chardyoc6.jpgJoš jedno neskupo, a simpatično, from down under (možda sam već spominjao, ne sećam se) - Westend Outback Chardonnay (unwooded) 2005... Dakle, nema ovde većih komplikacija - ukus Chardonnay-a iz vrućih krajeva (dakle, ta sorta je neverovatna u kakvom rasponu klimata daje OK rezultate!) Na nosu preovlađuje dinja, a na nepcu citrusi... mekano i pitko, to bi bilo to, nema ničeg više. Za uz neku belu ribu, možda i dosta. Cijena - prava sitnica (oko 8 austr. dolara, na veću količinu još i manje, mislim da ceo karton mož' da izađe cca 50 dukata u euro-parama). Cheepnis. cool.gif (1 stvar je sigurna - ovde nema gimmicks). Edited by Indy
Link to comment
  • 2 weeks later...

definicija grape wine? zar nije ista ko i za bilo koje drugo voche wineobrati paznju na % alc. by vol., kapiram da bi bilo potrebno bar 5 flasa na nas tri da bi se tako napile... zato sam i rekla da je vince pravi sanpijon za devojcice

Link to comment
...obrati paznju na % alc. by vol., kapiram da bi bilo potrebno bar 5 flasa na nas tri da bi se tako napile... zato sam i rekla da je vince pravi sanpijon za devojcice
Neznam kolko je uobičajeno da ima alkohola sangria, ali pamtim pijanstva, od iste, po nekim sangria barovima u Portugalu. Nedaj bože, da se još pojede voće sa dna, sećam se natopljenih pomorandži, pa se posle ne sećam... cool.gif
Link to comment
Neznam kolko je uobičajeno da ima alkohola sangria, ali pamtim pijanstva, od iste, po nekim sangria barovima u Portugalu. Nedaj bože, da se još pojede voće sa dna, sećam se natopljenih pomorandži, pa se posle ne sećam... cool.gif
ahaha, bingo, 1 noć u sangria baru u lagošu i probismo budžet samotako.
Link to comment
Neznam kolko je uobičajeno da ima alkohola sangria, ali pamtim pijanstva, od iste, po nekim sangria barovima u Portugalu. Nedaj bože, da se još pojede voće sa dna, sećam se natopljenih pomorandži, pa se posle ne sećam... cool.gif
barselona, sangria, ja i voće, iako sam znala za jadac. spektal. Edited by MaryPoppins
Link to comment
barselona, sangria, ja i voće, iako sam znala za jadac. spektal.
kako ta sangria deluje :wub: prosle godine sestra, mama i ja u Barsi. vecera. sangria. tri bokala.posledica: mama startovala mladjahnog i zgodnog konobara.onako. klizeci. valjda da pokaze cerkama kako se to radi.
Link to comment

nja.... ochu i ja u neko spansko selo da ga pijem direkno tako svezo umuchkano i uvochkanoovaj Kastaneda sto sam ja nasla u nekom world marketu ima 7% alkohola... svega šes dolara.... posle sam nasla i "Real Sangria", apsolutno ne mozh prichi Kastanedi :wub:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...