Jump to content
IGNORED

NINova


mioba

Recommended Posts

18 minutes ago, Frank Pembleton said:

Neko ko se bavi izdavaštvom i logično jezikom i izražavanjem kaže "preponosni smo..."
:facepalm:



....shiit has hit the fan.

 

mislim da je to ispravno, moze neki jezichar da potvrdi

  • +1 1
Link to comment

Jeste ispravno, reč je skovana sasvim po pravilima gradnje reči u srpskom (kao i reči prebolan, prebujan, prebučan, prevažan, prevredan, preglasan, preglomazan, pregrešan, prezadovoljan, prejasan, prejednostavan, prekasan, prekrupan, prelagan, preljubazan, premastan, premilostan, preobilan, preobičan, preozbiljan, preopširan, preosećajan, prepametan, preradikalan, preradostan, preran...) i zabeležena u Matičinom šestotomnom rečniku, tom 4 iz 1971. sa sve književnim citatom, kao i u novom Matičinom jednotomnom rečniku iz 2011. - u oba u značenju "suviše ponosan".

Edited by vememah
  • +1 1
Link to comment
3 hours ago, slepa živana said:

valjda ovo označava pobednicu

323950448_515500834056991_59796403480401

Ne označava. Ovo je okačeno prije četiri dana kada se saznalo da je ušla u uži izbor od šest kandidata.

  • Hvala 1
Link to comment
22 minutes ago, vememah said:

u oba u značenju "suviše ponosan".

 

Da li znacenje "suvise ponosan" ima negativnu konotaciju (odnosno sta konotaciju, negativnu denotaciju) kako se meni cini? Ako je tako, onda su omasili upotrebu. 

Link to comment



Jeste ispravno, reč je skovana sasvim po pravilima gradnje reči u srpskom (kao i reči prebolan, prebujan, prebučan, prevažan, prevredan, preglasan, preglomazan, pregrešan, prezadovoljan, prejasan, prejednostavan, prekasan, prekrupan, prelagan, preljubazan, premastan, premilostan, preobilan, preobičan, preozbiljan, preopširan, preosećajan, prepametan, preradikalan, preradostan, preran...) i zabeležena u Matičinom šestotomnom rečniku, tom 4 iz 1971. sa sve književnim citatom, kao i u novom Matičinom jednotomnom rečniku iz 2011. - u oba u značenju "suviše ponosan".


Meni je to zvučalo kao "novogovor".
Iskreno "vrlo smo ponosni" bi mi bilo normalnije.
Nije mi ovo iz serijala prelepo, preozbiljan itd...
I nikad nisam čuo da neko u govoru kaže "preponosni smo".
Ali eto grešim...







... Shiit has hit the fan

  • +1 2
Link to comment
17 minutes ago, Frank Pembleton said:


 

 



I nikad nisam čuo da neko u govoru kaže "preponosni smo".
Ali eto grešim...







... Shiit has hit the fan
 

 

slabo se kreces u drustvu mamika :fantom:

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...