Jump to content
IGNORED

NINova


mioba

Recommended Posts

1 hour ago, gospa buba said:

a ona je nacionalistkinja? jebemliga tesko da bi to meni promaklo da jeste? kolika je? :lolol:

 

mozda sam i ja

 

Iščačkali su joj da je neko rekao da je pisala neke sumnjive stihove. I brat joj Predrag. I piše o kurcu i pički, to mogu i srednjoškolci da pišu.

Ajmo, ooooo.....grupno zapevanje, serdar, vojvoda....

 

 

Edited by Svemir Zeka
Link to comment
Quote

Ipak, čak i sa svim gore rečenim na umu, kazaću ovo: činjenica da NINOV žiri nije uvrstio PROKLETIJE čak ni u najširi izbor, čak ni u top-43 naslova (od oko 190 iz konkurencije) SRAMOTA je, ali za žiri, a ne za mene. Shvatite to kako hoćete, istorija će pokazati da sam u pravu. Ne tvrdim da je baš moja knjiga baš zaslužila nagradu, ali daleko bolji plasman od ovog neplasmana sasvim sigurno jeste. To što je ovi nisu stavili ni u top-43, a kamoli negde dalje, više, čini njih –naaajblaže rečeno– neozbiljnim.

- Stavljam ruku u vatru da nijedan član žirija moj roman nije pročitao do kraja, a prilično sam siguran da neki od njih teško i u ruke da su ga uzeli, makar da prelistaju. Pritom, jedini tu koji me je zaista razočarao jeste Branko Kukić: ne samo zato što sam njega, u toj petorci, smatrao potencijalno najkompetentnijim čitaocem te knjige, nego i zato što je on objavio toliko vrednih knjiga koje se najdirektnije omažiraju, pa i citiraju u mom romanu (Fulkaneli, Arto, Elijade) da sam mislio da će bar on tu nešto videti…

http://cultofghoul.blogspot.com/2022/01/ognjanovic-u-sirem-izboru-za-nagradu.html?m=1

 

Jedno od retkih pljuvanja žirija ove godine, doktor horora Dejan Ognjanović - "nije što sam ga ja pisao, ali je najbolji..." :D

  • Haha 1
Link to comment

A dobro, gul je ono na ratnoj nozi sa otprilike 90% ljudi koje zna. Njegovi fajtovi sa recimo Pandžom Abraxasom ili Bobanom Kneževićem su već postali dio internet legendi. Imao je i krljanja sa nekim forumašima svojevremeno :D

  • +1 3
  • Haha 1
Link to comment
Idi na politiku.
 
Ako on bude kandidat, SNSov slogan moze biti naslov Lanine knjige.
danas vishe ne idem nigde, dosta sam ishla [emoji38]ol:

sent from novi mnogo jak bubamoto.

Link to comment

Odličan je Ognjanović, ne slažem se uvek sa njim, ali kako da čovek ne ceni sav taj trud i entuzijazam (ljubav) koji unosi u svoj rad, bez ikakvog oportunizma i materijalne koristi.

Edited by Jeremija
  • +1 1
Link to comment

Ognjanović je na svom blogu urnisao film "Otadžbina" Olega Novkovića i supruge Milene Marković

Na žalost sve je u pravu 

Oleg i Milena u kombinaciji su pakleni šund 

Link to comment

Čini mi se da Makart šalje i za inostranstvo. Deluje mi da su se preorijentisali sa izdavašta (doduše pojstoji i dalje), na on-line knjižaru koja u ponudi ima veliki broj drugih izdavača. Meni su draži od Vulkana, ali ne znam da li su i povoljniji (knjige+dostava).

  • +1 1
Link to comment

kome jos od finalista valja posvetiti paznju? jel citao neko:

 

Ilija Đurović: „Sampas“ (Treći trg/Srebrno drvo)

Elvedin Nezirović: „Ono o čemu se ne može govoriti“ (Laguna)

Vladimir Kopicl: "Španska čizma" (Laguna)

Srđan V. Tešin: "Mokrinske hronike" (Arhipelag)

David Albahari: "Pogovor" (Čarobna knjiga)

 

 

Link to comment

(Before After) Milica Vučković: Sa težinom problema sa kojima se borim nosim se tako što o njima pišem

Quote

Kako smo nedavno saznali, roman je bio uvršten i u uži izbor za NIN-ovu nagradu. Kako si reagovala kada si saznala za nominaciju?

Iskreno, veoma me je začudila ta odluka žirija, iako sam bila sasvim sigurna da knjiga neće ići dalje od tog užeg izbora. Začudila me je zato što otvoreno negodujem tu nagradu, kao i trenutne članove žirija, izuzev velikog Branka Kukića, čoveka koji uvažava moje ogromno poštovanje i divljenje, i koji je kulturu naše zemlje mnogo zadužio. Odavno je to postala mediokritetska nagrada, a finalisti i laureati se biraju iz unepred poznatih ideološki podobnih krugova, i po internim zaslugama, a sve to sa dobrom književnošću nema nikakve veze. Dese se, naravno, tek ponekad neki izuzeci, ali se nadam da će se i to promeniti, a kriterijumi drastično podići.

  • Tužno 3
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...