Jump to content
IGNORED

NINova


mioba

Recommended Posts

Kad ga spomenu, videh ne jednom misljenje da Teofil ne bi trebalo/ne bi smeo da bude kriticar a kamoli u ziriju jer nije zavrsio knjizevnost.

:a gde je pecat:

 

 

Edited by I*m with the pilots
Link to comment
1 hour ago, Patty Lee said:

Ovo je igra u kojoj ćemo mi iz Rakovice, da pobedimo arogantne, gradske tipove - zaključuje Tabašević.”

Prezupč speaking.

Link to comment

Taj Teofil je njega hvalio i ako se ne varam na Tabasevicevoj knjizi Pa kao stoji Teofilv blurb. 

 

Klasican serator koji izmislja opravdanje da bi bio poseban i kao zajeban, opasan lik, pisac, umetnik buntovnik, neprilagodjen, covek sa ulice, martir, niko i nista u parizu i londonu, a da u isto vreme prihvati nagradu i uzme pare. I da naravno nastavi da ubira sve ostale plodove koje ta nagrada donosi. I da bude na spisku nagradjenih, jer to jbg imponuje takvim skotovima zapravo. Skroz se uklapa u njegov profil da gura i podrzava tzv. Dzonija Rackovica. 

 

Satro autentican umetnik.

  • +1 4
  • Hvala 1
Link to comment

Lik je dokazao da je istripovani pičkopaćenik i hronični attention whore još onomad kada je kmečao na sav glas jer je izvisio za NIN-a, sa sve komentarom ''Dali nagradu ženi zato što je žena''. Od tada se iz godine u godinu trudi da održi takav imidž. Nemam običaj da zaobilazim knjige jer mi je pisac kao osoba odbojan (a ima govnara među piscima i umetnicima generalno ihahaj) ali nešto me kod V.T.-a toliko iritira da bih pre dao pare za šolju mokraće nego za bilo koju njegovu knjigu.

Edited by Locust
  • +1 6
Link to comment

treba ga  kenselovati, kao kolju p

to je obaveza svakog civilizovanog drustva i postoji odvajkada, samo se nije tako zvala

 

Edited by morgana
  • +1 1
Link to comment

Citao sam Pa kao onda kad je bio aktuelan i nije mi se svideo. Napisano je kao poezija u prozi, jer je on zapravo satro pesnik pre svega. Meni to nije prijalo. Lose pretenciozan prolix. 

Link to comment
1 hour ago, I*m with the pilots said:

Kad ga spomenu, videh ne jednom misljenje da Teofil ne bi trebalo/ne bi smeo da bude kriticar a kamoli u ziriju jer nije zavrsio knjizevnost.

:a gde je pecat:

 

 

Znam da je Slobodan Vladušić imao hissy fit jer je Teofil u nekoj emisiji ili članku na N1 predstavljen kao "profesor", pa kao, kako profesor kad ima samo srednju školu...

A Tabašević je imao drugi problem sa Pančićem, više ideološke pripode. Mislio je da neki članovi jesu ok, ali da u žiriju ne sme da bude Teofil, Marija Nenezić, Jasmina Vrbavac...

 

"- Oko tog famoznog Nina, pletu se, za one koji iole prate naše književne okolnosti - krajnje jednostavne niti. Dovoljno je samo da znate ko je u sazivu žirija, kakvu ideološku matricu mantra po glavi i manje-više pouzdano možete da prognozirate ko će iz aktuelne produkcije biti nagrađen. Na čelu ovog žirija je neko koga karakteriše ta opsesivna potreba da svuda oko sebe vidi „pravoslavne krvožednike“ i nagrada, logično, odlazi u ruke pisca koji ima sličnu optiku.

Već prvog dana nakon „pobede“, Ilić* je počeo sa svojom izanđanom retorikom o „mračnim devedesetima“, koja nas, u stvari, i drži u tami. Taj diskurs i njegovi propagatori su upropastili čitavu jednu generaciju koja je došla nakon njih, a kojoj i ja pripadam, zarobljavajući nas u vlastitoj paranoji da nekakve opasnosti neprestano vrebaju i da novi rat samo što nije. Potpuno uvereni u to da niko drugi osim njih nije sposoban za mir i da su nam oni svima slamka spasa - oni nam se agresivno nude kao ekskluzivni i jedini moguć „faktor mira“ i „emancipacije“, nikada ne videvši sebe kako toliko dugo krajnje komotno žive od priče kako su nam svima nove devedesete za petama."

 

*misli na Sašu Ilića koji je nagrađen za "Pas i kontrbas" te godine kad je bio bojkot.

Ovo je posebni spektakl btw jer Teofil, koji je tad bio predsednik žirija, nije ni glasao da pobedi taj roman, nego "Po šumama i gorama" Milenka Bodirogića. :mellow:

  • Hvala 1
Link to comment
1 hour ago, Patty Lee said:

Slobodan Vladušić

 

I taj mi deluje kao kompleksas tezak i umisljena velicina. Jos se uhvatio za jebenog Crnjanskog, dojadise i bogu i narodu vise on i Lompar i svi redom.

  • +1 3
Link to comment
5 hours ago, 3opge said:

jebote da je cutao bio bi casni laureat ovako se iskenjao sam po sebi

ovako se iskenjao sam po sebi chetvrti put minimum :lolol:

 

on je imao problem sa bukvalno svakom ninovom koju nije on dobio, a problem pracen eksplozijom proseravanja ako je dobila zena. ako nishta drugo, lepo se i temeljno vratio u desno naruchje di mu je i mesto, ali mu se mora priznati da istrajava u logici sa uzrochno posledichnim relacijama, chak i na svoju shtetu, koliko je to samo vazno :isuse:

 

ko da je inzenjer bozemprosti :rolleyes:

 

 

Edited by gospa buba
Link to comment
11 minutes ago, gospa buba said:

ovako se iskenjao sam po sebi chetvrti put minimum :lolol:

 

on je imao problem sa bukvalno svakom ninovom koju nije on dobio, a problem pracen eksplozijom proseravanja ako je dobila zena. ako nishta drugo, lepo se i temeljno vratio u desno naruchje di mu je i mesto, ali mu se mora priznati da istrajava u logici sa uzrochno posledichnim relacijama, chak i na svoju shtetu, koliko je to samo vazno :isuse:

 

ko da je inzenjer bozemprosti :rolleyes:

 

 

 

jbg, nije ga mama volela, sta ces. riba ga ostavi, pa se on sveti na sve moguce nacine. 

 

tezak slucaj pakla.

Link to comment
4 hours ago, Sludge Factory said:

 

I taj mi deluje kao kompleksas tezak i umisljena velicina. Jos se uhvatio za jebenog Crnjanskog, dojadise i bogu i narodu vise on i Lompar i svi redom.

 

Sve književni mediokriteti, izdzikljali iz šinjela salonske desnice.

 

Na Sterijinom sam pogledao onu predstavu što je spravljena po Tabaševićevom delu - "Tiho teče Misisipi". Naravno da je ovaj attention whore tokom predstave deo mizanscena, sedi, puši, kao nešto piše. Žali bože Branke Katić i njene uloge/vremena u tom delu.

  • +1 4
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...