Jump to content
IGNORED

NINova


mioba

Recommended Posts

1 hour ago, Ian Mancunian said:

 

Sve književni mediokriteti, izdzikljali iz šinjela salonske desnice.

 

Na Sterijinom sam pogledao onu predstavu što je spravljena po Tabaševićevom delu - "Tiho teče Misisipi". Naravno da je ovaj attention whore tokom predstave deo mizanscena, sedi, puši, kao nešto piše. Žali bože Branke Katić i njene uloge/vremena u tom delu.

bokelji imaju dobar izraz za ovakve likove - свака му вуче шамар 

  • Haha 2
  • Hvala 1
Link to comment

ja sam prilično šokirana kakav je raspali gnoj ovaj tabašević. mrtav hladan govori o sopstvenoj koruptivnosti, plus o stvarima koje bi normalne ljude bilo sramota da pomisle a kamoli izgovore. kakav palanačko-psihopatski glib.

ne pratim te krugove uopšte, ne čitam ni njegove knjige, ni njene (doduše znam za onu jednu)... ne verujem da bilo šta propuštam.

 

@kud u maglu Simoviću sitno je, cile, sitno je...

Edited by pt 2.0
  • +1 2
Link to comment
19 hours ago, Ian Mancunian said:

 

Sve književni mediokriteti, izdzikljali iz šinjela salonske desnice.

 

Plus sam utiska da se takvi u praksi najviše gade onog izvornog srpskog seljaka i sela, a sve velike patriote i tradicionalisti...

Link to comment
11 minutes ago, pt 2.0 said:

 

 

@kud u maglu Simoviću sitno je, cile, sitno je...


i dalje uspešno odolevam naočarima za čitanje, ovde je problem dijagonalnog čitanja

 

:covid19:

 

 

 

čak mi je i na telefonu font 100%

:fantom:

 

Link to comment
On 12.1.2024. at 16:22, Patty Lee said:

Znam da je Slobodan Vladušić imao hissy fit jer je Teofil u nekoj emisiji ili članku na N1 predstavljen kao "profesor", pa kao, kako profesor kad ima samo srednju školu...

 

Mislim da se spominjalo da nema ni srednju.

 

Quote

Majka mu je, za nagradu zbog uspješno završenog 8. razreda ’’Gustav Krklec’’, poklonila narančasti pisaći stroj tbm deluxe, proizvođača ’’Iskra’’ iz Bugojna. Kako iz raznih razloga, uključivo i zbog dijagnoze protanopia 50%, nije uspio postati vozač dugolinijskog međugradskog autobusa ili moćnog šlepera, što mu je bila dječačka želja, postao je pisac opće prakse – što mu je bila druga dječačka želja. Išao u škole, mada neredovito. Služio vojni rok, mada nerado.

https://www.napolaputa.net/ucesnici/2017-godina/teofil-pancic/

  • +1 1
Link to comment
On 12. 1. 2024. at 14:12, Patty Lee said:

@3opge A neeee, Tabašević sad već tradicionalno u ovo vreme pravi cirkus, a i već je rekao da je NIN-ova nagrada u rangu ribljeg izmeta, godinu dana nakon što je dobio nagradu (za 2018.) je bio potpisnik bojkota iste; naime neki ljudi (Emir Kusturica, Muharem Bazdulj, Vladimir Kecmanović…) su smatrali da članovi žirija nisu dovoljno stručni da odlučuju o književnim nagradama (Teofil Pančić npr.).

“Zbog čega je Tabašević onda uopšte pristao da uzme nagradu?

- Ne očekujete valjda od mene tu koruptibilnu svest, da nakon što sam nagrađen, zaboravim sve prethodne nepravde?! Ne, brate, nego lepo uzmem nagradu, raspolažem s njom kako želim, i ne dozvolim da me to što sam nagrađen korumpira - tako se biva principijelnim - da zbog toga postanem propagator ideja ili vrednosti onih koji me hvale ili nagrađuju - objašnjava prošlogodišnji dobitnik Ninove nagrade.

- Ova naša spontano podmitljiva svest, koja se uvrežila, glupo podrazumeva da sad treba da ćutim ili se uhvatim za uši i igram, jer sam nagrađen. A prava stvar je da tek sada, s punim pravom, imam da se bunim, jer se ne bunim zbog ogorčenosti, nego jer znam gde đavo spava, kad je u pitanju žiriranje oko Nina. Ili da citiram još jednog pesnika: “Uzmi novce i bježi.” Ovo je igra u kojoj oni koji nam govore da žele pravedne (objektivne) uslove žiriranja, žele zapravo da sačuvaju svoje pozicije moći, tom retorikom prividne nepristrasnosti. Ovo je igra u kojoj ćemo mi iz Rakovice, da pobedimo arogantne, gradske tipove - zaključuje Tabašević.”

 

uhuh ovo je sve borenje protiv kapitalizma njegovim oružjem, i okretanje oružja na druge koje jede ista zver, ali daj shta dash, pa knjige su napisane o tome i zašto to nece da radi tako :rolleyes:

 

treba ceo dan da leti avion i vuche za sobom ogroman barjak na kom ce da pishe teoretichari koji misle da smatraju treba prvo da budu odrasli ljudi :sad:

 

pozicije moći milamajko. mi smo otupeli od lajkovanja, svi do zadnjeg.

Edited by gospa buba
Link to comment
22 minutes ago, gospa buba said:

barjak na kom ce da pishe teoretichari koji misle da smatraju treba prvo da budu odrasli ljudi :sad:

ja ih razumem.

najmanje imam da kažem o onome o čemu ponešto znam. prvo, nepotrebno mi je da o tome govorim. drugo, oni kojima bi imalo smisla govoriti gazili su tim cipelama, pa je i njima nepotrebno.

ćutanje je jedini prirodan ishod života.

 

(sad sam uzela da slušam random 2023 intervju milice vučković. možda je generacijski jaz, meni je dosta bezukusno i nezanimljivo ono što ona ima da kaže i govori.)

 

Edited by pt 2.0
  • Wub 1
Link to comment
12 minutes ago, pt 2.0 said:

 

(sad sam uzela da slušam random 2023 intervju milice vučković. možda je generacijski jaz, meni je dosta bezukusno i nezanimljivo ono što ona ima da kaže i govori.)

 

Nije valjda da si propustila Utisak kad je ona bila gost? :D

Pre neke dve ili tri godine, otprilike.

  • +1 1
Link to comment
8 minutes ago, Patty Lee said:

Nije valjda da si propustila Utisak kad je ona bila gost? :D

Pre neke dve ili tri godine, otprilike.

Sad kad sam je videla setila sam se kao kroz maglu tog UN, koji sam gledala. Ja užasno mnogo zaboravljam, i to je sve gore kako vreme odmiče. O svemu mi ostaju samo neodređeni utisci. Tog UN se "sećam" kao da je ona nešto lenjo i neodređeno odgovarala, žena došla u političku emisiju ali ne želi da govori o tim temama. A možda sam sve ovo izmislila sad. Mislim ne ja, moj mozak.

 

edit. uključila taj UN.

eeeeeeeeeek. 

prvo što sam ubola je da govori da je problem u opoziciji, ne u izbornim uslovima. joj. to sam zaboravila.

ne, mora se zaboravljati, inače bi tek bilo nepodnošljivo.

Edited by pt 2.0
  • +1 3
Link to comment

@pt 2.0 Nije bio dobar nastup.

Ona se posle pravdala da je prevarena (da ju je Olja prevarila) i da pojma nije imala da će se u emisiji govoriti o politici

U Utisku nedelje.

Smh.

  • Haha 1
  • Hvala 1
Link to comment
On 12. 1. 2024. at 15:25, Locust said:

Lik je dokazao da je istripovani pičkopaćenik

 

... još kada je startovao devojke koje su pratile Prezupč i koje bi ostavile poneki komentar, što bi njemu bio povod da im se javi privatnom porukom, da bi zatim, kada bi posle nekog neobaveznog dopisivanja one odbile njegov poziv da izađu, usledilo vređanje.

 

Iz prve ruke znam dva slučaja, što će reći da ih sigurno ima još koliko hoćeš za koje ne znam.

 

  • +1 3
  • Hvala 1
  • Tužno 3
Link to comment
3 minutes ago, ultra plasticni said:

pa bio je i ovde lik ako se dobro secam koji je imao neke veze sa prezupcom ili sam prezupcio

 

jednom exforumašu je objavljen tekst na prezupču. mislim da verovatno to može da se nađe i na forumu, ima desetak godina sigurno

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...