Jump to content
IGNORED

NINova


mioba

Recommended Posts

"

45 minutes ago, msv said:

skreno, veoma me je začudila ta odluka žirija, iako sam bila sasvim sigurna da knjiga neće ići dalje od tog užeg izbora. Začudila me je zato što otvoreno negodujem tu nagradu, kao i trenutne članove žirija, izuzev velikog Branka Kukića, čoveka koji uvažava moje ogromno poštovanje i divljenje, i koji je kulturu naše zemlje mnogo zadužio. Odavno je to postala mediokritetska nagrada, a finalisti i laureati se biraju iz unepred poznatih ideološki podobnih krugova, i po internim zaslugama, a sve to sa dobrom književnošću nema nikakve veze. Dese se, naravno, tek ponekad neki izuzeci, ali se nadam da će se i to promeniti, a kriterijumi drastično podići.

 

 

Nema šta, nagrada je u pravim rukama...

  • +1 1
  • Haha 3
Link to comment
19 hours ago, Jeremija said:

Odličan je Ognjanović, ne slažem se uvek sa njim, ali kako da čovek ne ceni sav taj trud i entuzijazam (ljubav) koji unosi u svoj rad, bez ikakvog oportunizma i materijalne koristi.

 

Koliko piše, neku nagradu će verovatno da dobije :) Možda The Bram Stoker Award

  • Wub 1
Link to comment
6 minutes ago, gospa buba said:

ima i vesiceva? :blink: :unsure:

sent from novi mnogo jak bubamoto.
 

ja ja, isti fond, drugi žiri, slični kandidati, ima milica vučković, ima milena marković, a ima i bora ćosić koji je najverovatnije straobalno podbacio :lolol:

  • Haha 2
Link to comment
1 hour ago, Jeremija said:

Samo da dodam da mi je glavni utisak da (s obzirom na ovakav kvalitet konkurencije) Albahari mora da je užasno podbacio.

 

Mislim da je Albahari već navikao da bude večiti uži izbor.

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...