Jump to content
IGNORED

No job, no money, you're f***ed


Indy

Recommended Posts

  • Replies 374
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    66

  • iDemo

    31

  • fonTelefon

    23

  • cedo

    15

Top Posters In This Topic

Revizorske kuce (PWC, KPMG, E&Y, Deloitte).
Big 4 - as big as $1.9 billion... ALLCO Finance Group and its auditor, KPMG, have conceded there was a $1.9 billion "error" in its June 2007 accounts, but offered no explanation as to why the debt burden had not been reported properly.
"The question for KPMG is how come an error like this went through?" a former forensic accountant, John Shanahan, said yesterday.Barrister Norman O'Bryan, SC, said the auditors would be "very worried" about the announcement of the error...."The obligation on an auditor is to satisfy himself or herself that the terms of the loan documentation are properly reflected in the accounting treatment from the beginning," Mr O'Bryan said.Misclassification of current liabilities "can't happen if it's looked at properly", he said.
Link to comment
Na Beograd se i odnosilo. Nije ni cudo ako su ovi iz jedne beogradske konsultantske kuce, nakon fijaska sa MPCom, odlucili da kresu.
OK koliko ljudi otprilike? Koje pozicije? Malo vise detalja ne bi skodilo :) Edited by MayDay
Link to comment
Na Beograd se i odnosilo. Nije ni cudo ako su ovi iz jedne beogradske konsultantske kuce, nakon fijaska sa MPCom, odlucili da kresu.
Koji je bio fijasko sa MPC-om (pitam ozbiljno, nisam u toku)? Edited by MayDay
Link to comment

Evo da se i ja malo ukljucim u temu... mozda je i offKod mene je danas najavljen sastanak "o platama" koji ipak nije odrzan, tako da ocekujem sutra ili do kraja sedmice. Sta ocekivati? Vjerovatno nece jos biti otpustanja, ali ocekujem obavjest o smanjenju ili o kasnjenju plate. Situacija je napeta do kraja u firmi. Tesko je naplatiti bilo sta, prema tome i plata ce izgleda biti na kapaljku.Kakva je situacija kod vas?edit: do kada ovo sranje moze trajati? sta se moze ocekivati sledece? ima li izlaza iz krize? u cemu je spas? <_< <_< <_<

Edited by rugievithus
Link to comment

Danas dobili obavestenje da ce plate kasniti 7 dana zbog neke aktivirane menice koja nas je bacila u crveno...Napetost i strah.

Link to comment
Danas dobili obavestenje da ce plate kasniti 7 dana zbog neke aktivirane menice koja nas je bacila u crveno...Napetost i strah.
Moj sefa nema naviku ni traziti mjenicu pri sklapanju posla... ( kakvi su to sefovi? :Hail: Ljudi idu u skolu da znaju voditi preduzece )Katastrofa na pomolu. Posla i dalje ima, naplate nema a potrazivanja svaki dan rastu. Trenutno 350k evra sa tendencijom rasta. Znaci, plate nema na vidiku.
Link to comment

U Prijedoru se ubio bracni par popivsi sirce. Ostavili oprostajno pismo u kojem su rekli da su se odlucili na taj korak zbog izuzetno teske finansijske situacije, nerjesenog stanbenog pitanja, kreditne prezaduzenosti. Zena 52 a muz 57 godina.Nemam jos link na vijest al sad cuh na dnevniku. Editovacu kad nadjem link.

Link to comment
Evo da se i ja malo ukljucim u temu... mozda je i offKod mene je danas najavljen sastanak "o platama" koji ipak nije odrzan, tako da ocekujem sutra ili do kraja sedmice. Sta ocekivati? Vjerovatno nece jos biti otpustanja, ali ocekujem obavjest o smanjenju ili o kasnjenju plate. Situacija je napeta do kraja u firmi. Tesko je naplatiti bilo sta, prema tome i plata ce izgleda biti na kapaljku.Kakva je situacija kod vas?edit: do kada ovo sranje moze trajati? sta se moze ocekivati sledece? ima li izlaza iz krize? u cemu je spas? <_< <_< <_<
IT firma. Radimo outsourcing za Ameriku.Med i mleko 5 godina, projekata kao pleve.Sada pukla/prekinuta 2 najveca projekta (klijenti rezhu troshkove, mada totalno iracionalno (sa nasheg gledishta:)) t.j. nedovrshene projekte prekidaju/ostavljaju za bolja vremena).Perspektiva novih poslova maglovita tj. neki sitni/web projekti moguci.Plate su josh redovne, smanjenja vec najavljena, otpushtanja zavise od obima posla ...Lichno mislim da josh nismo sve videli/osetili od puknutog balona, prave stvari tek slede zato shto se veshtachki zeli prolongirati istinsko dodirivanje dna i kretanje u pravom smeru.Ustvari, mislim da ce boljitak biti na vidiku onog momenta kada oni koji su navikli da zhive iznad svojih moguchnosti (a to je napredni svet) budu spremni da se prilagode stvarnom stanju stvari i kao realnost prihvate npr. dvostruko/ x puta/neki realan procenat nizhi standard.Sve ostalo je sharena lazha kao shto je i do sada bila.
Link to comment

Hajde i ja da napisem samo bih volio da ne ureknem ali da uvedem malo optimizma.Moja firma radi na velikim prevoznim projektima to jest brzi vozovi, spori vozovi, metroi i tramvaji. Imamo posla za sledecih 18 mjeseci i za te poslove su budzeti vec izglasani. Ocekujemo sada da ce drzave poceti intezivno da ulagaju u infrastrukturu narocitu u transport. Za dvije godine svi ocekujemo da pocne onaj projekat brzog voza u kaliforniji i nadam se da bi mogao otici tamo :).Zaposlio sam jednog druga i nadam se da cu ubaciti jos jednog.Zivjeli vozovi, metroi i tramvaji :)

Link to comment
Hajde i ja da napisem samo bih volio da ne ureknem ali da uvedem malo optimizma.Moja firma radi na velikim prevoznim projektima to jest brzi vozovi, spori vozovi, metroi i tramvaji. Imamo posla za sledecih 18 mjeseci i za te poslove su budzeti vec izglasani. Ocekujemo sada da ce drzave poceti intezivno da ulagaju u infrastrukturu narocitu u transport. Za dvije godine svi ocekujemo da pocne onaj projekat brzog voza u kaliforniji i nadam se da bi mogao otici tamo :).Zaposlio sam jednog druga i nadam se da cu ubaciti jos jednog.Zivjeli vozovi, metroi i tramvaji :)
Da li je tvoja kompanija na spisku onih koja ce dobiti pomoc od vlade (ako je Americhka), i da li je istina da one koje dobijaju injekciju ce morati da koriste domaci repromaterijal?Jesu li ti drugari ispunjavali uslove, ili i tamo mozhe onako kao shto ne treba tj. mozda sam te pogreshno prochitao :D ?
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...