Jump to content
IGNORED

Anime kutak


Filipenko

Recommended Posts

jbm li ga, stvarno ne mogu da se setim :Sprelistao sam malo po youtube-u prvu epizodu i sigurno znam da sam gledao toSto je jos jaca fora, upravo sam poslao poruku drugarici sa kojom sam to pratio (svako odvojeno jer nismo bas blizu, ali smo iste epizode prelazili dnevno) i ona mi takodje odgovara da se ne seca sta se desava, ali da je 100% sigurna da smo to gledali :huh:moracu da obnovim

Link to comment

Evo prisecam se nekih detalja. Da taj mali ima sestru, da su od njega hteli da naprave nekog super vojnika ili tako nesto.. i secam se onog lika, detektiva, koji kao tipka prstima po vazduhu i tako memorise informacije :)Definitivno cu prelistati ponovoU to vreme sam gledao previse animea u jako kratkom vremenskom periodu, Monster, Elfen lied i Darker than black.. sve sam to odgledao u samo par dana, pa mi se izmesalo.A nekako su slicni.

Link to comment

@Have_fun Obavezno pogledaj. Od desete do dvadesete epizode malo je slabija radnja, usporenija, ali brzo sve dolazi na svoje mesto posle toga. Kraj je epic, stopostotni savršenizam.

Link to comment

Na koju si foru brate uspeo da odgledaš 70 i nešto epizoda Monstera za par dana, Have fun, plus Elfen Lied, plus Darker than black? :blink: BTW imaš i Darker than black 2, pride, ne znam da li si i to gledao :)

Link to comment

Gledao sam Darker than black 2 sezonu. Elfen lied sam odgledao za dan - dan ipo, Darker than black za nesto duze vreme, a rekoh vec da za Monster nisam siguran da li sam odgledao do kraja, jer ga se ne secam bas najbolje, pa je moguce da sam gledao donekle i onda prekinuo. (sad mi je interesantno i to sto se ova drugarica ne seca celog animea :D ) Lose sam se izrazio, nisam "par dana" smatrao za 2-3..Inace imam periode teskih nesanica, i duze vreme budem bez sna, pa tada gledam anime ili serije. Pustim i teram. Redjam anime jedan za drugim.Sad sam to zamenio NBA utakmicama, pa se zato desava da odgledam nekoliko utakmica u toku 1 veceri.

Link to comment
  • 3 weeks later...

Mirai Nikki.Ko je voleo Death Note, mislim da bi mu se Mirai Nikki prilično dopao. Otprilike, bog sudbine daje jednom malom broju ljudi mogućnost da vide šta će se desiti u budućnosti tako što će čitati sopstveni dnevnik na telefonima, ali zauzvrat svi oni igraju igru u kojoj je cilj pobiti sve ostale. Ko na kraju ostane, zameniće boga sudbine na njegovoj funkciji™. Još nisam odgledao do kraja, ali ovih nekoliko epizoda je skroz dobro i gledljivo.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Uf, koliko se ja sećam to teško da može da se nazove steampunk. Očigledno se dešava u SF settingu, samo sa nekim retro-tech elementima. (Pogledao sam samo prvih 5-6 epizoda i nije bilo loše, ne sećam se zašto sam prestao.) Ali! Zašto da ne iskoristim priliku i opet preporučim Girl Genius, najbolji steampunk gaslamp fantasy strip u istoriji poznatog univerzuma? Zašto da ne?! Sve za nauku!GirlGeniusRubiksCube_4968.jpg

Link to comment
  • 2 months later...

Filipe, posle 60+ odgledanih epizoda LOGH i mirnog srca mogu da tvrdim da je odlican, ali nije bez mane kako ga ti ovde predstavljas. ^_^ Najveci problem mi je preterana upotreba naratora i nekoliko dosadnih epizoda (mahom one u kojima dobijamo lekcije iz istorije) ali ko ce kukati na te sitne nedostatke pored ovakvog cast of characters? :D Makar™, Bebop mi je i dalje suvereni #1.

Link to comment

Pa te lekcije iz istorije su najbolje epizode. Meni krivo što ne naprave spinof u kome bi radnja bila kako je Rudolf von Goldenbaum od oficira prešao u političke vode pa onda od demokratske republike stvorio imperiju i ugušio potonje pobune republikanaca.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Meh, meni je problem kod tih epizoda sto nemaju nikakve veze sa ljudima koje smo vec upoznali, sreca sto ih nije bilo vise od 2-3. Zavrsio sam sinoc sve, cetvrta sezona mi je nesto slabija zbog

prerane Yangove pogibije, kad je on nestao sa scene nije me preterano zanimalo da vidim sta ce biti od ostataka FPA na celu s onim smaracem Julianom <_< Uopste, Rajh je imao mnogo zanimljivije likove, pre svih Reuenthala (ona epizoda koja oslikava njegove poslednje sate je verovatno najbolja u celoj seriji) i Obersteina :Hail:, ali svako ko je tu bio neko i nesto je imao svoje kvalitete i bedak je sto je malo njih dobilo dovoljno screentimea.

Ali sve u svemu, solidna devetka. Vidim da ima i ovaj Gaiden prequel, jesi gledao i valja li cemu?

Edited by Calavera
Link to comment

Naravno da valja, odličan je. On je baš pravi prequel, pokriva deo od trenutka kada mu oduzimaju sestru kao klincu, i u kombinaciji sa tri filma (LOGH: Golden Wings, LOGH: Overture to a New War i LOGH: My Conquest is the Sea of Stars) završava tačno tamo gde osnovna serija počinje - kod četvrte bitke kod Tijamata, što je prva bitka u prvoj epizodi kada je Rajnhard von Loengram admiral poslat da zagine sa nedovoljnim snagama. Sve skupa je jedna kontinualna celina, samo što bez gledanja serije ne bi nikada skapirao zašto su likovi u filmovima i gaidenima relevantni, šta se tu dešava, ko je ko itd.http://www.youtube.com/watch?v=-CNBZj36pbcSve u svemu, odlično će ti leći. Čas će priča biti o Jang Ven Liju, čas o Rajnhardu, ali i ovde ipak malo više fokusa na Rajnhardu. Otprilike, kako su se razvijali, koji su ključni momenti njihove vojne karijere, kako su napredovali, kako je Zigfrid pokrivao Rajnharda i tome slično. Odlične su avanture. Pride, otprilike pokazuje kako je Rajnhard upoznavao ljude koje će kasnije povući sa sobom u admiralitet (Rojental, Mitermajer, Kesler, Bitenfeld, Farenhajt, Luc...)Što se utisaka tiče, cenim da si nedovoljno elokventan jer je serija za 10, ali sve je OK, nisam preterano uvređen. Uostalom, da sam mislio da hoćeš namerno da me uvrediš, ne bih ti ni odgovarao.Inače, da, Rajh je imao daleko zanimljivije likove. FPA je nekako više generički, ali cela postavka je takva da šta ako demokratija krene naopako a diktatura zaista porodi (makar i nasiljem i prevratom) nekoga ko točak istorije ipak vuče napred. Šta znam, meni je istorijat tog sveta bio super, i zaista sam obožavao te historijske lekcije kako je Rudolf von Goldenbaum osnovao Rajh i ko su ti ljudi koji su bežali 10k svetlosnih godina da zasnuju neke nove svetove...Cela serija je inače literarno delo Jošiki Tanake, i svojevremeno je bio najbolji SF Japana, ali nikada nije dobio inostrani prevod. Uopšte ne kapiram zašto. Inače je Tanaka bio ubeđen da će uvek pre ili kasnije sve da revertira u diktaturu, da će biti borbe sa tim, ali da će se iz toga izroditi samo nešto drugačiji oblik diktature. Car. Mislim da je ekranizovano, tj. bolje reći animenizovano, još jedno njegovo delo - Tytania. Nažalost, Tytania nikada nije dovršena ni kao knjiga, pa samim tim i serija pokriva tačno ono što je napisao.http://www.youtube.com/watch?v=n15IIRr1X_gBTW svima za anime preporučujem anidb.net, to je zakon sajt, sve ostalo je bulja.

Edited by Filipenko
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...