Jump to content
IGNORED

Anime kutak


Filipenko

Recommended Posts

Ja sam odgledao Cowboy Bebop negde do pola i stvarno je dobro, nisam očekivao da će mi leći. Jedino me nervira što se u verziji koju sam našao titl i dub ne slažu, pa jedno slušam a drugo čitam <_<Kolega Aleksandre, gledajte Samurai Champloo, radio je isti čovek kao i Bebopa (Sninichiro Watanabe) i meni je bilo genijalno, iako kratko (samo 26 epizoda). Isto je muzika naglašena, samo druge vrste, isto kombinuju dramatičnu ozbiljnost sa zajebancijom ali je naglasak na ovom drugom...

Link to comment

Inače, upravo se pušta Cowboy Bebop 1080p sa Blu-ray-a, urađeno je 18 epizoda, svakih par dana daju još poneku...Taman za jedan fin repete. Meni su Cowboy Bebop i Starship Operators bili ulaznica u anime svet, to sam prvo gledao, ne smem ni da zamislim šta bi bilo od mene danas da se to nije desilo.legend-of-the-galactic-heroes_200x0.jpgAleksandre, gledaj LOGH obavezno, to i jeste anime koji nije namenjen deci, ne bi to ni razumela. Inače je najbolje delo sa pokretnim slikama ikada stvoreno u kompletnom čovečanstvu.Što se Full Metal Alchemista tiče, Brotherhood bi trebalo da se prepliće jedno 20-25% sa original pričom, a i to samo zato da bi neko ko gleda samo njega shvatio radnju u potpunosti. Bar mi tako kaže čovek od poverenja, još nisam stigao da ga odgledam.reinhardstaff.jpgP.S. i nemoj zaboraviti da LOGH, osim difolt serije od 110 epizoda, ima i 2 spin of serije (A Hundred Billion Stars, A Hundred Billion Lights i Spiral Labyrinth), kao i tri filma (Golden Wings, Overture to a New War i My Conquest is the Sea of Stars). Gledaj upravo tim redosledom - najpre glavna serija, pa spin of serije, pa filmovi. Oni kompletiraju priču i razjašnjavaju mnogo toga iako su zapravo više prequeli.Vidimo se 2014. kada odgledaš sve to, pa onda još dva puta ponoviš, što ćeš jednostavno morati zbog izuzetnosti, biće jače od tebe.

Edited by Filipenko
  • +1 1
Link to comment

Ja se vec duze vreme nakon onih tvojih opisa sa prvih strana, spremam da gledam LOGH. Ali cekam pogodan trenutak, kada cu biti free od obaveza, gluposti i svega, pa da kao covek bez uznemiravanja odgledam to sve, jer takav anime to i zasluzuje.A inace idem okolo i svima predlazem upravo LOGH iako ga jos nisam odgledao :)

Link to comment
Ja sam odgledao Cowboy Bebop negde do pola i stvarno je dobro, nisam očekivao da će mi leći. Jedino me nervira što se u verziji koju sam našao titl i dub ne slažu, pa jedno slušam a drugo čitam <_<
Pa to se ne radi tako zaboga, ili engleski titl + japanski jezik ili engleski dub bez titlova. :D Bebop je savrsenstvo, Champloo mi nije nesto legao. Probajte Konovog Paranoia Agenta ili recimo Baccano!, kratko traju a odlicni su.
Link to comment

Znam, znam, imam i japanski i engleski audio, ali engleski titl je sačuvaj bože, 50% se ne razume šta pesnik hoće da kaže... tako da onda moram da prebacim na engleski audio da bih pratio :(

Link to comment

Ko zna koju verziju audia+titla imaš. Skini neke novije verzije, te matore od pre 100 godina su rađene poluamaterski. Ima sada puno dobrih verzija.I UVEK gledati japanski audio + engleski titl. Engleski dub je UVEK tupav.

Edited by Filipenko
Link to comment

Pa da. Osim toga, neretko je smisao skroz drugačiji, šala nema veze sa mozgom, i tome slično, što je pravi greh, budući da se često radi o vrlo suptilno razrađivanim literarnim podlogama. Jbg, ja taj dub zovem dumb.

Edited by Filipenko
Link to comment
Zavrsio jutros Cowboy Bebop-a :Hail: , odusevljen sam. Atmosfera, likovi i muzika, muzika posebno fenomenalno odradjeno. Bilo mi je ozbiljno zao sto nema vise epizoda. Sad trazim preporuku za sledeci anime ( razmisljam da pocnem Legend of the galactic heroes ), uslovi su da bude daaaaaaleko prilagodjeniji odraslima nego deci, ubijanje, poroci i sve sto uz to ide da bude sto mracnija atmosfera, moze buducnost, fantazija, proslost sta god ?
najbolje ikada:6685.jpgiliti Berserk
  • +1 1
Link to comment

Oprosti, Brunhilda je ipak Brunhilda :wub:Inače, obrati pažnju kako su nazivani brodovi Rajnhardovih admirala (ne znam dokle si stigao u seriji...), sve u skladu sa ličnostima i nekim karakteristikama. Ljubljeni crvenokosi Zigfrid fura Barbarosu, Oskar von Rojental kao markantni šmeker fura Tristana, Volfgang Mitermajer fura Beowolfa, Fric Jozef Bitenfeld fura Kraljevskog Tigra, i tome slično.

Link to comment
  • 4 weeks later...

Jbt, ja sam to gledao, ali se uopste ne secam sta se bese zbiva :blink:Znam da doktor operise nekog klinca, ne dozvoljava mu da umre, i onda krecu ubistva, za koja je odgovoran taj klinacAli kako i sta, ko i zasto, uopste se ne secam :unsure:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...