Jump to content
IGNORED

Anime kutak


Filipenko

Recommended Posts

Proklet bio Filipenko, toliko puta si hvalio tu seriju da sam poceo da je gledam i navukao se gadno.

Sve skupa je jedna kontinualna celina, samo što bez gledanja serije ne bi nikada skapirao zašto su likovi u filmovima i gaidenima relevantni, šta se tu dešava, ko je ko itd.
Da li to znaci da bi seriju trebalo pogledati pre ta tri filma, iako su oni prequeli?
Link to comment

Aj pa kad odgledate odgovorite mi na pitanje, koja je vaš tip: Anaroza von Grunevald, Hildegard von Marindorf, Džesika Edvards ili Magdalena von Vestfale?251180_163083.gif294px-Hildegard.jpg294px-Jessica_with_Christian.jpgwestpfal.jpg

Edited by Filipenko
Link to comment
Frederica Greenhill ^_^Zato si se setio ove Magdalene, ona je bila na ekranu™ cirka 15 sekundi a opet je u top 10 zenskih likova po screentimeu.
Jesi li gledao gaidene i filmove? Čak i u osnovnoj seriji je bila duže od tih famoznih 15 sekundi, a kamoli ovamo.A primedbu prihvatam, Frederiku sam ispustio.tumblr_m8is1rCVej1ranci8o1_500.jpg
Link to comment

Eh da, jedno upozorenje oko gaidena...Postoje dve verzije koje kruže, jedna ima očajan prevod, toliko loš da em nije sinhronizovan sa zvucima, em je očigledno da likovi to ne izgovaraju, em gramatički potpuno neispravan. Takođe, postoji i druga verzija, koja je savršena, a pride je i grafički bolja jer je dobar rip u pitanju. Ne znam ni sam kako da pomognem više od toga, već u prvoj epizodi se vidi da "nije to to" što se prevoda tiče, ako budete loše sreće pa nabasate na socijalnu verziju.Aj, pa uživajte. Gaideni su praktično još pola velike serije, nije to malo :)redwinepaper.jpg

Link to comment
Jesi li gledao gaidene i filmove? Čak i u osnovnoj seriji je bila duže od tih famoznih 15 sekundi, a kamoli ovamo.
Nisam nista sem serije, ali sam sad skapirao da sam je pomesao sa drugim likom :blush: Ali opet, wiki kaze da se i Magdalena pojavila u samo 2 epizode, tako da...A za originalnu seriju isto postoje najmanje 2 verzije, 1 s kvalitetnijom slikom ali i uzasnim prevodom koju sam batalio posle prvih 7 epizoda, i druga koju je radio valjda Central Anime, tu sam odgledao do kraja. Edited by Calavera
Link to comment

Da, isto ima i za osnovnu seriju, ali kako ste je već odgledali...BTW ovih gaidena ima u 720p, isto central anime, ta verzija je sigurno dobra.P.S.4b6ddc7f9eedbc2d33ac4fecb20fc7e91322617343_full.jpg:lol:

Edited by Filipenko
Link to comment

A nije ni cela slika koliko vidim, ima dole jos! Sad sam gledao neku statistiku, 660 imenovanih likova :Hail:Napravicu pauzu pre Gaidena, cisto da mi se malo slegne glavna serija. U medjuvremenu poceo Monstera, obecava.

Link to comment
  • 2 months later...
Gintama_75_Large-09.pngGin Tama, potpuno suludo ostvarenje. Radnja je smestena u, je li, Japanu, Edo period. Mladi samuraj Shinpachi i njegova sestra Tae pokusavaju da sacuvaju dodzo svog pokojnog oca, uprkos tome sto tu vise nema nijednog ucenika. Razlog tome je invazija vanzemaljaca pod imenom Amanto, nakon koje je Shogun potpisao primirje pod vrlo nepovoljnim uslovima za samuraje- nosenje maca je zabranjeno zakonom a vanzemaljci uzivaju status 'visih' bica na Zemlji. Shinpachi je primoran da radi razne vrste poslova za koje nje opremljen jer jedino ume da se sluzi macem. Sve se to menja kad upozna jednog od poslednjih samuraja, Gintoki Sakatu, i devojcicu Kaguru, koja je takodje vanzemaljac nenormalne snage. Njih troje zajedno osnivaju 'firmu' "Odd Jobs Gin" koja radi pod parolom "We do everything!" i prica prati njihove dozivljaje koji su skoro nemoguci za opisati.Celokupan anime ima za sad 260 epizoda, s tim sto prvi deo ima 210, a zatim se nastavlja sequelom Gintama', koji i dalje traje. Odgledao sam nekih 30-ak epizoda do sada i uzivao sam u svakoj sekundi. Oni koji su odgledali do kraja kazu da se nesto kasnije ubacuju i elementi drame i da prica postaje ozbiljnija, ali ovo do sada je kompletno ludilo, ima epizoda koje ce vas bukvalno nasmejati do suza, premda realno ta vrsta humora nece leci svakome. Ne dajte da vas odbije broj epizoda, nema nekih vecih arcova vec je radnja uglavnom epizodicna, tako da se moze gledati i sa pauzama (ovo govorim onima koji, poput mene, serije gledaju u komadima od po nekih 8 sati bez prestanka jer se navuku na radnju). U svakom slucaju, najtoplija preporuka.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...